Klient se "uzdravil"

Možná menší zpětná vazba k tomu, co uvádíte u půjček, které byly někdy po splatnosti. Pokud dlužník zaplatí dlužnou částku, uvádíte, že: „Poslední úhradou se klient kompletně “uzdravil”, což znamená, že aktuálně není s žádným ze svých splátkových předpisů po splatnosti.“.

Pod pojmem „uzdravil“ si člověk představí, že může půjčku spokojeně prodat, protože dlužník je přeci naprosto zdraví. :wink:

1 Like

Ellendway, děkujeme za podnět, nad pojmem se zamyslet můžeme :slight_smile:

Hezký den

Zebra-Iva

Taky bych byl klidně pro možnost prodávání půjček, které sice v minulosti měly problémy, ale “uzdravily se”. Jen by bylo dobré mít možnost si prohlédnout historii daných půjček - že by bylo vidět, že třeba půjčka byla někdy několik dní v prodlení a bylo vidět kolikrát a jak dlouho. Investor si pak může lépe zvážit, jestli do dané půjčky půjde nebo ne.

@pavel.subrt zatím neumíme takové půjčky “ohodnotit” - statisticky je u půjčky, která kdy byla z jakéhokoli důvodu byť jeden den po splatnosti daleko pravděpodobnější, že se může dostat do dalších problémů. Ideálně by to (prozatím ale v budoucnu) mohlo být tak, že u půjčky bude cena zbývající jistiny a cena, za jakou ji jako Zonky ohodnotíme, kde by bylo právě započtené i další možné riziko. V tuto chvíli jsou pravidla jasná, půjčka nesmí být ani jeden den po splatnosti, nicméně rozšíření sekundárního trhu do budoucna v plánu máme.

Více k tématu sekundárního trhu, prosím, pište již do tohoto vlákna.

Krásný víkend

Zebra-Iva