Investice podle výkonnosti portfolia

Zdravím, nebylo by lepší zobrazovat procentuální rozložení portfolia podle skutečné jistiny, která je v jednotlivých ratingu. V současné době se to počítá ze skutečné částky, která tam kdy historicky byla. Proto toto rozdělení neodpovídá skutečnosti. Dále bych chtěl požádat, jestli by bylo možné propojit ztráty a údaje o po splatnosti ze Zonky (celého portfolia půjček) s jednotlivými účty, kdy by bylo možno vidět, jak se konkrétní portfolio liší oproti průměru.
Děkuji.

2 Likes

Naprosto s kolegou souhlasím, také bych uvítal počítání procent podle aktuálně zbývající jistiny ke splacení. Já si potom dále počítám váženou úrokovou sazbu a tu se snažím udržovat konstantní tím, že pravidelně vyvažuji procentuální zastoupení jednotlivých ratingů.

1 Like

Dobrý den, @Happy a @Krysoveverka,

děkuji oběma za zpětnou vazbu.

Vaše podněty jsem předala kolegům do vývoje. Popřemýšlíme, jak bychom Vám mohli vyhovět. :slight_smile:

Hezký den

Dominika

1 Like

Rozhodně bych také chtěla vidět rozložení jen aktivních investic. Plus už dávno někdo navrhoval, aby se při najetí na sloupec v grafu ukázaly rovnou všechny částky - kolik je nesplaceno, kolik je problematických (splacené mě osobně nezajímají). Když je problematických 0,1 %, lovit myší ten čtvrtmilimetr je dost nepraktické. A také nevím, proč bylo zrušeno barevné rozlišení ratingů :frowning:

2 Likes

Dobrý den, @Tery84,

děkuji za zapojení do diskuze.

Minimální výšku segmentu už jsme upravili tak, abychom usnadnili najetí kurzorem myši. Bohužel tuto minimální výšku nemůžeme nastavit příliš velkou, neboť bychom tím snížili vypovídající hodnotu grafu jako celku.

Od barevného rozlišení ratingů jsme upustili z důvodu rostoucího počtu ratingů. Při současném množství ratingů, je již obtížné vybrat takovou barevnou kombinaci, při které budou všichni lidé bezpečně schopni rozlišit jednotlivé ratingy pouhým okem.

Dominika

Dobrý den,

vůbec mi nešlo o to, aby byla upravena minimální výška segmentu. Návrh byl, aby se po najetí myši na kterýkoliv segment sloupce, zobrazovalo: V pořádku …, problematické …, příp. splaceno … Prostě aby nebylo vůbec nutné jezdit myší po sloupci nahoru dolů pro jednotlivé hodnoty. ale stačilo najet na sloupec jako takový a zobrazily se veškeré informace k danému ratingu.

Myslím, že barvy grafu v aplikaci na mobil jsou zcela přehledné. Pokud máte v úmyslu přidávat další ratingy, pak to chápu.

S pozdravem

Tereza Šillíková

1 Like

Dobrý den, @Tery84,

děkuji za zprávu. Váš nápad se nám líbí a určitě to ještě promyslíme.

Hezký den

Dominika