Půjčky v EURech

Již dříve jsem si všiml, že chystáte půjčování v EURech, dokonce jsem se o tom i s někym od Vás bavil a docela mě to zaujalo. Mohli by jste kdyžtak sem psát aktuální průběh jak se to zatím interně vyvíjí, myslím, že to potěší všechny.
Budou poplatky stejné jako u CZK?
Úroky mají být větší, ví se už jaké budou?
Co si myslíte o konkurenci?
Bude možné si připojit i EURový účet abych nemusel dělat směnu CZK do EUR na zonky?
Jaký bude mít skin in the game Zonky u půjček?
Rentier bude taky probíhat i v EUR?

2 Likes

Hezký den, @gulliver,

ceníme si zájmu a děkuji za dotazy.

Službu ve Španělsku budeme nejprve otevírat pro investory, až později pro půjčky, do kterých v Eurech budou moci investovat i čeští investoři. Zcela otevřeně na našich posledních workshopech zaznělo, že půjčky ze začátku budeme plně financovat my, abychom si dobře ověřili, že je máme dobře zvládnuté jako v případě půjček českých a nepřenášeli riziko na investory.

V novém investorském prostředí, které v souvislosti i se vstupem na zahraniční trh chystáme, bude k dispozici multiměnová peněženka. Mezi jednotlivým měnami, EUR a CZK, si budete moci přepínat. Peníze si budete moci v Eurech poslat, případně za konkurenčního kurzu směnit přímo v rámci peněženky.

Pro investory také chystáme jakési právním minumum ohledně postupu při vymáhání ve Španělsku. Ohledně poplatků a úrokových sazeb se v současnosti ještě konkrétněji vyjadřovat nemůžeme, stále probíhají dílčí analýzy.

Mějte krásný den,

Zebra-Iva

2 Likes

A je už i nějaký odhad kdy bude možné investovat i v EUR?
Jestli to bude 3. 6. nebo 12. měsíc příštího roku? :smiley:

2 Likes

@Buzziczech závazný termín dávat nechceme, protože to bude závislé na tom, až budeme mít půjčky řádně otestované. Může to být v červnu, ale také v srpnu :slight_smile:

Zebra-Iva

2 Likes

díky za odpověď :wink: proto jsem se ptal na odhad :wink: takže spuštění se počítá spíše v druhé polovině roku

1 Like

Rádo se stalo, čím dříve, tím lépe pro všechny, samozřejmě :slight_smile:

Zebra-Iva

1 Like

dobry den, bue take fungovat “pozvi zname”?

Vzhledem ke slábnoucí koruně bych uvítal možnost investovat do Eur, nebo dokonce převést své investice z korun do Eur, ale chápu, že to asi nebude možné.

Dobrý den, @johanisotakar, v únoru tohoto roku se skupina Home Credit, do které patříme, rozhodla upustit od záměru rozšířit činnost Zonky do zahraničí. Z toho důvodu investice v EURech nejsou, v tuto chvíli, možné. Aktuálně se plně soustředíme na české zákazníky a český trh.

Dominika ze Zonky

1 Like

Není náhodou v plánu rozšířit Zonky na Asijský trh když tam chce (pokud se nemýlím) skupina Home Credit expandovat?

Dobrý den, @gulliver , služba Zonky momentálně působí na českém trhu, její rozšiřování do zahraničí není v plánu. Hezký den ze Zonky, Dominika.