Po 1.11. - prodej pujček

Tak jak nás rozseknete, @Dominika-Zonky ? :slight_smile: Jak to bude?
A klidně můžeme vycházet z toho extrémního případu: 2.11. tam na sekundár pošlu 5tis x 2.99 :wink:
co se stane?

Dobrý den, jsme připraveni participace odkupovat každý den, a to vždy v souladu s obchodními podmínkami. Dominika

Upřímně a lidsky je mi Vás líto, musí být těžké pracovat pod takovým tlakem.

2 Likes

Nekdo takovy muze existovat, ze si kupuje participace pod inflaci? :open_mouth:

4 Likes

No Zonky bude muset být tím kupujícím… jestli chápu slova Dominiky správně…

Ja to myslel, tak, ze vubec existuji nejaci investori, kteri by kupovali participace 2.99 jako nove.
Ano, Zonky pise, ze kdyz je budou dle “jejich” potreby vykupovat i na denni bazi. - Je to opravdu z jejich strany hezky napsany. Proto nemohou napsat “vse co investori budou prodavat my vykoupime”. :laughing:

a) Složení portfolia nebo strategie nakupování není předmětem tohoto vlákna. I kdyby v investorské komunitě byl někdo, kdo má ve svém portfoliu tisíce jenom 2.99, je to investorova věc vlastně není důvod to komentovat.
b) Na obhajobu Zonky - “jejich potřeba” je vaše interpretace :wink: Proto se snažím z @Dominika-Zonky dostat, jestli správná interpratace je “jejich potřeby”, nebo “potřeby sekundáru”. To, že (chudák holka, která za to vlastně nemůže a byla předhozená smečce po právu nasejřenejch investorů) Dominika vlastně mlží, kopíruje obecné fráze napříč fórem, na kterých se potom můžou točit, TO smrdí. Protože Zonky už dáááávno musí vědět, co se stane, když pár větších ryb půjde na exit a zonky bude mít v jeden den k odkupu 15tis participací napříč spektrem.

Sorry, neda mi to a musim Ti na to zareagovat.
za A) byla to recnicka otazka
za B) ano, muj vyklad je jeden z mnoha vykladu, ktere si pod tou vetou muzes vylozit… Ale snaz se dal to z ni dostat, protoze pokud to daj do podminek bude to skvele.
za C) Ja bych tu holku, tak uplne nelitoval. Zijeme jeste snad zatim ve svobodne zemi, kde si kazdy muze delat co chce (Ze jo Andy), takze kdyz by se ji v Benxy nelibilo, tak ma moznost si najit jinou praci :wink:.

a) nemyslel jsem to nějak zle :slight_smile:
b) no uvidíme, jestli se Domča rozhoupe…
c) to máš pravdu, spíš jenom že celá ta změna asi šla udělat férověji a vím, jak to na zákaznickym může být těžké… tak jí musí jít hlava kolem… a kdo ví… dva měsíce jsou dva měsíce :wink:

Vzhledem k tomu že zatím nebylo směrem k investorům učiněno žádné vstřícné gesto (odprodeje bez poplatků by byly takovým zdvořilostním minimem), tak nečekejme že nějaké učiněno bude. A zavázání se k automatickému odkupu by byl dost velký vstřícný krok. Tiše se spoléhám na to, že pro zebroosla bude výhodné participace odkupovat už jen proto, že se nás tím postupně bude zbavovat, takže je bude odkupovat bez většího přebírání, byť ne třeba okamžitě. Zvlášť pokud se někdo bude naráz zbavovat celého portfolia, nebo třeba všech participací “delších než”.

Odprodeje budou v zásadě čtvery:

  1. Vynucené - týká se zdravých a výnosných participací. Už dnes mám poměr “co mi lidé skutečně platí” k “očekávaným splátkám” dlouhodobě asi tak 2,5 až 3. Tohle se týká jen participací, které jsou v podstatě zdravé a výnosné. Dokážu si představit, že podobně formou “mimořádných splátek” o ně celkem rychle z portfolia přijdu. I kdyby “mimořádná splátka” znamenala takové malé refinancování bez vědomí dlužníka, kdy mě Zonky ze svého naráz doplatí jistinu, tím mě vyšachuje a úrok za zbylých devět let si bude vybírat pro sebe.

