Krach/Konec Zonky

Zdravím, chci se zeptat, zda je vymyšlený nějaký postup, jak se bude řešit případný krach, nebo ukončení Zonky z jakéhokoliv důvodu? Myslím to hlavně směrem k investorům. Jak to bude třeba s danými půjčkami ve kterých má daný investor participaci apod.

Investor má smlouvu do každé participace, takž mu nadále poběží splátky. Krach Zonky na toto nemá žádný vliv, pouze by to šlo asi přes správce konkurzu, ale peníze nám normálně chodit budou.

Dobrý den, @gulliver,

obavy nejsou na místě, jsme registrováni u České národní banky. Jediným společníkem poskytovatele služby Zonky, Benxy s.r.o. je společnost Home Credit Group B.V., která patří do skupiny PPF. Jedná se o silnou finanční skupinu, která má bohaté zkušenosti se zakládáním úspěšných společností na půjčování peněz. Krach tedy vnímáme jako vysoce nepravděpodobný scénář. I kdyby se ale zhoršila finanční situace společnosti, tak půjčky jako takové nezanikají - pohledávky k dlužníkům budou stále existovat. Dle podmínek máte na každé půjčce, do které jste investoval, zástavu v nákupní výši participace. O vaše peníze se tak nemusíte obávat. Jste chráněn jak tím, že za námi stojí silná a úspěšná finanční skupina PPF, tak smluvními podmínkami. Hlavní jistotou vám může být to, že celý koncept funguje.

Dominika

3 Likes

A já jen dodám, že nejsme v Lotyšsku a nemusíme si denně dopisovat s podporou na téma: “Proč neustále měníte podmínky ve svůj prospěch a kdy dostaneme svoje vložené peníze zpět.” a nemusíme ze svého sponzorovat krachující lichvu…
p.s. Ať žije BBG :laughing: :laughing: :laughing:

1 Like

Sauron muzes byt prosim te konkretni o cem tu pises?

Klid, se Zonky to nemá nic společného.
Mám na mysli jinou P2P platformu sídlící v Lotyšsku :shushing_face:

Me zonky uz nezajimaji. Ty ja uz opoustim. Zajima me ten Mintos. Jelikoz jsem tam rok a dari se mi velmi pekne a zadne problemy s nimi nemam tak proto se ptam kde beres takove informace.

Já zde konkrétně řešil, jak je to u Zonky a ne někde v Lotyšsku :-). Prostě mě zajímalo, jestli maji na to případně vytvořený nějaký proces. Ono i Zonky muže teoreticky krachnout jako každá jiná společnost či banka. A věřím, že toto info zajíma i další lidi mimo mě, obzvláště v této nestabilní ekonomické době :slight_smile:

Děkuji za odpověď. Ano to vím že je Zonky zapsána u ČNB, tak jako i jiné společnosti. Sice Zonky patří do skupiny PPF, ale třeba jednou nebude patřit nebo nevím, jen mě zajíma jestli ja na tento případ vytvořený nějaký scénař, případně jaký :-). To sice je dobře, že půjčky jako takové nezanikají, ale jde o to, že třeba pak nebude msuet existovat zonky portál, nebo bude nějak blokovaný a vlastně tim nebudu moct případně sledovat průběh těch půjček. Nebo prípadný finanční správce dohledna nad tím, aby portál byl investorům stále dostupný? Kdo pak bude případně vymáhat pohledávky? Protože v podstatě pro nás investory jsou ty půjčky anonymní.

1 Like

Dobrý den, @gulliver , na ukončení služby se opravdu nechystáme. Naopak, do konce roku začneme spolupracovat s Air Bank a rozhodně budeme naši službu dále rozvíjet. Nicméně obecně se u nás při zániku s.r.o. společnosti postupuje podle zákonných pravidel, konkrétně podle zákona o obchodních korporacích a občanského zákoníku. Další informace najdete také v našich obchodních podmínkách.