Testování nové mobilní aplikace (BETA verze)

V nové verzi na Vás čeká kompletně přepracované uživatelské rozhraní a několik nových zajímavých funkcionalit:

  • obrazovka celkového přehledu,
  • spojené Tržiště primárních a sekundárních půjček,
  • nové filtry, které je možné si ukládat,
  • přepracovaný systém nastavení rezervací (projeví se až při prvním nastavení v nové aplikaci, do té doby je platné nastavení z původní aplikace),
  • investorský dashboard sladěný s webovou verzí,
  • graf zůstatků peněženky.
1 Like

Začalo to webem, pokračuje aplikací a s každou další úpravou jsem vděčný za Robozonky a tím pádem, že ty vaše nástroje nemusím už používat.

Zatím při pohledu na beta verzi to beru jako soutěž “najdi dva rozdíly” proti alfa verzi. Některé funkční chyby jsou opraveny, ale design, ergonomie a orientace v té aplikaci je stále na stejné úrovni.
Jsem zvědavý, jak investoři tyhle omalovánky zkousnou, můj subjektivní názor je, že jsem dlouho neviděl něco tak neergonomického … je tam milion informací ale vlastně nevím co kde hledat.
Upřímně to vypadá jako by to dělali studenti 2. ročníku na informatice a zadání bylo za 14 dní sesmolit aspoň něco … jenže problém je, že ti studenti nikdy neviděli jak se investuje a co to obnáší.

Ale třeba budou davy nadšené.

5 Likes

Když pominu fakt, že poslední dobou nemám skoro kam investovat, tak z pohledu designu a nových funkcionalit hodnotím pozitivně.
Co ovšem situaci obrátí do negativa je praktičnost. V 99% používám apku protože chci snadno a rychle investovat. Rychlost odezvy přihlášení je delší a fakt že se k samotnému investování musím dlouze proklikávat mě deprimuje. Chybí mi také odstraněná možnost progresivního filtrování (nastavení kritérií pro jednotlivé úrokové sazby). Tak to ještě prosím odlaďte. :wink:

3 Likes

Když srovnám nový web a novou appku, tak web se povedl, ale aplikace ne. Všechno je zbytečně velké a tak se mi na celý displej vejdou jen 3 půjčky. Navíc nový způsob filtrování se mi nelíbí.

Pokud mám i půjčku, tak se nelze prokliknout do detailu oné půjčky…

5 Likes

Zatím dvě věci:

  1. Po zalogování otiskem musím dvakrát kliknout, než se dostanu na tržiště. To je moc zdlouhavé. Pokud není tržiště výchozí obrazovkou pro všechny, tak chci mít aspoň možnost si výchozí obrazovku zvolit individuálně v nastavení.
  2. V roce 2020 bych očekával v aplikaci přepínání světlého a tmavého režimu. Ta bílá v noci moc svítí (a na OLED displeji zbytečně žere baterku).
2 Likes

Nová aplikace je šíleně nepřehledná, preplacana, je vidět, že se snažíte aby to bylo podobné webu, ale aplikace by měla podle mě být jednodušší, po zadání pinu by bylo fajn objevit se hned na prehledu, vůbec netuším kde se zobrazují zprávy, ze kterých zjistím že mám zainvestovano, nebo že je půjčka nově splatnosti. Sekundární trh má být spolu s normálním? Je to zbytecne velké vidím jen 3 půjčky, je tam milion nastavení a prokliku abych se někam dostal.
Jsem tedy zatím velmi zklamaný, web je super ale aplikace by si takhle nezaslouzila ani jednu hvězdu

2 Likes

No přehledy jsou super to hodnotím pozitivně ale co se týká tržiště je to tragédie. Ta nastavení filtrů jsem nějak nepochopil. Moc intuitivní to není. Čekal jsem něco podobného jak je ve staré ale s možností uložení a přepínání podle potřeby. Smíchání primárního a sekundárního trhu do jednoho se mi absolutně nelíbí. Chci se podívat i na sekundární trh bez toho aby se tam míchal normální trh. Nevím proč to nemůže zůstat tak jak to je, popřípadě s možností si to sloučit. To že to jde nastavit ve filtrech je zbytečně složité. Apka by mohla výt rychlejší dost dlouho se načítá ale to i ta starší, přesto bych čekal zrychlení. Takže za mě Přehledy super, tržiště tragédie.
Když se přihlásím je pro mě na 1 místě tržiště, takže nějaké rozcestníky nebo přehledy mě zajímají až v 2 řadě. Současná apka to má lepší přihlásí se rovnou na tržiště.

