Filtrace ztracené částky

Zdravím,

v přehledu investora mám částku ztraceno 264 kč a zajímá mě kterých konkrétních půjček se to týká, bohužel v moje investice není možnost toto vyfiltrovat. Lze tuto informaci nějak zjistit?

Dále by mě zajímalo jestli se půjčka která byla splacena částečně a nikdy víc už neuvidím (např. úmrtí, oddlužené které doběhlo do konce) zobrazí v seznamu splaceno nebo v seznamu aktivní ? A jaké pak budou hodnoty zbývá splatit ? Když uvidím zbývá splatit 0 kč evokuje to ve mě, že byla celá půjčka splacena, když uvidím větší částku než 0 pak budu mít pocit že ještě něco má přijít.

Celkově mám pocit, že s půjčkami, které se nepodaří splatit celé dashboard tak nějak nepočítá a není možné tyto informace dohledat

Díky

1 Like

Dobrý den, @Kubikula, děkuji za dotaz.

Ve Vašem portfoliu jsem našla dvě ztracené půjčky. Jedná se o č. klienta 1000177200 a č. 1000166439. Tuto informaci zjistíte v exportu investic, který si můžete stáhnout v sekci: Přejít na seznam Moje investice -> Vygenerovat export a poté ve sloupci AX – Ztraceno %.

Tyto investice jsou zatím zobrazeny mezi aktivními. Máte pravdu, že ztracené investice nelze v dashboardu snadno dohledat. Promyslíme to a upravíme. :slight_smile:

Hezký den

Dominika

1 Like

Zdravím :raising_hand_man:t3:
Dnes, zcela nepochopitelně, mi klesla částka v položce “Ztraceno
Když to jsou položky nenávratně ztracené, nevymožené ani soudní cestou, jak je možné že se ta částka ponížila ??? :thinking:

Dobrý den, @SAURON, děkuji za zprávu.

Mohlo by se teoreticky stát, že půjčku, kterou jsme označili jako ztracenou, někdo zázrakem doplatil.

Nicméně jsem se dívala do Vašeho exportu investic a u jedné participace máte v poli Ztraceno 99,94 %, což je chyba. Tato půjčka je sice skutečně ztracená, ale v tomto poli mohou být pouze hodnoty 0 nebo 100.

Situaci už prověřujeme a ozvu se Vám, jakmile zjistím víc.

Dominika

dobry den Dominiko,

moc tedy ztracene investice nezkoumam, ale to, ze v poli ztraceno muze byt jen 0 nebo 100, tomu moc nerozumim.

Jak to tedy bude v pripade, ze dluznik cast jistiny splati a pote jiz nemuze splacet (napr. umrti bez prevzateho dedictvi)?

Lukas

Dobrý den, @LMatejov,

u zesplatněných půjček, pokud zde naděje na doplacení je, tak prozatím nevykazujeme půjčku jako ztracenou, je tam tedy 0. V případě, že klient zemře a nedisponoval takovým majetkem, aby byla pohledávka uhrazena (případně neuhradí ani dědicové), vykazujeme půjčku jako ztracenou a je tam 100. Je to stejný princip, jako kdybychom v tomto poli psali ANO/NE.

Tedy na Vašem příkladu, pokud dlužník zemře, a z 200 Kč Vám uhradí 30 Kč, tak v poli Po splatnosti bude 170 Kč, a v poli Ztraceno 100.

Dominika

1 Like