Rezervační systém zooking - obecné dotazy

Zdravím,

zajímalo by mě, jak je to s frontami na rezervaci pojištěných vs. nepojištěných půjček stejného ratingu a stejné splatnosti. Jsou to dvě různé fronty (pojištěná a nepojištěná), nebo jde o jednu frontu a ti, kteří mají zájem pouze o pojištěné půjčky, jsou přeskočeni, pokud se objeví půjčka žádaného ratingu a splatnosti, která ale není pojištěná, a čekají, až se objeví nějaká pojištěná půjčka?

Díky za odpověď!

Krásný den, @Strycek,

děkujeme za dotaz, fronta se stojí jen jedna, jak na pojištěné, tak na nepojištěné. Jako investor buď máte zaškrtnuté buď jen pojištěné, nebo pojištěné a nepojištěné. Když ve frontě stojí investor, který čeká jen na pojištěné a na tržišti se objeví nepojištěná půjčka, pak ti investoři, kteří čekají na půjčku bez rozlišení, tyto jen s pojištěním přeskočí - investoři ve frontě s pojištěním se pak fakticky řadí za sebou.

Krásný den

Zebra-Iva

Obávám se, že to je jen výmluva a lenost upravit aplikaci. Mám Android 4.4 a bez problému mi chodí všechny aplikace na mobilní bankovnictví u několika bank (včetně KB). Jediné, co nechodí, je Zonky. Kdyby to neodpovídalo bezpečnostním kritériím, jistě by to banky nepovolily.

Dobrý den,

odhaduji, že aktuálně je pro rezervace vyhrazeno 20% celkové částky půjčky. Podobný dotaz jsem tu pokládal cca před měsícem, kdy mi bylo zodpovězeno následující:

Máte už aktuálně nějaké konkrétnější představy o tom, jak velká část půjčky půjde do rezervací? Případně máte alespoň stanovenu hranici pro maximální část, která bude blokovaná pro rezervace?

Předem díky za aktualizaci.

Dobrý den, @JiriMacek,

naše aplikace je historicky mladá oproti aplikacím bank, vše se neustále vyvíjí a skutečně mám potvrzené, že pro nižší verze než Android 5.0 aplikaci spouštět nebudeme, je mi líto :frowning:

Děkuji za pochopení,

Zebra-Iva

Hezký den, @Tec,

ano máte pravdu, v tuto chvíli je objem v rezervacích ve výši 20 % výše půjčky. Zatím nemáme v plánu dále navyšovat, protože zdaleka ne všichni investoři využívají mobilní aplikaci a vždy tak musí zůstat na tržišti dostatek místa pro klasické tržiště.

Zebra-Iva

Zdravím, díky za informaci. Od doby spuštění rezervací se mi několik zajímavých půjček, o které bych asi na klasickém tržišti přišel, zachytilo, takže za mě ten systém docela funguje.

Nicméně od zvýšení podílu na 20 % jsem si všiml, že většina půjček čeká na plné zainvestování poměrně dlouho a často se vrací zpět na tržiště, vždy ale jen na malou chvíli, a poté se zase zobrazí, že investice jsou dostupné jen těm s rezervací. To není moc praktické, protože by pak člověk musel sedět na tržišti non-stop, aby do takové půjčky mohl investovat.

Předpokládám, že to je proto, že dost lidí si sice o rezervaci řekne, ale když se jim něco zarezervuje, tak o danou půjčku nemají zájem, nebo se ani neobtěžují se do aplikace podívat, a rezervace jim tam zbytečně sedí, dokud nevyprší 13 hodinová lhůta.

Zajímalo by mě, jestli je nějaký způsob, jak motivovat uživatele, aby o tom, jestli mají o rezervaci zájem, rozhodli co nejdříve, a aby půjčka, kterou odmítnou, nešla na tržiště, ale dalším v rezervační frontě.

Jednou cestou by asi bylo zkrátit rezervační dobu na méně než 13 hodin. Další pak umožnit notifikace v mobilní aplikaci ne jen dvakrát denně, ale pokaždé, když se danému uživateli něco rezervuje (s možností volby, jestli chce notifikace jen 2x denně, nebo pokaždé, aby to neotravovalo ty, co nemají zájem). Poté by každá odmítnutá rezervace mohla propadnout dalšímu v pořadí až do doby, než se vyčerpá těch 26 hodin standardní doby rezervací.