Dobrý den. Souhlasím, že mělo dojít ke změně mobilní aplikace, ale ten skok je někdy dost děsivý a člověk si na něj bude dost dlouho zvykat. Pokusím se napsat první dojmy a návrhy, co dát zpět/vylepšit.

Šlo by změnit zvuk notifikací (rezervace/nové půjčky)? U staré aplikace to šlo. Ten zvuk od zonky je hrozně agresivní, kolikrát se při něm zvednu, jak se leknu.

Pozitivně hodnotím, že se snažíte zlepšit filtrování investic a vítám ho, ale nešlo by i nějak udělat stránkování po 25/50 investicích?

Filtrování trhu-rezervace: líbila se mi tabulka, kde jsem si vybral podle jakého rizika investic chci volit délku půjčky. Tady musím nastavit x filtrů.

Vstupní obrazovka je děs, chtělo by to zpět detail investora/ nebo tržiště. Takhle se člověk musí proklikávat.

Díky

Dobry den, taky souhlasim s tim ze bylo treba nahradit starou aplikaci, kazdopadne zatim mam pocity dost smisene.
Par bodu:

  • nez se proklikam na trziste, mam chut zavrit appku
  • prilis velke zobrazeni pujcek na trzisti
  • barvy rizika/urokovych sazeb byla prehledna a dalo se podle toho lepe vybirat pujcky (to stejne v grafu investic)
  • mix primarni a sekundarni trh nedava smysl
  • co treba pridat prehled o vynosu za mesic/kvartal/rok s moznosti filtru? Koho zajima celkovy vydelek od zacatku v prehledu kdyz musi lustit v grafu aby zjistil kolik dostava uroku mesicne?

A mozna tip na zaver, nechal bych se inspirovat investorskyma appkama, prehledy maji zvladnute mnohem lepe.

1 Like
  1. Za me je nejvetsi nedostatek nemoznost filtrovat podle jednotlivych uroku. Jak pak mam balancovat sve portfolio?
  2. Nelze zobrazit pouze sekundarni trh.
  3. Plytvani mistem. Na celou obrazovku se mi vejdou pouze dve pujcky.
  4. Graficky chude. Jen bila a modra. Spatne se orientuje, protoze se lze chytit pouze psaneho textu.
  5. Delsi odezva.
  6. Vice klikani, nez se dostanu k investovani.
  7. Chybi tmavy rezim.
  8. Nevidim zpravy.
6 Likes
  1. kde je sekundár (možnost nakoupit?)
  2. kde je možnost automatického vypínání notifikací, když mám v peněžence < 200Kč?
  3. enormě bílý desing a hrozně to bije do očí…
  4. kde je na tržišti barevné zobrazení úroků? Dřív stačilo jednoduše projet půjčky a kouknout co tam je, teď jak je to všechno jednou barvou to zabere víc času

Tak co zatím čtu, tak všechny výtky zde napsané byly řečené už v Alpha verzi aplikace, ale nebylo na ně vůbec přihlédnuto. Jsem rád, že se to tu objevuje i nyní stále znovu a znovu a že se někdo v Zonky chytne za nos a tu aplikaci upraví tak, aby byla použitelná.

Zdarvim. Za mne nasledujici:

  • 2 kliky, kym zistim, kolko mam akutalne k dispozici na investovani. Rad bych to videl hned
  • trziste - chcel bych videl seknudarni trh oddelen od primarniho, aby se mi nemotali pujcky z ruznych trhu v jednom okne
  • videt 2 pujcky na obrazovke je velmi malo, moc listovani (teda ted ani ne, kdyz neni do ceho investovat… :smiley: )
  • vcera nesoulad v castce blokovano - v sekci Aktualni stav uctu a zobrazeni detailu na radku “Bolokovano” byla castka X, v penezence, v historicii transakci v casti “Blokovane” byla uplne jina castka
  • text u vykonnosti portfolia nedava smysl - pri zobrazeni detailu se ukaze radek s textem “Kolik muzu vydelat ze svych” a vedle toho caska. Jak to chapu, zdeleni je, ze tuto castku jeste vydelam, takze idealne by ten text mel byt “Kolik muzu vydelat ze svych investic”
  • Filtr na rezervaci je nedostatecny, predtim vyborna moznost vybrat si ruzne kombinace delky splatnosti a urokove sazby, ted tato moznost chybi
2 Likes

Zdravíčko!
Co se týče funkčnosti, jak již psali uživatelé výše

  • strašně zdlouhavé proklikávání na tržiště (otisk - nahoru - dolů), kde nejsou půjčky rozděleny dle barviček úroků
  • Obří zobrazení jednotlivých půjček k investování = nepřehlednost a zpomalení investování z důvodu nutnosti více scrollovat
  • rozdělení primárního a sekundárního trhu pouze pomocí filtrů - ok, asi se na to dá zvyknout
  • nikde neumím najít zprávy o stavu investic (zainvestováno, půjčka nově po splatnosti, …)
  • tmavý režim by se opravdu hodil

Kosmetické maličkosti:

  • v přehledu u počtu investic je napsáno XXX investicE, což platí do 4 investic:-)
  • u výkonnosti portfolia je napsáno “Kolik můžu vydělat ze svých xxxxx”. Nejspíš v té větě něco na konci chybí.

