Dotaz - odkup - proč 32 proc. sleva?

VYSKYTL SE MI NEPLATIČ, ale co mne šokovalo, zonky mi sice nabídl že můžu pohledávku prodat (resp.zkusit prodat) na sekundáru, ale při 3 denní prodlevě, tam hned hodil že to musím nabízet s 32 proc. slevou + poplatky pro ZONKY - to nechápu. Dříve jsem též prodával přes sekundár, ale ztráta byla do 5. proc. - prostě po 3 dnech taková šílená sleva (pro mne ztráta) - proč??? Kdo a jak to stanoví? To se nějak měnilo ten algoritmus? Pro mne jako drobného investora - nevýhodné.

tabulka na to sice v podminkach existuje, ale vzdy se lze vymluvit na to, ze “klient se jeste nevyprofiloval, proto i po par dnech na tuto participaci hazime brutal slevu”. 32 je jeste v pohode, me po 2 dnech hodili 41 a ta se drzi i po zaplaceni.

Jo jo, takovehle pohledavky jsem celkem rad kupoval.
A popravde, kdyz koupite s 50% slevou a druhy den to klient zaplati cele. Kdo by to nebral.

Obecne mi prislo, ze kalkulovana vyse slevy je opravdu vysoka, a po tom vytesneni manualnich investoru uz je jasne proc.

Kdyz budete chtit prodat, mate na vyber pouze jedineho kupujiciho a to Zonky. To se moc smlouvat neda.

Lukas

1 Like

Tak dlužník nakonec zaplatil (se zpožděním), ale i kdybych to chtěl nyní prodat, ted je to čisté - tak mohu jen se 31.proc. slevou - nabízí mi systém.

To mi přijde fakt tvrdé…btw. nechci vidět, jak s námi budou zametat po 1.11.

2 Likes

Dobrý den, @Lukrativnimedved,

podmínky pro prodej po 1. 11. 2021, budou stejné jako dnes. Toto se týká jak výpočtu slev, tak poplatku za prodej.

Na půjčku, u které máte slevu, se ráda podívám. Obecně ale platí, že slevu, mimo jiné, určujeme na základě výpočtu aktuální a historické delikvence. Pokud se tedy uzdraví půjčka, která byla po splatnosti, zmizí sleva dle aktuální delikvence, ale po nějaký čas ještě zůstává sleva dle té historické. Pokud klient bude nadále dobře splácet, bude se sleva v čase snižovat, až postupně zmizí.

Dominika

Pockej, pockej… To jsis toho vsiml az ted? Kde jsi byl posledni mesic? :scream:

1 Like