Nová mobilní aplikace je venku!

Dobrý den, @Wazowski,

děkuji za zprávu. Video nebude potřeba. :slight_smile: O chybě víme a již je připravena oprava, která bude dostupná během dnešního nebo zítřejšího dne.

Hezký den,
Dominia

Proč jsou na tržišti vidět dvě úrokové sazby? Jedna normální a druhá po odečtení poplatku, to je dost matoucí vám povím.
A najednou vidím spoustu půjček co není zainvestovano a stejně do nich nejde investovat.
A informace k jake hodině jsou informace v přehledu aktualizovany jsou stále dole. Proklik z peněženky do půjčky mě stejne hodí akorat na tržiště.
To je zase aktualizace teda k horšímu. Měsíc na tom pracujete a nestane se nic. Spis naopak je to horší, to je tak náročné tu aplikaci vytvářet? Ptám se protože s tím zkušenost nemám tak abych vás neobvinoval neprávem

Ja nejak poradne nevidim, co se touhle aktualizaci zmenilo. Za me nic

Koeficient přehlednosti snížen z 0,3 na 0,2.
Jaký význam má taková ta spíše modrá oproti zelené barvě?
Ale jsou tam i pozitiva. V rezervaci vidím, jestli už tam nemám něco od robota, takže ji mohu snadno poslat dál a nehledat ji v tržišti jak jehlu v kupce sena. Ale nechápu proč ta karta z rezervace, když už do ní teda sahali, se nezměnila a má tam ta procenta jinde než ta tržišťová.

Hezký den všem,

děkujeme za vaše podněty. Nejprve bych ráda vysvětlila, že nemáme aplikaci jen pro investory ale také pro klienty s půjčkou a rentiéry. V posledních dvou aktualizacích došlo především ke změnám v části aplikace pro klienty s půjčkou (např. úprava onboardingu).

Podněty, které od vás, klientů, získáváme, si zapisujeme a postupně je prioritizujeme.

A teď ke konkrétním bodům:

  1. Proč jsou vidět 2 úrokové sazby?
    Je to stejné jako na webu, kde vidíte také roční úrok a úrok po odečtení poplatku. Chceme být vůči našim klientům transparentní.
  2. Proč vidím spoustu půjček a nejde do nich zainvestovat?
    Tady jsme měli chybu v aplikaci. Ta způsobovala, že půjčka vypadala, jako by do ní bylo možné zainvestovat. Máme nasazenou novou verzi 3.5.3 (Android) 3.5.1 (iOS), která tuto chybu řeší.
  3. Proč jsou informace o aktualizaci přehledu stále dole?
    Po konzultaci s kolegou z UX, jsme zatím nepřišli na lepší řešení. Nahoře chceme udržet informace, kterou jsou prioritní. Ale pokud by se nám ozvalo více klientů, zamyslíme se nad jiným rozvržením.
  4. Proč mě proklik z peněženky háže do Tržiště?
    O tomto problému víme, ale na změnu potřebujeme trochu víc času.
  5. Co je tedy nového v této aktualizaci?
    Opravovali jsme průchod aplikací při výběru čísla účtu pro výběr peněz z investorské peněženky. Tedy pokud zvolíte jiný účet než registrovaný, tak se dozvíte, jak budeme postupovat a co vás čeká.
    Úpravami prošel i produkt Rentiér. Nově tak uživatelé mohou využít 3 varianty pro vklad. Opravovali jsme stavy na rentiérovi. Přidali jsme také informace, pokud je uživatel ve výpovědi nebo v odstoupení. A zaktualizovali jsme dashboard a k tomu vysvětlující stránky. Další novinkou bylo odlišení 100% zainvestované půjčky (je označena zeleně). Srovnali jsme data na Tržišti, aby seděly s tím, co zobrazujeme na dlaždicích pro sekundární trh. A upravili jsme informovanost o tom, jestli jste do půjčky zainvestovali, nebo ne.
  6. Jaký význam má zelená barva oproti modré?
    Pokud je půjčka na Tržišti označena zelenou barvou, tak je plně zainvestovaná a nelze do ní investovat.

Další verze bude obsahovat změny jak pro investora, tak pro uživatele, kteří si u nás vezmou půjčku.