  2. Normální - celkem zdravé participace, kde nebude velký výnos, ale dlužník už se vyprofiloval na málo rizikového. Ty asi nutně vytěsňované nebudou, ale když jí budu chtít prodat, Zonky jí normálně koupí.

  3. Zlevněné - participace s “rozumným problémem” (kdysi dva dny po splatnosti), prodatelná s nějakou větší či menší slevou ve prospěch Zonky.

  4. Žádné - participace s větším problémem (víckrát po splatnosti, zesplatněné…) - proč by je měl kdokoliv kupovat, Zonky nevyjímaje? Tyto participace mi zůstanou celých 10 let, a možná i později, dokud se budou jakože vymáhat nebo čekat na svatého Dyndy.

5 Likes

K vašim scénářům:
add.1 - musím říct, že tohle mě už několikrát napadlo, jak je možné, že lidí splácí “tak dobře” a pořád. A měl jsem i myšlenku, že, přesně jak říkáte, zonky si vytipuje bezproblémové půjčky se zajímavým úrokem, chvilku počká a pak si jí celou koupí. Tím, že celou půjčku mají primárně zainvestovanou oni a investory k ní pouštěli až po zainvestování - třeba to i jde relativně beztrestně.
add.4 - no protože mi Zonky vědomě odstřihlo možnost, v případě nutnosti získání likvidity, jít na sekundár a půjčku s 80% slevou tam nějakému střelci prodat, tak si myslím, že ta povinnost by měla být to s tou 80% slevou odkoupit, a holt ten střelec musí být Zonky, je to cena za zrušení manuálu. Protože všichni jsme si tady poslední léta budovali nějaká portfolia a žili s tím, že když bude nejhůř, tak máme možnost to střelit.

1 Like

Tzn. v případě, že mi doběhnou (nebo prodám) bežné participace, budou stále zůstávat zesplatněné participace a účet u zonky nebude možné z tohoto důvodu zrušit. Na otázku likvidity zesplatněných půjček po 1.11.2021 tuším zatím ze zonky nikdo neodpověděl…

1 Like

A asi ani neodpovi, nebyla asi jeste vytvorena vhodna veta, ktera by jela ctrl+c ctrl+v napric dotazama :slight_smile:

1 Like

@otruba.b Dobrý den, nad prodejem zesplatněných participací přemýšlíme. O novinkách v rámci prodeje participací Vás budeme samozřejmě včas informovat. Zdraví, Honza.

To mi neříkejte, že vyjdete ven s tak zásadní změnou ve fungování Zonky a nemáte promyšlené, co ne/budete odkupovat a za jakých podmínek… :wink:

1 Like

Oni to promyslene maji, jen je to blby rikat nahlas.

1 Like

@mares.matej Už od oznámení ukončení manuálního investování jsme stanovili podmínky prodeje, které zůstávají stejné jako doposud. To, nad čím přemýšlíme je zavedení nové možnosti odprodeje zesplatněných participací.

Zdraví, Honza.

1 Like

Vás budeme samozřejmě včas informovat.

Ale to slovo “vcas” melo nastat jiz pri oznameni, ze tento projekt dal nemuzete tunelovat a predstirat, ze jste v cervenych cislech.

Za posledni rok bych ze strany Zonky vyvoj hlavne v tom jak odrbat investory… Coz se vam ted dari velice uspesne. :muscle:

On napise “premyslime”, tak to me pobavilo.

Vazeni, tak temto diletantum jsme nekteri sverili stovky nebo miliony korun.
Takze by jsme Vam meli asi i podekovat, ze ste neudelali po par dnech po splatnosti participace slevu 50%. Sorry ona tam vlastne jiz je… Tak tady treba 99%.

Dobrý den, Honzo
kde jste zveřejnili za jakých podmínek budete vykupovat/ převádět(na rentiéra) půjčky se slevou? Zonky se stane pro investory jediný obchodní partner (momentálně navíc bez jakékoliv důvěry !!) a sám si bude neprůhledným a nekontrolovatelným způsobem (viz mnohé diskuze na téma výpočet slev) počítat výši slevy za kterou bude půjčky vykupovat. To je naprosto šílená představa.

Zdraví, Jirka

2 Likes