Automatické odhlášení

Chtěl bych se zeptat co vedlo Zonky k nastavení automatického odhlášení na webových stránkách po 5 minutách (spíše si myslím, že to je 15minut) ?
Toto “vylepšení” je pro mne krok zpět. Pokud se jedná o bezpečnost, tak nevidím k tomuto kroku důvod. Pouze mě to nutí k dalšímu a dalšímu zbytečnému přihlašování.

Když už jste toto zavedli, tak by bylo dobré volbu odhlašování nechat na lidech aby si toto mohli nastavit sami a rozhodnout se jak se má aplikace chovat.

1 Like

Když už automatické odhlašování musí být, souhlasím s nastavitelným intervalem a současně by se na stránkách mohl ukazovat čas, za jak dlouho dojde k automatickému odhlášení (jako to mají některé banky).

1 Like

Dobrý den,

automatické odhlášení na po přihlášení je již delší dobu a jde o bezpečnostní prvek, který není možné vypnout. Určitě bychom to ani nedoporučovali vzhledem k tomu, že je nyní otevřená peněženka a dají se peníze posílat i jinam, než jen na registrovaný účet. Pokud se to někdy neodhlašovalo, tak šlo o chybu, kterou jsme odstranili.

Tuto funkcionalitu neplánujeme odstranit ani nahradit dobrovolnou volbou délky pro odhlášení. V září začne platit směrnice PSD2, která dobu přihlášení naprosto direktivně přikazuje na dobu 5 minut. Toto budeme muset splnit a tedy odhlašovat v takto krátkém čase. Ukazatel času, za jak dlouho se tak stane, v diskuzi zazněl. Uvidíme, jakou přesně podobou kolegové vyberou.

Hezký den přeje

Iva ze Zonky

Když je nyní otevřená peněženka a lze poslat peníze i na neregistrovaný účet, nebylo by bezpečnější provést požadavek na převod s autorizačním kódem zaslaným na telefon (obdobně jako to dělají banky) alespoň u převodu na neregistrovaný účet.
Jestli se tak děje, je to v pořádku (zatím jsem si peníze zpět neposílal) :grinning:

Tento bezpečnostní prvek je samozřejmě implantován v peněžence snad od začátku. A to i v případě zaslání si peněz na registrovaný účet. Již jsem také zkoušel zaslat i na jiný účet a rovněž s autorizačním kódem na mobil pro potvrzení+info mail s 24hodinovou možností akci zrušit.

2 Likes

Ano, je to přesně tak, jak píše Sauron. Tento prvek tam byl vždy a nyní na úplně nový účet jde platba až po 24 hodinách, kdy se nám může investor ozvat, že platba není zadaná jím.

1 Like