Informování o průběhu vymáhání

Ahoj všem,

chtěl jsem se zeptat, zda by bylo možné ze strany Zonky zavést pravidelnější informování o tom, v jakém stadiu je zrovna vymáhání zesplatněných půjček. Mám tu půjčku, která je zesplatněná a poslední info k ní je z 31.12.2019, tzn. že nemám nové zprávy 9 měsíců. Chápu, že vymáhání je dlouhý proces (klidně i na roky), mám ale za to, že kdyby se objevila nějaká pravidelnjěší ifnormace, investory by to uklidnilo. Nemusí to být úplně příslib konkrétního data, kdy budou peníze zpět, ale třeba informace typu “soud ještě neproběhl, očekáváme stání v průběhu 3 měsíců” apod, by určitě neuškodila.

4 Likes

Souhlas. A co by bylo taky velmi užitečné, tak uvedení stručné informace (resp. datum) ještě před rozkliknutím, jak stará je informace o průběhu vyřizování uvnitř. Každý týden si projíždím "problematické a třeba tuto konkrétní bych si za poslední dobu zobrazil min. 30x úplně zbytečně.

2 Likes

Hezký den všem,

děkujeme za Vaše podněty.

Půjčku prověříme u advokátní kanceláře a doplníme informace. Obecně platí, že zveřejňujeme informace, které máme. V případě soudu a insolvence bývají reakční časy delší.

Zkusíme vymyslet, jak systém informování investorů vylepšit.

Hezký den

Dominika

3 Likes

Děkuji, po pravdě by právě u zesplatněných půjček bylo fajn kdyby hned v přehledu půjček byla poslední informace z vymáhání, zkrátka poslední text a nebylo nutno každou zesplatněnou procházet a klikat pro získání informace z vymáhání.

4 Likes

1x za 3 měsíce aktualizovat info u zesplatněných půjček! Informace rodičovská dovolená a musí splácet předchozí půjčky se snad časem změní dítě jde do školky a matka do práce. Nebo důchodkyně sjednocení 4 půjček do jedné po 9 měsících nedá ani korunu. Na 1 řádek zprávu advokátní kanceláře co nového.

Jak jsem se díval, tak i ze zesplatněných pohledávek chodí peníze,ale to zjistím jen když rozkliknu jednotlivou pohledávku. Jelikož jich mám přes 100 je to zdlouhavé. Nemohli byste tyto platby dávat do zpráv?

2 Likes
    1. 2020 *** Jiné *** Věc byla převedena do civilního řízení, soud zatím nenařídil ve věci jednání. tady by bylo vhodné příští měsíc vysvětlit co se děje, tady přeci nejde o trestní soud? Číslo klienta 1000143673, číslo smlouvy 1001820160

Dobrý den,
moc děkuji za reakci i za doplnění informace k dané půjčce. Nicméně jelikož mám zesplatněných půjček 12 a u každé čekám na jakoukoliv aktualizaci stavu více měsíců (těch 9 byl extrém, ale mám několik dalších s poslední zprávou z února, či dubna), rozhodně by bylo opravdu užitečné zavést pravidelnou aktualizaci stavu dlouho nepslácených a zejména zesplatněných půjček.
Moc se mi líbil také nápad přidat hned do základního přehledu o půjčce informaci o datu poslední aktualizace, myslím, že i pro Zonky by to byl užitečný pomocník, na který by třeba šlo systémově nasadit interní upozornění, že daná půjčka je již např. 90 dnů bez aktualizace a tím se dostane její prověření jako úkol k člověku, který má na starost informování o průběhu vymáhání - takový systém by vedl určitě k větší spokojenosti

3 Likes