Loučení s investicema do Zonky

po 2 letech se Zonky loučím , Zonky jde jiným směrem než jdu já! Je mi to líto ,ale prachy jsou prachy Po dobu 7 mi let vyberu co jsem zainvestoval a už ani korunu nedám do žádné půjčky. S bohem

Pro tip: po roce lze investice prodat na SM bez poplatku. Pak tam zustanou jenom zesplatneny, ktere budeou eventuelne nejakym zpusobem ukonceny (ztratou, insolvence, castecna rekuperace penez, atd).

Stejně tak. Jen z nostalgie horko těžko zainvestuji těch 1000 měsíčně kvůli losování, ale vzhledem k tomu, že štěstěna celé roky chodí jen daleko ode mne, dlouho mě to bavit nebude. Již jen vybírám a přesouvám vše jinam.

1 Like

Já jsem na tom úplně stejně. Stahuji peníze, protože nemám opravdu do čeho investovat. Původně jsem chtěl investovat větší částku, ale vše se mi zastavilo na cca 100000,- Kč , pak už se mi začali hromadit peníze a nebylo je kde investovat. Takže dojíždím a zase půjdu o dům dál.

1 Like

Ano, jsem na tom úplně stejně. Mám třeba i téměř celý den puštěného robota (robozonky) a stejně zainvestuji 1-2 půjčky za pár korun, nebo taky nic, nebo nedávno 10 půjček po 20 Kč :frowning:
Na druhou stranu je ale pravda, že investovat se dá, ale jen tak na úrovni inflace (2,99 - 3,99 celkem dobře). Zonky bohužel asi změnilo “business model” od ručních individuálních investic k rentiérovi a institucionálním investorům.

1 Like

V rámci diskuse a obohacení investorské komunity, protože to, co popisujete, tady zažívá asi většina z nás (včetně mě), tak ze zvědavosti - kam míříte? Kam migrujete? :slight_smile: Teda… pokud to není tajemství… :slight_smile:

To uz nikdo nechce sdelit, ale take by mne to zajimalo. :laughing:

@37rio ? :wink: tak co, nasdílíte? ať ta diskuse není jenom o tom, že se loučíte :wink:

Moc nechápu tu potřebu té teatrálnosti… Komu se tu nelíbí, nechť odejde no.

Ano za poslední dva roky těch půjček výrazně ubylo a i mi se portfolio stále zmenšuje i když robota mám nastaveného stále stejně.

Jen lidé ze Zonky by měli vědět čím to je a já jen doufám, že to není nějaké jejich špatné interní rozhodnutí o přelévání půjček jinam (Rentiér, institucionální investor, atd.).

Každopádně Rentiér cílí na 5% pokud se nepletu, což jen tak nikdo nenabízí (nebo jo?) a můj robot mi vychází na >7,5% což mi taky nepřijde blbé, když mě to nestojí žádný čas.

Ale klidně se nechám poučit, kde pečení holubi létají sami do huby :slight_smile:

Rentiér cílí na 4,46% před ztrátami a zdaněním; efektivní výnos je tak cílený na 2,59% (podrobnosti tady ve vedlejším tématu).

1 Like

Moje investice přesouvám do akcíí zahraničních společností v oboru pěstování chipů. Momentálně mám zaručeno růst 12% ročně na dobu 5 let. Všechno je spojeno s krizí Covid 19.

jiné platformy nabízejí více jak 10% a mají nízké poplatky.U zonek zaplatím 1/3 poplatku z ůroku.To je hodně.Málo investic nad 10%.Jinde můžu svobodně investovat a ne až mi zonky něco přihodí.Proto jsem se rozhodl ze zonek odejít.

Dobrej for. Zadna investice do akcii nema zaruceno 12% na jakykoliv termin, a pokud vam to nekdo trvdil, tak na rovinu lhal. Jinak jsem taky neco precetl o “pestovani chipu”, ale zda to bude opravdu fungovat do 5 let, tak nejsem si uplne jisty.

1 Like

Rád bych zeptal Zonky, zda bude na současný nedostatek příležitostí nějak reagovat (tak jako byla reakce během covidu) a jak si tento nedostatek vysvětluje. Díky.

Dobrý den, @Milan.P,

na začátku tohoto měsíce byla produkce půjček slabší, nicméně tento týden se nám daří objemy znovu navyšovat. Na Tržišti stále najdete celou řadu půjček, do kterých lze manuálně investovat, případně můžete využívat rezervace, které naleznete v mobilní aplikaci.

Dominika

Kdy už budeme moci využívat i rezervace na webu?

bohužel je nutné (a budu) to připomínat kdykoliv, když oficiálním doporučením je “udělej si rezervace”, což ale na webu nejde

No a nebo můžeš používat Robozonky, ten rezervace taky umí a nainstaluješ ho i na bramboru (pokud na ní běží JVM).

To je úplně jiná záležitost a ani tak to věc neřeší. I pro RoboZonky je potřeba ty rezervace nastavit, a to na webu nejde.

Tak si je naklikej v Androidí VM. Já chápu, že to není řešení, ale stejně tak mi přijde hloupé čekat, až se v Zonky uráčej to nabastlit do webovky – to by ses taky nemusel dočkat…

Jasně, že je to možná na dlouho. Nejspíš na hodně dlouho.
Ale to neznamená, že to nemá cenu připomínat. Protože potom u zonků v kanceláři převládne přesvědčení, že rezervace na webu nejsou potřeba, protože je nikdo nechce. Což není pravda.

Mě by rezervace na webu pomohly v tom, že si jen kvůli nim nechci pořizovat nějaký nový telefon (můj tlačítkáč mi bohatě stačí).
Jiným (i zde uváděným) důvodem je lepší ovladatelnost myší a klávesnicí na monitoru počítače než prstem na malém displeji telefonu.

Ale to jsme tady už hodně odběhli od tématu.

2 Likes