Rezervační systém zooking - obecné dotazy

Skvělá zpráva, @Wazowski, rádo se stalo :slight_smile:

Krásný pondělní den

Zebra-Iva

Nešlo by v rezervaci nastavit stejně velka tlačítka pro přijetí a odmitnuti rezervace prip. je barevne odlisit prijmout zelené odmitnout červená uz se mi nekolikrat stalo, ze jsem misto odmitnout vse prijal :-{

Dobrý den, dnes jsem se v chatu na Zonky dozvěděla, že fronta je utvářena podle toho jak se investoři zaregistrovali do systému. Toto mi přijde absolutně nefér vůči ostatním investorům, kteří se do systému zaregistrovali nedávno nebo to udělají třeba zítra. Investor na prvním místě má pokaždé tu výhodu, že je mu půjčka nabídnuta, a co si budeme povídat, pokud bude půjčka krátkodobá téměř na 100 % ji přijme. Krátkodobé půjčky vydržely na tržišti vždy max pár hodin, spíše minut. Všechny zajímavé půjčky i když nejsou zainvestované, jsou zarezervované a tudíž nemožné do nich investovat. Systém který je nyní vytvořen dává výhody několika vyvoleným. Jakou šanci na krátkodobé půčky mají noví investoři? Podle toho, co jste nastavili, žádnou. Tento měsíc nemám možnost zainvestovat svoji pravidelnou investici do půjček, které jsou splatné do 36 měsíců, protože tam žádné nejsou. A jelikož nemohu na Zonkách “sedět” hodiny, mohu brát jen ty o které není moc velký zájem. Např. v tento okamžik je tam nejzajímavější půjčka na 39 měsíců :frowning:

Hezký den,

pokud se Vám chytne více rezervací, máte pod nimi primárně červený obdélník s textem Přijmout vše - a pod ním je již jen textace Odmítnout vše. Tedy byste ideálně chtěl oba texty mít napsané jakoby v obdélnících, aby jste to měl více graficky odlišné?

Zebra-Iva

Hezký den, @j.kaufmanova,

myslím, že zde došlo k nepochopení - investor se do fronty zařazuje ve chvíli, kdy si zapne rezervační systém. Jde tedy na konec fronty v daném parametru, kterých může mít zaškrtnutých celkem 56. Investor X vstupoval do dané fronty, kdy na rezervaci čekalo 250 lidí, je tedy na 251. místě. Jakmile se fronta začne hýbat, postupuje do té doby, než se mu rezervace zachytí. Ve chvíli, kdy se zachytí, ji investor může přijmout nebo odmítnou, případně propadne. Jakmile jeden z těchto scénářů nastane, jde investor opět na konec fronty, mezitím si ale rezervační systém zapnulo 500 dalších investorů - před ním je tedy ve frontě 750 dalších investorů, on sám je tak na 751. místě.

Fronta se točí a systém tak není přístupný několika vyvoleným, jen na krátké doby splatnosti je čekání skutečně dlouhé. Přikládám aktuální počet investorů ve frontách s danými parametry:

image

Pěkný den,

Zebra-Iva

Text Odmítnout vše je malým písmem těsně pod tlačítkem Přijmout vše, takže je lehké při odmítnutí rezervací a nepřesném dotyku prstu na displeji snadné zavadit o tlačítko přijetí. Vešla by se tlačítka vedle sebe nebo Odmítnout vše by mohlo být také v obdélníku jinou barvou než tlačítko Přijmout vše?

Rozumím, podnět jsem kolegům z UX předala :slight_smile:

Zebra-Iva

Zdravím, dotaz ohledně front v rezervačním systému: aby se to zjednodušilo a nedošlo ke komunikačnímu šumu, tak jsem jediný investor, kterému mohou dojít peníze v peněžence pod 200 kč, ostatní ve forntách budo mít vždycky alespoň 200 kč.

  • když mám alespon 200 kč, ve všech frontách se standardně posunuji vzhůru, to je jasné. Nevýhodou je, že když mám malý bank a přijdou mi rezervace na 3 krátké půjčky, na které se čeká dlouho, spadnu na konec ve všech frontách, ale zainvestuji jen jednu z nich - s tím by se dalo žít

  • když nemám v peněžence 200 kč, tak jsem ve forntě zafixovaný na stále stejné pozici (uvolněné pozice předemnou se zaplní investory za mnou?)? Nebo se neustále posunuji nahoru, jak investoři nademnou dostávají rezervace - budu tedy po pár dnech bez prostředků na první pozici ve frontě a jakmile si dobiju prostředky hned další půjčka v dané frontě přistane i mně?

nebo co se vůbec stane když dojdou prostředky v peněžence.

Hezký den, @leos.podsednik,

pokud máte v peněžence 200 Kč, chytne se Vám jen jedna rezervace - v ostatních parametrech se potom zastavíte na místě, na kterém jste a ostatní investoři s nabitou peněženkou Vás předbíhají. Jakmile si peněženku opět nabijete, začnete se ve frontě opět postupovat směrem k rezervaci.

Zebra-Iva

Zdravím,chtěl jsem jsi stáhnout rezervační systém zooking ale přes mobil to nejde(HUAWEI MT7-LO9,android 4.4.2.) a jinak to nejde než přes mobil?

Zdravím.
Rezervační systém je součástí mobilní Aplikace od Zonky.

nemam stahle ani zonky pise mi to ze zarizeni není kompatibilni s touto verzi

Tak zkusit v prohlížeči v mobilu na www.zonky.cz a tam je na úvodní stránce odkaz na aktuální verzi Appky.

to uz jsem zkousel a stále nejde

Popravdě, mě to taky hlásí, že verze není kompatibilní s mým zařízením.
Stahnout to ale jde a funguje…

ale ja tam nemam nainstalovat proste nic ,takze to nemam jak stahnout

Tak to neporadím…
Jo a rezervační systém funguje jen v Apce, ve webové verzi není.

i tak dekuji.ano to vim

Obávám se, že na toho veterána to nedostanete. A navíc si myslím, že android 4.4.2 už dávno nesplňuje bezpečnostní standardy.

Nevím jestli se to tu již neřešilo, ale nějak jsem odpověď nenašel. Mám mobilní apku nově. Přišly mi už asi 3x upozornění že je připravena rezervace, přihlásím se do aplikace, ale tam mi to v sekci rezervací píše “Zatím se nic nepodařilo zamluvit…”. Může mi někdo říct, co dělám špatně. To upozornění bylo jen 37 minut staré. Díky.