Expanze do zahraničí

Hezký den, milí investoři a milé investorky,

máme pro vás jednu zprávu.

V Zonky se teď budeme plně soustředit na české zákazníky a český trh. Skupina Home Credit, do které patříme, se rozhodla upustit od záměru rozšířit činnost Zonky do zahraničí. Na expanzi jste se nás hodně ptali a nám je samozřejmě líto, že rozšíření do zahraničí neklapne. Na druhou stranu, teď se můžeme o to víc věnovat českému trhu a investovat maximum do vývoje stávajícího produktu. Stále jsme tu pro vás a děkujeme, že nám důvěřujete.

Zebra-Iva

No tak to musel být blesk z čistého nebe toto…
Rok nazpět a až do poslední chvíle, snad ještě včera, info o tom, že vše jde stranou, že prioritou je expanze do zahraničí a na 120 % se všichni v Zonky primárně věnují tomuto úkolu a že ostatní musí počkat.
Sny pana ředitele před rokem, že Zonky.cz se změní na Zonky.com, předělání peněženky do EUR, změna obchodního názvu na Benxy, apd.
A teď nazdar… To se teda vyplatilo…

2 Likes

Podle mě zrovna Španělsko bylo taktický nesmysl od začátku.
Ta země je pro naši mentalitu tak mimo, že by to byl stejně jeden velký problém.
Expanze smysl měla, ale do jiných zemí a ne sem.
Každopádně manažersky je toto ohromný fail.

1 Like

Dobrý den, Ivo, nezlobte se, ale nemyslíte, že bychom si jako investoři zasloužili trochu více informací? Rozumím, že pouze komunikujete to, co se rozhodlo ve vedení, takže to není vůči Vám osobně :grinning:

Pro mě je to docela zásadní zpráva, podle toho, co se o té expanzi psalo, už to bylo poměrně hodně rozjeté, včetně kanceláře v Madridu a přijímání zaměstnanců, takže se mi nechce věřit, že nešlo o nějaký závažný důvod. Když už nic jiného, tak i toto muselo stát poměrně dost peněz. I když jsem do zahraničních půjček investovat nechtěl, tak se musím ptát, co za tím je, a jak ty důvody zrušit expanzi souvisí s podnikáním Zonky v Česku.

4 Likes

@Strycek hezký den,

určitě půjde oficiální komunikace, příští týden, prosím o strpení.

Naprosto rozumíme, že je to pro naše investory klíčová informace.

Přeji pěkné odpoledne,

Zebra-Iva

2 Likes

Dobrý den, Ivo, stále pro nás nic nemáte? :slightly_smiling_face:

Hezký den, @Strycek,

v portfolio newsletteru na začátku týdne jsme psali vyjádření, ještě ho opět dáme příští týden do klasického newsletteru. Nejdůležitější informace pro Vás investory ale je, že pro Vás jako naše investory se nic nemění.

https://www.penize.cz/spotrebitelske-uvery/412730-zonky-do-ciziny-nepujde-home-credit-zrusil-expanzi

Mějte hezký den,

Zebra-Iva

1 Like