PSD2, dvoufaktorové ověření - prostor pro vaše dotazy

Krásný den, vážení investoři,

otevíráme na tomto místě vlákno pro vaše dotazy, které se týkají směrnice PSD2 a případně jejího zpřesnění.

Mějte krásný den,

Zebra-Iva

Dobrý den, díky za příležitost se vyjádřit. Jsem rád, že se zvýší bezpečnost transakcí na Zonky, i přes dočasné komplikace s přechodem na nový systém ověření. Jak už tu na fóru někdo zmiňoval, velmi bych se přimlouval za možnost ověření přihlášení přes mobilní aplikaci. Je to pohodlnější, a pokud tomu správně rozumím, i bezpečnější než SMS. Vím, že to chystáte, tak jen dávám vědět, že je o to zájem :wink:

3 Likes

Krísný den, @Strycek,

s ověřováním přes mobilní aplikaci rozhodně počítáme a osobně doufám, že se toho dokčkáme velmi brzy, náš mobilní tým na tom intenzivně pracuje :slight_smile:

Mějte krásný víkend,

Zebra-Iva

2 Likes

Dobrý den. Co takhle si označit zařízení jako důvěryhodné a tímpádem nepožadovat dvoufaktorové ověření pro toto zařízení. Takhle to má zpracované mBank a připadá mi to jako výborný nápad. Já sám si pak mohu řešit které zařízení je důveryhodné a nikoliv a mohu ho pak ze seznamu v nastavní odstranit. Funguje to tak, že při dvoufaktorové ověření se zeptá jestli si chci označit zařízení jako důvěryhodné. Při dalším přihlášení ze stejného zařízení se pak mohu přihlašovat standardním způsobem.

3 Likes

Krásný den, @Haj,

kolegové z mobilního vývoje pracují na tom, aby se co nedjříve dalo přihlásit pomocí aplikace už dvoufaktorově, nyní je právě problém s důvěryhodností, kdy zařízení není přesně spárováno s daným uživatelem a toto se musí dořešit.

Mějte krásný den,

Zebra-Iva

Dobrý den,
A co přihlašování na mobilech otiskem prstu, nemáte v plánu jako alternativu přihlašování do aplikace? Je to velmi praktické a předpokládám i bezpečné, používají ho aplikace bankovní, správci hesel i na sázení.

Krásný den, @zaloudekjirka,

já se pomocí otisku prstu přihlašuji, na pozadí probíhalo párování účtu se zařízením a tuto možnost si tak můžete nastavit.

Pokud to nefunguje, napište mi prosím na iva@zonky.cz.

Moc děkuji.

Zebra-Iva

Dobrý den,
Nastaveno, funguje!

Díky moc!

1 Like

Skvělé, @zaloudekjirka :slight_smile: Rádo se stalo a kdyby se něco dělo, dejte mi vědět.

Krásný den,

Zebra-Iva