Investování na zonky v poslední době

Ze zoufalosti jsem si nastavil Zotify a za 4 dny jen 1x zainvestováno jinak nic.

1 Like

Zonky totiž úplně ignoruje tržiště. Už se dá investovat jen přes rezervace. Nikde se nedozvíte jaké je rozdělení půjček mezi investora Zonky, rentiéra, rezervace a tržiště. Podle mě by i tržiště mělo být rozděleno na ruční investice a API. Když jsem si prošel včerejších 71 půjček, tak na tržiště nenechali v drtivé většině nic.

Myslím, že tohle je celkem jasná a srozumitelná odpověď na to, proč je tak málo půjček pro lidi…

Home Credit je vlastníkem Zonky…

1 Like

Pro investory to znamená nutnost přestat si posílat peníze do peněženky. Protože se neuplatní ani reinvestice. Bohužel.

1 Like

To není zas tak úplně pravda, za prvé Zonky je členem skupiny PPF Petra Kellnera. Za druhé v říjnu byl vymazán společník s vkladem home credit a nahradila ho air bank.

Coz ve vysledku muze byt celkem jedno.
Ale jsem rad za to sdileni clanku, je videt, ze situace neni dobra.

Naprosto souhlasím. Já rezervace využívám, mobil mám u sebe, jenže taky většinu dne sedím u počítače – a ovládat něco klávesnicí a myší na velkém displeji je oproti šmejdění prstem po malém displeji mobilu jako řídit mercedes oproti trabantu. Proto se velmi přimlouvám za rezervační systém i na webu.

1 Like

Ano, je mi to líto, ale jestli Zonky nezmění přístup k samoinvestování, nebo se nějak výrazně nezmění v následujícím kvarálu situace na trhu, tak je pro mne investování na Zonky zbytečné a nezajímavé. Těch pár dvoustovek z rezervací za měsíc nemůže velkou část investorů udržet při Zonky.

2 Likes

A k čemu je mi rezervační systém, když minutu po oznámení již není možné do půjčky investovat? Takový systém je s prominutím k hovnu.

Nenechte se zmást texty, co vám to tam píše. To je jen na zmatení nepřítele. Zkuste zmáčknout to tlačítko dole.

PS. Připomínku k téhle matoucí textaci jsem sem psal v září v rámci betatestu. A tohle je nekolikátý dotaz, tady nebo na FB, kde je uživatel zmaten a myslí si, že to nefunguje.

1 Like

Bohužel musím souhlasit s lidmi zde. Zonky již není jako dřív, většinu zafinancuje sama a pro investování lidé lidem vpodstatě neexistuje…

Nevím, kdo je tady zmatenej, protože kliknu na rezervace, tak se mi tam neobjeví zhola nic, tudíž není na co kliknout. Teda klikat můžu, ale jediné, čeho bych dosáhl by po čase byla asi jen vyklovaná díra v displayi.

Sorry Lubo. Zřejmě si tak trochu pleteš pojmy. Pokud máš skutečně rezervovanou participaci, tak ji máš v sekci “Vaše rezervace” - viz obrázek od UsainBolt výše. Tuto můžeš na 99,99% přijmout. Ty ale zřejmě nekoukáš na rezervace, ale na “Všechny půjčky”, které jsou celé zarezervovány a oranžové okno “investovat” na nich pochopitelně není.

2 Likes

Žádný pojmy si nepletu. Přijde mi oznámení, kouknu na zonky na své rezervace a není tam zhola nic. Slepej ještě nejsem.

Napadají mě tyto dvě možnosti:

  1. propásl jsi čas 8 hod :smirk:
  2. jsi zřejmě první investor smolař, kterému se tato podivnost děje :wink:

Nicméně předpokládám, že Ti někdo ze Zonky fundovaně odpoví.

U toho oznámení je i čas, takže propadnutí 8 hodin nehrozí.

1 Like

21:15 mi přišlo oznámení.
21:20 ( čas je vidět na fotce)

Musím souhlasit s TOSEMJA,že si pleteš pojmy. Rezervace nemáš zřejmě vůbec nastavené a notifikace co ti přicházejí máš nastavené na nové pujčky na tržišti a tam je pravda,že v 99,9% nestihneš investovat.

A v textu toho oznámení je napsáno „Nová rezervace”, nebo něco jiného?

Oni totiž lidé, ikdyž umí číst, tak asi nejsou schopni pobrat to (ikdyž to podpora dokola vysvětluje), že máme dvoje notifikace.

  1. Notifikace nových půjček na tržišti, na které nemusíte vůbec v dnešní době reagovat. Ve vyskakovacím okně je text: " Nová půjčka na tržišti "
  1. Notifikace nové rezervace, která je připravena pouze pro vás po dobu těch 8 hodin a ve vyskakovacím okně je text: " Máte připravenou novou rezervaci " nebo něco podobného, nejsem si jist přesně tím textem.

Nyní nápověda pro tupější:
To že Vám celej den kníká mobil v tónu “Pískání na k.u.r.v.u” (cituji jednoho uživatele fora), tak to neznamená, že chodí rezervace a už vubec ne konkrétně pro Vás. Je to pouze notifikace nové půjčky na tržišti a nedivte se tomu, že ikdyž máte ty samé parametry nastavené v rezervacích, že tu rezervaci nedostanete, protože prostě NEJSTE NA ŘADĚ ! Rovnou si ty notifikace nových půjček vypněte, protože ručně si můžete na tržišti tak vyklovat displej nebo přeleštit bambus.
Stačí si zapnout notifikace rezervací, pochopitelně si je potřeba je nejprve nastavit, myslím ty REZERVACE ne notifikace nových půjček na tržišti…
A taky si čtěte a vyhledávejte příspěvky a ne: " Jsem tu nový, vím kulový, hledat se mi nechce, něco mi nejde, tak zahnojim forum…

1 Like