Nevím, jestli je to snadno technicky proveditelné, nebo jestli chystáte jiný způsob, jak motivovat uživatele, aby na rezervacích zbytečně neseděli, ale dali je k dispozici ostatním ve frontě, pokud o ně sami nemají zájem.

Díky za odpověď a ostatním za případné další komentáře k tématu!

Napred by notifikace o rezervaci pujcek muselo fungovat. Mam iOS mam rezervace mam nastavene aby mi to upozornovalo 2x denne a nic. Pokud bych manualne nekontroloval tak mi rezervace propadnou jelikoz nevim ze nejake mam.

Navic ted se mi stalo ze jsem mel dve rezervace ale castka byla jiz kompletne zainvestovana ale ja stejne mohl potvrdit rezervaci a vlozit 200kc ovsem nic se nestalo.

Dobrý den, @prochy.88,

u iOS je problém s uspávám aplikace na pozadí, tak se stává, že notifikace o rezervacích musíme nejdříve systémově probudit a nemusí fungovat tak, jak mají :frowning: To je bohužel dané funkcionalitou zařízení.

Co se dnešního problému s chycením rezervací týká, za to se velmi omlouvám, o problému víme a kolegové na něm intenzivně pracují. Bohužel se stalo, že se rezervace zduplikovaly a mnoha investorům se tak chytily rezervace u půjček, které již byly zainvestované a nebo se v dané půjčce dostalo na investora před nimi.

Za tento problém se všem dotčeným investorům skutečně velmi omlouváme. Rezervace kolegové budou postupně mazat, do půjčky tak není již možné investovat.

Budeme plně pracovat na tom, aby se tento problém neopakoval.

Vážně mě to moc mrzí :cry:

Zebra-Iva

Hezký den, @Strycek,

na notifikacích ještě máme v plánu pracovat a souhlasím s Vámi, i to byl jeden z důvodů, proč jsou rezervace v mobilní aplikaci - aby je investoři mohli přijímat co nejdříve a tak rezervace rychleji ubývali.

Konkrétně rezervace fungují následujícím způsobem. Doba, po kterou může být 200 Kč v rezervaci, je maximálně 26 hodin, pro jednoho investora je pak rezervace držena maximálně 13 hodin. Po odmítnutí rezervace jedním investorem rezervace přeskakuje na dalšího ve frontě do té doby, dokud na čekajícího ve frontě zbývá stále 13 hodin, aby to bylo fér. Pokud tedy první investor půjčku odmítne po 6 hodinách, další investor po 8 hodinách, celkem 14 hodin, již nezbývá na dalšího plných 13 hodin - částka 200 Kč tedy z rezervací propadá na klasické tržiště ne po 26 hodinách, ale již po 14 hodinách.

Zebra-Iva

Diky Ivo, BTW po poslednim update mi zacalo chodit ve vasi aplikaci i Touch ID. Rychleji tak mohu aplikaci otevrit. Diky moc!

Skvělá zpráva, @Wazowski, rádo se stalo :slight_smile:

Krásný pondělní den

Zebra-Iva

Rezervační systém Zooking - Jak to funguje

Nešlo by v rezervaci nastavit stejně velka tlačítka pro přijetí a odmitnuti rezervace prip. je barevne odlisit prijmout zelené odmitnout červená uz se mi nekolikrat stalo, ze jsem misto odmitnout vse prijal :-{