Hezký den,
Dominika

1 Like

Já bych poprosil řešit hlavně ten 4. bod … dohledávat od koho mi přišly peníze a jestli jde o standardní splátku nebo něco jiného je velmi obtížné. Díky.

2 Likes

S novou verzi aplikace mi zmizela sablona filtru zobrazeni.

Jen jsem vám chtěl říct, že jsem právě zjistil, že se mi smazaly pracně naklikaný filtry na tržišti v mobilní aplikaci. Ne, že bych čekal, že mi je tam vrátíte, nebo že se to někdy v budoucnu zas nestane. Ale když už to fórum tady je, trošku se mi uleví. Má zákaznická zkušenost se tím výrazně nezhoršila, na stupnici 1-10 je stále na dvojce.

1 Like

Hodnoceni na dvojce? Mobilni aplikaci bych medal ani nulu. Mobilni aplikace na investovani nemuze byt nic jineho nez pouha hracka.

Ten problem, kdy jsou videt v prehledu pujcky nezainvestovane, ale jsou zainvestovane je tam porad.

Ted se k tomu jeste pridal geopujcing. Jiz od vcera mi na telefonu nekolikrat cinkla rezervace, tak jdu do aplikace a tam nic. Takze ji ruzne hledam a patram, ale nedri se mi to.

2 Likes

Během as 1-2 týdnů mi položka “Ztraceno” vyletěla na desetinásobek. Jal jsem se tedy zjišťovat, které půjčky za tím stojí, jestli bych tam třeba nevysledoval nějaký vzorec, který by byl patrný. Zahájil jsem tedy hledání v mobilní aplikaci. Po asi 10min klikání na všechny světové strany jsem seznal, že tam asi odpověď nenajdu. Tak jsem šel do old school webové aplikace, kde jsem opět projížděl všechna zákoutí reportů a filtrů, ale zase nic. První, kde bych to já osobně hledal, by bylo kliknutí na slovo “Ztraceno” v přehledu investora. Nuž tam to klikatelné není. Poslední záchrana se tedy jevila v kompletním exportu všeho, tedy využitím ultimátní zbraně. Po asi 3 minutách točícího se kolečka jsem dostal červenou hlášku “něco se pokazilo”. Vzdal jsem to, není mi souzeno. Nepodívám se. Mohl by mi někdo jen sdělit, jestli to tam je? Jen abych věděl. Děkuji.

Jojo, položku ztraceno jsem také chtěl do filtru. Ale jelikož tato položka nebude moc populární, asi se jí ve filtru nedočkáme. A opravdu zde z podpory není potřeba psát, že je zatím ztraceno jen v případě, že někdo zakukal (naposledy zakukal) a neměl žádný majetek a pozůstalí se zřekli dědictví.
V exportu investic tato položka je. Je ve sloupci AX, ale v procentech. Takže je nutné ve sloupci hledat řádek, kde bude hodnota 100 a v tomto řádku dohledat hodnotu. Buď je hodnota 0 nebo 100, nic mezi tím. A je to pouze u zesplatněných půjček a tato půjčka NEBUDE označená jako ztracená nebo ztraceno, ale jako Zesplatněná
A hledat cokoliv v mobilní aplikaci je sadomasochistická utopie, na toto potřebujete webovou verzi a i tak je to masakr.
Osobně, pokud mi povyskočí položka Ztraceno, spočítám o kolik, vyfiltruju zesplatněné půjčky, uvařím si kávu nebo zlatý mlíko, pustim hudbu u který nejde usnout, vemu si ortézy nebo bandáže na předloktí kvůli karpálům a tenisovým loktům a jdu pátrat po té konkrétní částce.
Až najdu, kouknu na to, Jak půjčku zachraňujeme a když je u toho hláška: Klient nedisponoval takovým majetkem, aby bylo možné uspokojit Vaší pohledávku, tak si do notýsku zapíšu investovanou částku na charitu a dobrý skutek, květinu na hrob, někdy by za to byl i pěkný věnec.

Je fajn, že už je nejspíš nějakou dobu možný proklik do detailu půjčky. Ale v tom detailu se nezobrazují všechny záložky - třeba splátkový kalendář a historie vymáhání, což je přesně to, co je podle mě nejvíc potřeba. Z běžného seznamu půjček se tyto záložky zobrazují bez problémů, takže toto je asi nějaká chybka.

