Garance zpětného výkupu

Nechtěli by jste zavést garanci zpětného výkupu (BBG - Buy Back Guarantee)? Jako, že třeba po 60 nebo 90 dnech kdy by byla půjčka po splatnosti, tak by ji zonky skoupilo zpět. Toto je docela běžná praxe u zahraniční konkurence a to se tam neřeší takové poplatky jako na Zonky.

Tak na tohle MUSÍM zareagovat.
Dokážeš si to představit ? To jsi sem ani nemusel psát. Odpověď je jednoznačně NE, nebudeme zavádět BBG.
Protože už teď se rizikovější, ale výnosnější půjčky nedají zainvestovat.
Už to vidím:
Zavedli jsme BBG, takže všichni přejděte z “Lotyšska” sem, protože tam je to teď “jen” za 10 p.a a navíc po eskapádě v Kosovu tam dost investorů nestíhalo měnit spodní prádlo a tady teď budete moc v korunách investovat s BBG i za 15-20 % :joy:
To by pak půjčky od 2,99 do 10 % nikdo nebral.
To je prostě UTOPIE.
Nezlob se, ale asi Ti muselo přeskočit :face_with_hand_over_mouth:
Buď realista.

1 Like

No za prvné, na zonky snad nikdo z investorů nemá čístý výnos nad 10 %, a možná uplně minimum investoru možná má nějakých 7 či 8 %. To že půjčky jsou až do 20 % p.a. neznamená že tyto procenta má investor když se započítají poplatky, jinak samozřejmě by se BBG dalo aplikovat třeba právě na půjčky do 10 p.a. aby se více odkupovaly ty nižší. Na jiné platformně je třeba “čistý” 12 % výnos z půjček a mají také BBG. :stuck_out_tongue: Ale chápu, že tady by to asi utopie byla, ale prostě nemohl jsem to nevyřknout když to jinde jde. A ano, vím, že v každém státě jsou běžné úroky úplně v jiných %. Jo a nemám na mysli třeba (jméno podobné cucacímu svěžího bonbonu), to co komentuješ ohledně kosova. Ale čistě hypoteticky se toto (odbrání licence) může stát všude z nějakého důvodu, ale nechci tady o tom polemizovat.

Hezký den, @gulliver,

do garance zpětného odkupu Zonky nepůjde a to z několika důvodů.

Zonky je jedinečná P2P platforma, narozdíl od dalších máme vlastní funkční risk, který je na tom lépe, než v bankách - právě těm našimi půjčkami a segmentem trhu konkurujeme. My si děláme vše vlastní, máme vlastní risk, vymáhání, sami úvěry poskytujeme a v rámci P2P trhu se pohybujeme v nízkorizikových půjčkách.

Představte si, že jako originátor půjčíte za 1000% RPSN, ale investorům dáte čistý výnos 12 %. Je jasné, že je pak v takovém případě možnost hradit investorům zpětný odkup. Bavíme se ale o vysoce rizikových půjčkách, které v době ekonomické krize přestanou být ve velkém splácené. Garance zpětného odkupu pak není nic jiného než fond, který jde na vrub samotným investorům.

My jdeme cestou transparentnosti, kdy investorům zcela jasně ukazujeme, za kolik klientovi půjčíme a kolik na daném úroku mají poplatek. Pokud bychom chtěli jít cestou odkupu, pak bychom museli zvednout poplatek. Věříme, že naše otevřenost se nám vůči investorům v dlouhodobém horizontu vyplatí.

S pozdravem,

Zebra-Iva

5 Likes

Děkuji za docela pěknou odpověď :slight_smile:

1 Like

Rádo se stalo, @gulliver, rádo se stalo :slight_smile:

Zebra-Iva

Po delší době je potřeba trošku oživit vlákno a dát Ivě za pravdu.
Lotyšská lichva se otřásá v základech a s ní i propojení vydřiduši.
S investory si vytírá zádel, přestala platit, zpětně si mění pravidla a zavřela kohouty s penězi.
Vykládá báchorky a matlá med kolem huby investorům podobně, jako Josef Göbbels v dubnu 1945.
Je zajimavé pozorovat ty lidičky a v praxi vidět, jak si postupně nechají dobrovolně více a více kálet na hlavu a ještě se tomu smějí a hlavně to zhmotnění pořekadla, že Naděje umírá poslední.
Zmizeli už i grafy o tom, kdo tam kolik vyvařil a tlučení se v prsa, jaký je to oproti Zonky zlatý důl.
Také jsem tam chtěl investovat, ale když jsem si představil kam ty prostředky potečou, do jakých zemí a za jakých podmínek si je tam lidi půjčí a že budu téměř financovat mafii, jsem rád, že jsem zůstal na Zonky.
Asi jsem teď hodně lidí nas…l, ale za tímto, co píšu, si prostě stojím a stát budu.

5 Likes

To chce někam ven, na čerstvý vzduch a hlavně :wink: