Čeká na zainvestování

Dobrý den. Začátkem minulého týdne jsem zainvestoval do asi 8 půjček přes rezervační systém. Všechny půjčky skončili minulý týden plným zainvestováním. Nicméně v mém přehledu je stále vidím ve stavu “Čeká na zainvestování”. Přitom na tržišti se tváří jako zainvestované. Jak je to možné? Kdy se z nich stanou zainvestované půjčky, abych je případně mohl prodat na tržišti?

Zde je část seznamu půjček, které podle přehledu stále čekají na zainvestování:

Katka nebo Dominika, popřípadě Ondřej se vám k tomu zajisté vyjádří.
Mě by jen zajímalo, co je to za kaskadéry, kteří na sekundáru prodávají půjčky po plnejch 200,-
Což totiž znamená, že nakoupili za 200,- chvíli podrželi a pak z poplatkem a tedy ztrátou prodali.
Asi mi něco uniká…

Ten prodej jsem zmínil čistě jako příklad. Zatím nemám v plánu nic prodávat. Zajímá mě hlavně, proč moje investice už druhý týden nejsou aktivní a čekají na zainvestování, když se na tržišti tváří jako zainvestované.

Dobrý den, @texasred,

konkrétně tyto dva úvěry, které jsou na screenshotu, již vidím vypořádané.

  1. Refinancování a nový vůz - zde došlo k podpisu smlouvy 20.3.2021 a datum načerpání financí byl 22.3.2021

  2. ostatní - zde došlo k podpisu smlouvy 19.3.2021 a datum načerpání byl také 22.3.2021

Můžete si tyto skutečnosti ještě jednou ověřit v profilu?

Hezký den,
Kateřina

Dobrý den Katko,

je to tak, již včera k večeru jsem si všiml, že všech 9 mých úvěrů už bylo aktivních.

Mohla byste prosím trošku podrobněji popsat proces od naplnění investice až po načerpání financí? Pročetl jsem všechno na zonky.cz, ale toto zpoždění nebylo nikde zmíněné. Konkrétně mi jde o to, co se děje v době mezí tím, kdy se do půjčky zainvestuje 100% jistina, do doby kdy se finance odešlou.

Děkuji Vám!

Dobrý den, @texasred ,

samozřejmě ráda vysvětlím.

Jakmile dojde k podpisu smlouvy, půjčka se vystaví na tržiště. Od toho okamžiku je půjčka na tržišti vystavena po dobu maximálně 48h. Po zainvestování klientovi odesíláme finance, čímž označujeme datum načerpání. Tímto datem načerpání se tedy rozumí datum vypořádání.

V případě půjček, které jsou uvedeny výše, se jednalo o podpis smlouvy koncem minulého týdne a odeslání financí proběhlo po víkendu, tj. včera 22.3.2021

Kateřina

Zdravím Katko.
No, nebudu začínat slovy: " Musím Vás poopavit", ale položím otázku:
Není to náhodou tak, že jak jste to popsala Vy, tak to ze začátku bývalo, ale v rámci zrychlování je to dnes již tak, že jakmile klient podepíše smlouvu, okamžitě obdrží peníze ?
Protože než Zonky zrušil možnost pokládat otázky, tak se právě řešilo to, že klienti už nemají motivaci odepisovat na dotazy z důvodu, že už mají peníze na účtě.

Dobrý den, @SAURON ,

v těchto případech tomu bylo tak, že se smlouva podepsala v pátek večer a druhá v sobotu, tudíž se finance odeslaly po víkendu následující pracovní den.

Máte pravdu, že při schválení půjčky a podpisu smlouvy v pracovní den se finance odešlou ihned poté (záleží jakou banku klient má), nicméně k vypořádání dojde až po úplném zainvestování.

Kateřina