Další věc, kterou aplikace dělá je, že produkuje řadu notifikací “Nová půjčka na tržišti” a to i přesto, že půjčka je již zcela zainvestovaná/rezervovaná. Ostatně takovéto půjčky se zobrazují i v seznamu půjček a vůbec nevím proč, když jsou nerelevantní.

A poslední věc je děsný systém akceptace půjček ze sekundárního trhu. Nevím proč musím tapnout 3x a to ještě na úplně jiné místo obrazovky. Kvůli tomuhle naprosto nedomyšlenému a zcela neergonomickému ovládání je téměř nemožné půjčku akceptovat, protože roboti jsou zkrátka rychlejší.

Tak třeba s tím časem něco uděláte. Fajn by byly alespoň úpravy v detailu půjčky při odkazu z peněženky.

A taky se na Androidu musi pri akceptaci pretahnout ta pujcka prakticky pres celou obrazovku? To se temer neda ovladat jednou rukou, protoze realne hrozi pad telefonu. Tedy alespon na iOSu to tak je. Nektere pujcky pretahuji az 3x, nez to pretahnu uplne. Mimochodem pokud je v seznamu vice pujcek, tak pokud clovek jede multitasking, tedy ze zacne pretahovat/akceptovat pujcky po sobe, tak se casto stava, ze posunem v seznamu se posledni ukon nerealizuje. Je to podle mne dane tim, jak pomala je odezva.

Hezký den všem,

nejprve bych se vyjádřila k dotazu od @Wazowski ohledně přidání položky “Ztraceno”. Tento filtr již delší dobu chceme přidat, nicméně jak zmínil @SAURON o ni nebyl až tak veliký zájem a proto bohužel není prioritní. Momentálně je tedy možné dohledaní v exportu investic, jak je zmíněno výše.

Dále k příspěvku od @Slonik, proklik z peněženky přímo do detailu půjčky přidávat určitě budeme. Momentálně odkazuje na tržiště kde, rozumím, nejsou všechny potřebné informace, jako když se prokliknete z běžného přehledu investic.

Co se týče notifikací “Nová půjčka na tržišti” - zde se pouze spekulovalo o tom, jestli má tato notifikace v aktuální situaci vůbec význam. Půjčky vystavené na tržiště jsou zainvestované opravdu během pár vteřin, takže je po rozkliknutí notifikace objem půjčky, určený pro investování z tržiště, hned rozebraný. Tuto notifikaci si můžete v nastavení aplikace vypnout.

Ohledně systému akceptace půjček ze sekundárního tržiště zjistím bližší informace a případnou možnost změny.

Kateřina

Dekuji za odpoved. Filtr na ztraceno tam prosim pridejte. Ja a Sauron slibujeme, ze ho budeme pouzivat. Pokud by to bylo prilis nakladne na realizaci, jsem ochoten i po kliknuti na danou polozku zkousnout nejakou tu reklamu, pokud bude v delce do 10s, aby tam byla aspon nejaka navratnost. 🥲

3 Likes

Ano na androidu je to stejné, jednou rukou nereálné. Leda udělat velmi rychlý pohyb pak se to přetáhne, ale někdy s tím bojuju i na 4x

dobrý deň všetkým!
rada by som sa podelila o svoju skúsenosť s prijímaním/odmietaním rezervácií cez notifikácie a zistila, či aj iní investori majú podobné problémy. cca v 90 % prípadoch sa mi stáva, že “odmítnutí/přijetí rezervace se nezdařilo”, keď s rezerváciou pracujem cez notifikáciu. appku mám aktuálnu a deje sa to už asi ufff, posledné 2-3 jej verzie. myslela som, že sa problém nebude vyskytovať, ak som sa povedzme 5-10 min pred prijatím notifikácie do appky prihlasovala, ale deje sa to takmer stále. vždy to skončí tak, že sa opäť do appky musím prihlásiť a pracovať s rezerváciou tam :confused: mám telefón s Androidom

Mne se toto nikdy nestalo. Ale ja jedu na iOSu. Zrejme jde o izolovany problem.