Co to znamená pojištění

Dobrý den,
prosím co ve zkratce znamená pojištění u půjčky?Myslel jsem, že pokud někdo nesplácí a půjčka je poté zesplatněna, tak nepřijdu o svůj vklad do této půjčky. Ale už se mi stalo poněkolikáté, že přišla zpráva že bylo zrušeno pojištění z důvodu neplacení! Tak by mě zajímalo na co je to pojištění, když stejně když někdo neplatí tak před zesplatněním je toto pojištění zrušeno
děkuji za odpověď

Pojištění, tipl bych si, kryje pouze klasické případy pro ztrátu zaměstnání, úmrtní, trvalé následky apod. Ne to, že někdo přestane sám od sebe platit. A pokud se nepletu v pojistných podmínkách je napsáno, že pojištění zaniká v případě, že dotyčný dluží.

A vy si platíte nějaké pojištění? Asi ne, z toho vyplývá, že se nejedná o pojištění investora, ale dlužníka. Jedná se o pojištění neschopnosti splácení, pojistné podmínky si můžete najít na webu Zonky. Pokud klient neposílá splátky úvěru (a tím i pojistné), pojistná smlouva zaniká. Podle vámi naznačené logiky by mohli např. všichni pojištění dlužníci přestat splácet půjčky a hodné pojišťovny by nám, investorům, vše vyplatili …

2 Likes

No to by nebylo vůbec špatný!

Hezký den všem,

jak píše @RomanSvoboda a @PetrM, pojištění půjčky je pojištění klienta a ne investice. Kryje pouze případy, kdy klient ne vlastní vinou přestane splácet, tedy ztráta zaměstnání, hospitalizace, pracovní neschopnost, invalidita a ta nejsmutnější, smrt. Pojisté podmínky jsou uvedené na našich stránkách v sekci dokumenty.

Klientovi umíme odložit splátku, pojišťovna pak po 30, potažmo 60 dnech plní pojistné plnění.

Na dotazy klientů také dopovídal kolega Dan v tomto vstupu.

Pěkný den,

Zebra-Iva