Seznam investic v Rentiérovi

Dobrý den,

plánujete v Rentiérovi vylepšení seznamu “Vaše investice v půjčkách” tak, aby bylo možné půjčky filtrovat dle jejich stavu apod.? V podstatě to, na co jsme my, kteří investujeme manuálně, zvyklí ze seznamu “Moje investice”? Vzhledem k tomu, že zkouším Rentiéra čistě z donucení a přicházím jako dosavadní manuální investor, možnost vyfiltrovat si jednotlivé půjčky by mi velmi chyběla.

A dovolím si ještě druhý dotaz - nešlo by zobrazovat částku “Vyděláno od začátku” bez rizikových nákladů, případně obě varianty? Tedy stejně jako v části pro investory?

Nešlo by rubriku přejmenovat na “proděláno od začátku” - mému Rentierovi by tento název, v rámci zkvalitňování služeb - opravdu slušel lépe. :smiley:

3 Likes

Dobrý den, @Petr1987,

omlouvám se, že odpovídám až dnes.

Rozumím, že jste z manuálního investování zvyklí na detailnější přehledy. Nicméně tím, že je produkt Zonky Rentiér automatizovaný, není potřeba portfolio sledovat tak často.

Nicméně i v Rentiérovi si můžete stáhnout excelové soubory, na které jste byl možná také zvyklí z manuálního investování. Export investic naleznete v Přehledu pod ZOBRAZIT PŘEHLED VAŠICH INVESTIC V JEDNOTLIVÝCH PŮJČKÁCH → EXPORTOVAT PŘEHLED VAŠICH INVESTIC V JEDNOTLIVÝCH PŮJČKÁCH. Tady si můžete pohledávky filtrovat podle stavu, úroku, jistiny k doplacení, slevy aj. Export transakcí pak naleznete na kartě „Transakce“.

Nad polem „Vyděláno od začátku“ se ještě zamyslíme. Do té doby všechny přijaté úroky o odečtené poplatky, naleznete v exportu transakcí.

Hezký den,
Dominika

@Petr1987 presne jak pise @Dominika-Zonky tento produkt je automatizovany, takze neni potreba mu venovat tolik pozornosti… Opravdu, nechte se prekvapit…

1 Like

Dobrý den, musím říct, že s vaší odpovědí, jejíž sestavení vám navíc trvalo téměř měsíc, nejsem vůbec spokojen.
Mně vůbec nezajímají nějaké exporty, ale občas, tedy přesně v časovém úseku, který odpovídá tomu vašemu “ne tak často”, jsem si prošel problematické půjčky (v mém případě nad 15 dní po splatnosti a zeplatněné) a v detailu, který v Rentiérovi pro jistotu není vůbec, jsem se mohl podívat, jak půjčku zachraňujete. Dostupnost informací je pro mě naprosto podstatná věc, když už jste mi zakázali si sám vybrat půjčky do portfolia.
Ten váš současný seznam v Rentiérovi, kde se ani neobjevují půjčky čekající na zainvestování, a kde se nedá reálně nic dozvědět, je opravdu nanic. A tím srandovním pdf potvrzením to opravdu nedoženete.
Vidím, že vaše obchodní oddělení se příliš nedokáže vypořádat s obtížným hmyzem, který nazýváte investory a rentiéry, proto vám poskytnu radu zdarma. Přestaňte si hrát na individuální portfolia Rentiérů, sekundární trh a podobné “nesmysly” a rovnou ten cirkus přetransformujte na podílový fond. Vy se definitivně po eliminaci manuálních investorů zbavíte starostí a rentiér bude mít o svém portfoliu zhruba tak stejný přehled jako nyní.

3 Likes