Hromadný prodej participací

Dobrý den, teď když už není možné investovat na tržiští a dochází tak k deformací investiční strategie, rád bych poprosil o radu, jak mohu nabídnout k prodeji vyfiltrovaný seznam investic. Jde o to, že mám momentálně cca 900 aktivních investic a když chci prodat třeba 300 z nich, odklikávat každou jednotlivě je nepředstavitelné. Je nějaká možnost, jak hromadně odsouhlasit prodej všech vyfiltrovaných investic? Nikde jsem tuto možnost nenašel, ale doufám, že existuje, protože Vaše jednostranné rozhodnutí o ukončení investorské platformy postavilo investory do složité pozice, kdy v čase dochází k rozbalancování investorské strategie a může dojít k posunu rizikovosti portfolia. Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.

1 Like

Dobrý den, @zdenek.soska,

v tuto chvíli se snažíme veškeré naše kapacity soustředit na vylepšování produktu Zonky Rentiér. Hromadný prodej participací aktuálně není možný, ale ráda Váš podnět předám kolegům.

Hezký den,
Dominika

Dobrý den, prosím Vás, můžete mi poradit, jak se mrtvoly Zonky zbavit? Poté co jste mi oznámili, že není možné hromadně odprodat všechny participaci, ani vyfiltrované participace, jsem půl dne strávil nad tím, že jsem odklikával ze svých 900 participací cca 350, kterých se chci zbavit, abych si vybalancovat portfolio a optimalizoval jeho rizikovost tak, jak bych to dělal, kdybyste jednostranně tento projekt nezařízli. Teď po půldenní klikačce odprodávání participací jsem zjistil, že kromě 2 jste těch cca 350 ostatních zamítli. To je opravdu z Vaši strany nekorektní a troufám si říct že i nehorázné. A opravdu se mi nechce další půl dne tu sedět a znovu odklikávat participace na prodej s tím, že mi to zase zamítnete. Napiště mi prosím důvod zamítnutí a co udělat, ať se tohoto vašeho mrtévho projektu zbavit. V opačném případě jsem rozhodnut kontaktovat dozorové orgány, jestli je takové Vaše jednání v pořádku.

1 Like


Nic nebalancovat, od toho je tu Rentiér přece :rofl:

1 Like

Jo jo, přesně, Rentiér je vážně terno, ale už jsem ho zrušil, protože za dva roky jsem nevydělal ani na dovolenou v kempu v sousedním městě. :smiley: Každopádně Zonky je fakt pasé, a takový to byl dobrý produkt, všude jsem ho doporučoval a nalákal tu další investory. Když to tu zařízli, měli dát možnost všem zbavit se portfolií, případně aspoň ponechat sekundární tržiště, když Zonky jako takové nechce participace kupovat, proč si je nemohou mezi sebou prodávat aspoň stávající investoři?

2 Likes

Jen bych dodal, že Zonky mě v této záležitosti kontaktovalo, a šlo prý o technickou závadu. Při dalším pokusu o prodej se již všechny zamýšlené participace prodaly bez problémů, takže zřejmě jsem měl jen smůlu. Musím říct, že nakonec se k tomu postavili čelem, takže jen abych to uvedl na pravou míru. :slight_smile: Hezké léto všem.

2 Likes