Dotaz - zrušení

Odpuste moravskému venkovanu hloupou otázku - je zde někdo, kdo vítá zrušení “Zonek klasik” ?

Mně to tedy obrovsky zarmoutilo.

A pořád nechápu, proč se to udělalo…argumentaci, že lidé chtějí jen Rentiera, vzhledem k jeho nevýnosnosti, opravdu ale opravdu nevěřím…btw. nepopletl si někdo v centrále tabulky a grafy - a neměl se spíše zrušit Rentiér?

4 Likes

Nepopletl, neb o peníze jde až na prvním místě.
My jako ovce už nejsme pro běh potřeba, startup proběhl, tak proč si držet stádo, které ukusuje víc na výdělku…

5 Likes

Rentier je pro poskytovatele výhoda. Drobní investoři pokryjí rizika půjček, investoři za to nic nedostanou, nebo jako já jsou v mínusu, poskytovatel dostane svých 2,9% ať se děje co se děje.
Investoři pochopí, že jim pšenka s rentiérem nepokvete a odejdou sami, poskytovatel nikoho nemusí vyhodit a říct do světu, že už lidé nikomu nic nepůjčují, byznys jede dál bez drobných investorů, kteří jen překáží - poskytovatel se musí o ně starat a posílat jim splátky participace.

1 Like

Já furt nechápu, proč by rozumný člověk měl investovat do toho Rentiera, když to nepokryje ani inflaci…a první roky je dokonce v mínusu. Nebo to je nějaký charitní projekt, aby si lidé nepujčovali od lichvářů, ale od hodných Rentiérů, kteří na své pujčky dokonce doplácí? :smiley: já tomu modernímu světu fakt už nerozumím…hezký víkend P.S. - příště radši peníze investuji do uzeného kolena a Plzničky na Bláhovce :smiley:

1 Like

Podle mě není hlavní problém Rentiéra jen v těch poplatcích, ale spíš v tom, že Zonky teď bude mít motivaci investovat vlastní peníze do kvalitnějších půjček, a ty horší nasypou rentiérům. Zonky tak vydělá třikrát - nejdřív z poplatků za uzavřené půjčky, podruhé z poplatků pro investory, a potřetí na úrocích z kvalitních půjček do kterých investovali sami. A rentiérům zbyde za pár let prodělečné portfolio, kterého se nebudou moci zbavit, protože nesplácené půjčky od nich Zonky pochopitelně nevykoupí, anebo vykoupí, ale s pořádnou slevou. Možná jsem paranoidní, ale po těch veletočích z poslední doby už bych se nedivil ničemu.

3 Likes

Mám obdobný negativní pocit…