Investovani vracenych penez

Dobry den,

Nevim presne, na koho se s timhle problemem obratit, tak to zkusim zde.

V poslednich trech mesicich jsem se na Zonky stal aktivnim investorem. Mel jsem v planu veskere penize, ktere se mi vrati ve forme jistiny a uroku hned dale investovat. Kdyz jsem tak ucinil a prvne vydelanych 200kc investoval do dalsi pujcky, penize mi zmizely z profilu, ale nikam se nepripsaly. Podle profilu je moje celkova investovana castka ta sama, kterou jsem nabil z bankovniho uctu a moje celkove vydelane penize ocistene o poplatky a pokuty jsou o 200kc vyssi, nez kolik mam momentalne v penezence. Podotykam, ze v historii jsem nikdy neposilal vydelane penize zpet na bankovni ucet, coz je z profilu zrejme taky.

Dekuji za pripadnou odpoved.

Hezký den, @Androlic,

do aktivních půjček se Vám počítají pouze ty, kde již došlo k vyrovnání vlastnictví (více popisujeme v tomto vláknu: O kategorii FastCash).

Jakmile se stavy aktualizují, peníze uvidíte v aktivních investicích, do té doby je máte blokované v peněžence.

Mějte krásný den,

Zebra-Iva

Dobrý den Ivo,

Předem bych vám rád poděkoval za odpověď. Já jsem pochopitelně četl veškeré FAQ, vlákna o FastCashi apod. než jsem založil toto vlákno. Také jsem čekal, než budou všechny mnou zainvestované půjčky aktivní, tzn. promítnou se do dashboardu, protože chápu, že systém může mít zpoždění.

Nicméně tenhle problém stále přetrvává. V mém profilu zkrátka “zmizelo” 200kč. Do dnešního dne jsem na Zonky investoval 70.000 Kč. Vráceno z aktivních investic mám 213 Kč. Na úrokách vyděláno 96 Kč. Přesto se v dashboardu dočtete, že mám aktuálně nainvestováno 69.987 Kč a v peněžence 108 Kč. Tedy 200 Kč někde chybí. Podotýkám, že jsem nikdy ze Zonky nic nevybíral zpět na účet, což je ostatně vidět v profilu. Toho rozdílu jsem si všiml už cca před dvěma týdny, když jsem chtěl prvně “vydělaných” 200 Kč investovat do další půjčky.

Nejjednodušší by bylo, pokud byste se vy nebo někdo od vás z týmu podíval přímo na můj profil.

Děkuji

A ještě jedna taková zajímavost, když rozkliknu “Aktuální investice podle rizika” a sečtu všechny investované peníze napříč všemi ratingy, výsledek je 70.200 Kč. Zde je to tedy správně. V dashboardu však vidím, že mám nainvestováno pouze 70.000 Kč minus splacené jistiny.

Odesláno z iPhonu

Pane Androlic, zpět se vám vrací jak jistina tak úrok, příchozími platba i se vám ponižuje aktuálně zainvestovana částka o tu jistinu, která byla splacena. Částky vám sedí vložil jste 70 000, úrok vám ukazuje 96 dohromady tedy 70 096kc. Aktuálně zainvestovane vám ukazuje 69 987 plus to co máte v peněžence což je 108. Dohromady 70 095 Kč nesedí to přesně na koruny protože jsou tam určitě nějaké halire ještě, ale Zonky vám nic nevzal a čísla která se vám ukazují jsou správná.

Diky Josefe! Tomuhle uz rozumim. A omlouvam se za svoji debilitu.

Odesláno z iPhonu

Hezký den,

@josefbenes95 děkuji za dopřesnění a @Androlic se omlouvám, že jsem toto nezmínila :slight_smile:

Nyní je tedy již vše v pořádku, @Androlic, dashboard sedí?

Pěkné odpoledne,

Zebra-Iva

Ano, vše je v pořádku.

Děkuji

Dne 13. ledna 2020 6:31 uživatel Zebra-Iva via Zonky Forum zonky@discoursemail.com napsal(a):

1 Like