Chceme Zonky ještě více posilovat. V investicích proto budeme dál sázet už jen na Zonky Rentiéra

Zavazne dokumenty jsou pouze publikovany obchodni podminky, a tam jsem zatim nepoznamenal nejake zmeny v tom smyslu, ze Zonky sama bude povinne vykupovat vsechny investice na SM. Do te doby, nez to bude primo v obchodnich podminkach, tak je to ze strany Zonky pouze hezky znejici rec a neni IMHO pravne zavazny. Nejspis ma chudak Dominika velmi jasne mantinely co smi, a nesmi psat, tak po ni nechtejte nejake zaruky, ktere asi neni schopna dat.

3 Likes

prvykrat som dnes vybral peniaze namiesto opetovneho investovania. Zaregistroval som sa na bondster a neplanujem na zonky poslat ziadnu dalsiu korunu. Dufam ze takto urobia viaceri aby ste si uvedomili ze takyto zasah je amoralny a nefer

2 Likes

Já myslím, že oni to vědí. Také přecházím jinam. Přemýšlel jsem ale o Mintosu. Máš nějaký tip, proč dát Bondsteru přednost před Mintosem? Dík za info.

Ja mam duvod, proc se vyhybat Bondsteru - loni na zacatku koronakrize proti obchodnim podminkam a smlouvam na zacatku koronu znemonznili vystupovat z investic, pak nekteri poskytovatele prestali vyplacet zpetne odkupy, opet bez opory ve smouvach a podminkach. Dodnes mam cca 30 investic u nich s BBG, ktere jsou dele nez rok v prodleni +60 a nic se deje - sem tam par EUR pristane na ucet, ale jinak nic. Bondster to zrejme prilis neresi, ale vesele dal inzeruje jak je skvela sluzba BBG - byla by, kdyby to opravdu fungoval jak ma.

Uprimne lepsi by mozna bylo tam ted narvat co nejvic - at to nemuzou dat do Rentiera, kde z toho maji vetsi fee. :smiley:

Proč jste ještě neoznámili zrušení poplatku za předčasný prodej? Je to hnus vydělávat na obavách vašich klientů. Ale tak Home Credit, měl jsem to čekat už při založení, moje chyba.

3 Likes

Odpoved je jednoducha… Protoze se to nikdy nestane. :wink:
Uz brutalni zmena slev pri prodeji na sekundarnim trhu to rozhodla.

V současné době mám slevu na poplatku 20%. Snižující se hodnota portfolia v případě ukončení investování do nových půjček investory posune do nižších pásem pro tuto slevu, která se tak bude snižovat. Nebylo by možné slevu na poplatku zafixovat např. na hodnotě portfolia k 1.11. a tuto slevu uplatňovat až do “doběhnutí” investic?

7 Likes

Ja mel rentiera skoro rok. Vlozeno 51.000 po necelem roce vybrano 49800. Tomu rikam velika spokojenost.
Radsi jsem utekl z rentiera nez bych tam prodelal kalhoty.
Doufam ze na to prijdou i ostatni lide ze rentier je dira na prachy. Lepsi dat penize do banky na ucet bez uroku a budete na tom lepe🤣.

1 Like

I kdyz to udelaji vsichni investori. Tak jim je to jedno. Chteji prachy od bank. Jako airbank uz nabizi v aplikaci zonky rentier. A takhle to bude asi fungovat vsude. Zonky se dali cestou ze vse nechaji bankam. Lidi je nezajimaji. A notiz jeste aby nahodou vydelali. A sami si budou odkupovat pohledavky se slevou.

2 Likes

Ja odpovim za Zonky: nebylo. :crazy_face: :stuck_out_tongue_winking_eye: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2 Likes

Dnes jsem dostal email ze zonky kde se pise doslova cituji:

Zonky se 1.prosince 2021 slouci s air bank.
Co to znamena pro klienty zonky?

Prakticky nic. Jde v podstate o formalni zalezitost takze klienti zadnou podstatnou zmenu nepociti.

Soucasnym klientum zustavaji stejne podminky pujcovani i investovani jake maji nyni. Nemeni se ani zpusob splaceni pujcek.

Tak nevim na cem tam frcite?
Pisete ze zonky konci k 1.listopadu pro manualni investovani. A pak poslete mail klientum kde vlastne toto popirate!!!
Ted nevim jestli teda LZETE ze stavajicim klientum zustavaji stejne podminky anebo jestli lzete ze zonky konci k 1.11. S manualnim investovanim.

Samozrejma jako ostatni i jak uz koukam jinam kam budu posilat penize.

Mimochodem zonky rentier je prodelecna zumpa. A myslim ze v tuto chvili nejhorsi moznost investovani ze vsech moznosti. (Mezi to pocitam i ukladani pod matraci)

1 Like

Dobrý den, @Diablok,

stále platí, že k 1. 11. 2021 manuální investování končí. Z pohledu efektivity nám už nedávalo smysl udržovat vedle sebe dvě služby, které plní obdobnou funkci. Vzhledem k úspěchům a rychle rostoucí oblibě Zonky Rentiéra jsme se rozhodli soustředit naše kapacity jen na něj a podporu manuálního investování postupně omezit. Díky tomu můžeme zároveň věnovat více času a našich kapacit jeho postupnému vylepšování.

