Celková (teoretická) hodnota portfolia

Dobrý den, zajímala by mne hodnota mého portfolia (teoretická situace, že bych všechno najednou prodal).

Když se kouknu do webové aplikace a mám tam "zůstatková částka 14.000" a “zůstatkový úrok 1.200”. Je ta teoretická hodnota portfolia 14.000 nebo 14.000 + 1.200?

Děkuji za odpověď

Hezký den, @kulja,

celkovou hodnotu portfolia máme nachystanou prozatím v nové verzi investorského prostředí, které celé přepisujeme do nové technologie.

Je to trochu složitější otázka, teoreticky je hodnota portfolia to, co máte v peněžence a co máte v aktivních investicích, jistinu- u aktivních investic můžete ale mít nesplácené půjčky, kde ale zůstatková hodnota neodpovídá tomu, za kolik by se půjčka dala na sekundárním tržišti prodat - prodala by se za méně.

Přeji hezký víkend,

Zebra-Iva

Děkuji. Ještě prosím:

A kdybych chtěl mít v tuto chvíli alespoň rámcový přehled o hodnotě portfolia, lze to tedy zjistit sečtením částky v peněžence + “zůstatková částka”?

Zůstatkový úrok je součástí zůstatkové částky?

Existuje nějaká doba, kdy se má nové prostředí nasadit?

Hezký den, @kulja,

ano, bude to částka aktuálně investováno + to, co máte v peněžence. Jenže, je třeba počítat s poplatkem na sekundárním tržišti, který je 1,5 % ze zbývající jistiny u půjček, které máte zainvestováno kratší dobu než 12 měsíců.

Zůstatkový úrok je úrok budoucí, který má teprve nastat, do současné hodnoty ho tak počítat nelze.

Nové prosředí se bude nasazovat v rámci měsíců, přesnější být nemohu, protože se jedná o skutečně velký projekt.

Mějte hezký den,

Zebra-Iva

Děkuji Vám, takto mi to stačí.

---------- Původní e-mail ----------

Od: Iva Kroupová via Zonky Forum zonky@discoursemail.com

Komu: kulja@seznam.cz

Předmět: [Zonky Forum] [Jak to funguje?] Celková (teoretická) hodnota portfolia

1 Like