Dobrý den, dnes jsem se v chatu na Zonky dozvěděla, že fronta je utvářena podle toho jak se investoři zaregistrovali do systému. Toto mi přijde absolutně nefér vůči ostatním investorům, kteří se do systému zaregistrovali nedávno nebo to udělají třeba zítra. Investor na prvním místě má pokaždé tu výhodu, že je mu půjčka nabídnuta, a co si budeme povídat, pokud bude půjčka krátkodobá téměř na 100 % ji přijme. Krátkodobé půjčky vydržely na tržišti vždy max pár hodin, spíše minut. Všechny zajímavé půjčky i když nejsou zainvestované, jsou zarezervované a tudíž nemožné do nich investovat. Systém který je nyní vytvořen dává výhody několika vyvoleným. Jakou šanci na krátkodobé půčky mají noví investoři? Podle toho, co jste nastavili, žádnou. Tento měsíc nemám možnost zainvestovat svoji pravidelnou investici do půjček, které jsou splatné do 36 měsíců, protože tam žádné nejsou. A jelikož nemohu na Zonkách “sedět” hodiny, mohu brát jen ty o které není moc velký zájem. Např. v tento okamžik je tam nejzajímavější půjčka na 39 měsíců :frowning:

Hezký den,

pokud se Vám chytne více rezervací, máte pod nimi primárně červený obdélník s textem Přijmout vše - a pod ním je již jen textace Odmítnout vše. Tedy byste ideálně chtěl oba texty mít napsané jakoby v obdélnících, aby jste to měl více graficky odlišné?

Zebra-Iva

Hezký den, @j.kaufmanova,

myslím, že zde došlo k nepochopení - investor se do fronty zařazuje ve chvíli, kdy si zapne rezervační systém. Jde tedy na konec fronty v daném parametru, kterých může mít zaškrtnutých celkem 56. Investor X vstupoval do dané fronty, kdy na rezervaci čekalo 250 lidí, je tedy na 251. místě. Jakmile se fronta začne hýbat, postupuje do té doby, než se mu rezervace zachytí. Ve chvíli, kdy se zachytí, ji investor může přijmout nebo odmítnou, případně propadne. Jakmile jeden z těchto scénářů nastane, jde investor opět na konec fronty, mezitím si ale rezervační systém zapnulo 500 dalších investorů - před ním je tedy ve frontě 750 dalších investorů, on sám je tak na 751. místě.

Fronta se točí a systém tak není přístupný několika vyvoleným, jen na krátké doby splatnosti je čekání skutečně dlouhé. Přikládám aktuální počet investorů ve frontách s danými parametry:

Pěkný den,

Zebra-Iva

Text Odmítnout vše je malým písmem těsně pod tlačítkem Přijmout vše, takže je lehké při odmítnutí rezervací a nepřesném dotyku prstu na displeji snadné zavadit o tlačítko přijetí. Vešla by se tlačítka vedle sebe nebo Odmítnout vše by mohlo být také v obdélníku jinou barvou než tlačítko Přijmout vše?

Rozumím, podnět jsem kolegům z UX předala :slight_smile:

Zebra-Iva

Zdravím, dotaz ohledně front v rezervačním systému: aby se to zjednodušilo a nedošlo ke komunikačnímu šumu, tak jsem jediný investor, kterému mohou dojít peníze v peněžence pod 200 kč, ostatní ve forntách budo mít vždycky alespoň 200 kč.

• když mám alespon 200 kč, ve všech frontách se standardně posunuji vzhůru, to je jasné. Nevýhodou je, že když mám malý bank a přijdou mi rezervace na 3 krátké půjčky, na které se čeká dlouho, spadnu na konec ve všech frontách, ale zainvestuji jen jednu z nich - s tím by se dalo žít

• když nemám v peněžence 200 kč, tak jsem ve forntě zafixovaný na stále stejné pozici (uvolněné pozice předemnou se zaplní investory za mnou?)? Nebo se neustále posunuji nahoru, jak investoři nademnou dostávají rezervace - budu tedy po pár dnech bez prostředků na první pozici ve frontě a jakmile si dobiju prostředky hned další půjčka v dané frontě přistane i mně?

nebo co se vůbec stane když dojdou prostředky v peněžence.

Hezký den, @leos.podsednik,

pokud máte v peněžence 200 Kč, chytne se Vám jen jedna rezervace - v ostatních parametrech se potom zastavíte na místě, na kterém jste a ostatní investoři s nabitou peněženkou Vás předbíhají. Jakmile si peněženku opět nabijete, začnete se ve frontě opět postupovat směrem k rezervaci.

Zebra-Iva