2FA v mobilní aplikaci

Krásný den všem,

v následujícím týdnu budeme postupně uvolňovat verzi mobilní aplikace, která umí nahradit používaný druhý faktor v podobě SMS kódu. Nově dojde k tzv. spárování zařízení s Vaším investorským účtem na Zonky.

Jak to funguje?

Pokud jste přihlášeni a k ověření používáte PIN, a/nebo otisk k přístupu do aplikace, neměli byste poznat žádný rozdíl, kromě pár změněných grafických prvků. Spárování provedeme na pozadí, protože jste se už dříve dvoufaktorově ověřili.

Pokud nejste aktuálně v aplikaci přihlášeni, provede se po zadání jména, hesla a vytvoření PIN spárování, které spočívá v tom, že vám přijde aktivační SMS s linkem obsahujícím unikátní odkaz. Po jeho prokliknutí bude párování dokončené a dále vám už žádné SMS chodit nebudou.

Pokud nepoužíváte PIN, nebo otisk, budete vyzváni ke klasickému přihlášení jménem a heslem a zadání nově vytvořeného PIN. Následně vám přijde aktivační SMS, díky které se ověříte.

Zařízení je možné odpárovat v mobilní aplikaci v sekci Nastavení, volba Zrušit registraci zařízení. V budoucnu bude možné registraci zrušit i ve vašem profilu na webu.

Na závěr je třeba zmínit, že se zatím nejedná o náhradu SMS při přihlášení na webu. Ty budou dále chodit. Díky spárování zařízení s vaším účtem ale budeme moci v budoucnu nabízet i přihlášení na web pomocí notifikace v mobilní aplikaci.

Krásný den,

Zebra-Iva

2 Likes