Jak fungují rezervace

Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo netuší, jakým způsobem nebo podle jakého pořadí se rezervují půjčky. Je mi jasné, že rezervaci na krátké půjčky s vysokým úrokem máme skoro všichni, ale aby mi přes týden nepřistála v rezervacích ani jedna…? A to mám ještě parametry do rezervací ne moc utažené… Ale přestává mě to bavit, když není kam investovat, už jsem i přemýšlela, že půjčky prodám a účet zruším

Spis bych rekl, ze i pred covidem se kratky uvery s vysokym urokem moc nevyskytovaly. Lidi, kteri by nedostali uver od banky a pujci si od Zonky za 10,99 % (nebo vyssi) zpravidla nepujdou do kratsich uveru, jelikoz jejich rozpocet proste neunese vetsi splatky, a tim padem pokud uver dostanou, to bude prave na 7 let, aby meli co nejmensi splatky. A s prichodem covidu se zprisnily podminky, a je temer nulova sance, ze se takova pujcka objevi na trzisti. Jedina moznost je investice do tech delsich pujcek a prodat po roze bez poplatku (a navic behem toho roku plati vic uroku nez jistinu).

Dobrý den, @moncickam,

z každé schválené půjčky, je určena část pro Tržiště a část pro rezervační systém, který funguje na základě front. Každá fronta odpovídá zvoleným parametrům, a s ostatními investory čekáte, než se na Tržišti objeví půjčky s Vámi vybranými kritérii. Jakmile se tak stane, začne se fronta hýbat od shora dolů a po 200 korunách se částka určená pro rezervace rozdělí mezi investory.

Pokud ale nemáte dost peněz v peněžence, fronta vás přeskočí a vy můžete rezervaci využít zas ve chvíli, kdy budete mít v peněžence dostatek peněz.

V momentě, kdy se Vám rezervace přiřadí, máte maximálně 8 hodin na její přijetí či odmítnutí a následně se posouváte na konec fronty.

Doporučuji se ještě podívat, zda máte nastavené okamžité notifikace na nově přiřazenou rezervaci, aby se nestávalo, že by Vám zbytečně propadávaly.

Určitě je ale třeba zmínit, že krátkodobých půjček je nyní velmi málo a proto je dobré rozšířit parametry rezervací i na ty dlouhodobější. Hodně našich klientů většinou splácí své závazky dříve. Pokud už o určitou participaci nebudete mít zájem, můžete ji prodat na sekundárním trhu po jednom roce bez poplatku jak již zmínil @jay.a.key

Hezký den, Kateřina ze Zonky.