Odklad stržení dubnového poplatku za investice

Hezký den všem investorům,

stejně jako v březnu i v tomto měsíci dojde k napočítání a stržení investorských poplatků se zpožděním, a to v důsledku odkladů splátek spojených s pandemií COVID-19. Poplatky budou napočítány a strženy v druhé polovině května. Do poloviny května budou mít klienti s žádostí o odklad splátky možnost přímo ve svém profilu tento odklad potvrdit, či žádost stornovat. Tento systém jsme vyhodnotili jako praktičtější - nechceme se dostat do situace, že vám poplatek strhneme a následně vám ho budeme vracet.

Zároveň vás chceme informovat, že jsme v tomto týdnu začali odkládat splátky u prvních klientů, funkcionalita ještě není veřejně přístupná, odklady děláme pouze pro vybrané klienty v rámci ověřování správnosti funkcionality. Může se tak stát, že v brzké době obdržíte notifikaci o tom, že na některé z vašich participaci došlo k odkladu splátek.

Za Zonky Zebra-Iva

3 Likes

Hezký den,

zítra dojde ke stržení investorského poplatku za duben.

Dominika

1 Like

Zdravím.
Poplatek za květen bude stržen už normálně 1.6. nebo opět z odkladem ?
Děkuji za info.

Dobrý den
Mám otázku související se strháváním investorského poplatku: jak by se postupovalo, pokud bych na investorském účtu v okamžiku stržení poplatku neměl dost peněz ?

Tak se normálně strhne a jdete do mínusu.

A není s tím přechodem do mínusu problém - nějaká sankce nebo tak něco ?

Není.
Jen přemýšlím, kdyby nastala situace, že investor vše prodá a vše vybere a nedrží už žádnou participaci, ani by neměl v peněžence žádnou hotovost a přestal nabíjet, jak by se řešila úhrada poplatků.
Myšleno tak, že by třeba rok nedobil a byl neaktivní a v mínusu.

1 Like

Dobrý den, @SAURON, investorský poplatek za květen, bude opět stržen v druhé polovině tohoto měsíce.

Pokud by nastala situace, že investor vše prodá a nezůstanou mu žádné peníze na zaplacení poplatku, tak bychom ho kontaktovali a poprosili o doplacení.

Hezký den

Dominika

1 Like

Dd, jak se ted strhava investorsky poplatek? Vratilo se to jiz do standardu pred Covidem? Mel jsem ted na zacatku mesice pocit, ze se strhaval na dvakrat nebo dochazi k nejake korekci? Nekolik dni po sobe sla hodnota vydelanych penez dolu.

Dekuji.

Uz to vidim. Poplatek se skutecne strhaval relativne tesne za sebou. 26.6 a pak 2.7.

Dobrý den, ano, je to tak. Poplatek za květen se strhnul 26.6. a chvíli na to za červen. Vrátili jsme se tak k pravidelnému strhávání k 1. dni v měsíci. O tom, jak budeme strhávat poplatek příští měsíc, Vás budeme ještě informovat.

Dominika