Co se týká propojení Zonky s Air Bank, tak Zonky se stalo dceřinou společností Air Bank už minulý rok. Nikdy jsme se netajili tím, že nám z dlouhodobého hlediska dává smysl ještě větší propojení obou firem. Cílem již rok trvající užší spolupráce obou společností, které v prosinci vyvrcholí ve spojení v jednu firmu, je umožnit klientům Air Bank jednodušší přístup ke službám Zonky a naopak.

Důležité je, že pro klienty Zonky (ani Air Bank) se tím z podstaty nic nemění. Všechny podmínky investování a podmínky pro půjčky zůstávají stejné. Změní se tak pouze poskytovatel služeb. Veškerá práva a povinnosti ze stávajících závazků u Zonky přejdou v nezměněné podobě na Air Bank.

To znamená, že Air Bank převezme všechna práva a povinnosti z rámcových smluv, které máte doposud uzavřené u Zonky. Nyní bude místo Zonky s klienty, kterým byl poskytnut úvěr a do kterého jste Vy investovali, komunikovat Air Bank. V případě potřeby bude urgovat splácení těchto úvěrů, a bude Vám připisovat do peněženky všechny platby, které v souvislosti s Vaší investici obdrží. Stejně tak bude rozinvestovávat finanční prostředky, které jste zaslali do peněženky Rentiéra.

Navíc spojení obou společností má pak také ekonomické přínosy. Kromě vylepšení nabídky a očekávaného dalšího růstu Air Bank i značky Zonky by mělo spojení přinést i některé úspory nákladů, například v oblasti IT systémů.

Hezký den,
Dominika

Škoda, že tady nejde dát vysmátý smajlík, hodil by se :grinning:

@Dominika-Zonky @Honza-Zonky
Chtěl jsem se zeptat, za 3 týdny to tady vypnete, myslím, že tady v éteru poletuje ještě dost otázek, které by stály za zodpovězení. Tak jsem se chtěl zeptat, jesti můžeme očekávat ještě nějaké oficiální informace k ukončení manuálního investování.
Opravdu by mě třeba zajímal váš postoj k “zafreezování” slevy z poplatku k 1.11. - který by byl při aktuální situaci docela fér. A podobných nejasnostní jenom tady ve vláknu poletuje docela dost. Předpokládám, že některé z nich budou mít vliv na to, co investoři se svým portfoliem do 1.11. udělají, tak by nějaké jasné narýsování definitivních pravidel (včetně třeba FAQ) bylo fajn mít dříve, než 29.10.
Díky, fajn den!

2 Likes

@Dominika-Zonky @Honza-Zonky
například vaše poslední reakce na automatické zasílání peněz v nějaké frekvenci (i kdyby jednou za měsíc), která tady bude pro opravdu mnoho investorů relevantní, je (cituji):

děkujeme za podnět, nad automatickým zasíláním peněz na registrovaný účet budeme uvažovat.

18 dní zpátky… to to ještě fakt nemáte rozseknutý? :thinking:

1 Like

To tam teď nikoho nezajímá, protože se aktuálně řeší, jestli stihnou v asii vyrobit dost slunečníků a lehátek pro nezvladatelný nárůst rentiérů :crazy_face:

11 Likes

Tady se odpovídá jen na to na co se odpovídat chce. Na ostatní otázky se tváří jako by je nikdo nenapsal.
Už se vidí na pláži na lehátku s kokosama místo podprsenky i kokosama v ruce… nebo s něčím jiným v ruce? No prostě jak to dělají rentiéři, což já bohužel nejsem, protože si odmítám založit ten boží a výdělečný účet na rentierovi :joy: ale každému to vřele doporučuji, inflace je vysoká tak výdělkem z rentiera pokrýt aspoň jednu šestinu inflace je bomba :joy:

Zisk 150% za 300 dní (tedy asi 183% za rok), provize z přivedení dalšího klienta, veřejně nepřístupný exkluzivní program jen pro zvané klienty…

To zní jako super letadlo.

5 Likes

Milý Jirkos, jdi s těmi podvody někam…, … kde tomu hloupí uživatelé třeba naletí. :rage:

Prezentovat tento typ příběhu (letadlo :flight_arrival:) spolu s odkazem na vlastní stránky, kde si uvedeš svůj referral code aby ses alespoň trochu zahojil za svoji hloupost, že jsi sám naletěl, je opravdu na pováženou. Je zajímavé, jak když někdo najde “nikdy nekončící zlatou žílu” má hned potřebu se o tuto skutečnost veřejně podělit na fóru a vytrubovat svůj úspěch či bezrizikovost takové investice. Tolik lidské empatie a ochoty se rozdělit s ostatními o lehký zisk, to jednoho zahřeje u srdce. Jsi v podstatě lidumil. :rofl:

Užívej si svých rostoucích 24 tis.$ :airplane:, my nic takového nepotřebujeme neboť máme svého Rentiééééra. :tropical_drink: :tropical_drink: :tropical_drink:

oba příspěvky byly nahlášeny k výmazu

6 Likes