Jinak apka určitě zjednodušila a provzdušnila svůj vzhled, což je pěkné. Jen u toho tržiště to vede k horšímu používání, tam by to chtělo dopilovat.

Tak ať jde práce od ruky!

Dobrý den,
souhlasím s mnoha investory.

  • Nechápu proč není tržiště ihned po otevření aplikace, nebo alespoň tato možno nejde nastavit.
  • Zvykl jsem si na relativně minimalistický design původní aplikace. Zde musím více klikat a scrollovat, což se mi nelíbí
  • Líbilo se mi původní barevné označení ročního úroku, ale snad se na to nové dá zvyknout
  • Hláška “Při investování došlo k chybě” je následovaná JSON odpovědí s kódem hlášky místo čitelného překladu ALREADY_HAVE_INVESTMENT.

Jinak se mi moc líbí vylepšené grafy a přehledy. I peněženka je perfektní. Oboje bych takto asi neměnil.

Děkuji a těším se dojmy po vícedenním testování.

2 Likes
  • Proč ten netradiční load-spinner? Po otevření přiložím prst a je tam místo na pin a pod tím ten spinner. Udělal jsem něco špatně? Mám tam dát znovu prst? Co to je za kostičky? Trvalo mi dlouho než jsem pochopil, že to je load-spinner. Asi s tím někdo dal práce, ale dejte tam rotucící kolečko, přesípací hodiny. Nebo cokoliv standardního.
  • Dva kliky na to abych se dostal na tržiště? Really? Jsem investor. To furt musím chodit kolem toho, že mi nabídnete půjčku. A pak jako default Přehled? Hádejte co budu dělat častěji: dívat se zálibně na přehled nebo koukat na tržiště? Co má být default pohled?
  • Ta aplikace je hezky vzdušná. Určitě se na to hezky kouká. Udělejte si screenshoty, zarámujte si je a pověste na zeď. A udělejte nový design, kde ty informace budou kompaktní a nebudu muset rolovat a klikat jako blázen.
  • Hledat filtry pod tlačítkem Plus by mě fakt nenapadlo. Když už má člověk nějaké filtry, tak to vypadá lépe. Ale smažte si všechny filtry a podívejte se jak to vypadá.
  • “Vytvořit novou rezervaci” tak nazýváte filtr? Co?
  • Kraj původu ZLK? PLK? To by se tam Zlín, Plzeň nevešlo? Nebo jiná zkratka. Ano chápu, že to není Zlín, ale Zlínský kraj. Ale ZLK taky není Zlínský kraj. Tak když zkracujete tak dejte něco human-friendly.
  • Graf v průběhu měsíce mě nezajímá. Zajímá mě roční graf. Změna z měsíce na měsíc. Maximálně s týdení granularitou. Zajímá mě kolik vydělávám čistě na úrocích a co je splátka jistiny. Ha! Takový graf je Přehledu někde dole. Co je důvodem, že jeden je tam a druhý tady?
  • V Přehledu: “Kolik můžu vydělat ze svých XXX Kč” ??? To jsem vůbec nepochopil.
  • Pokud mi zbývá 0 investice do bezpečného portofolia, tak proč tam tu kartu vidím?
  • Swipe do leva “bezpečného portofolia” tak aby se dostal na info kolik mi zbývá na 20 procent slevu, je neskutečně těžké. Musím udělat swipe přesně od kraje ke kraji. Jen tak letmé máchnutí prstem nic neudělá.
  • A na závěr pochvala, že v sekundáru jsou vidět příběhy.
2 Likes

Dobrý den, souhlasím s ostatními, že napodobovat za každou cenu webovou verzi asi není úplně dobrý nápad. Po mobilní aplikaci chci aby byla pokud možno přehledná. A je to přesně naopak, bílomodré pozadí opravdu neumožňuje rychlé a impulzivní jednání. Navíc odezvy jsou velmi pomalé. K přehršle informacím se proklikávat asi ani nemusím, hádám že většina investorů mají PC, kde si podrobnější informace mohou dohledat. Na úvodním displeji tržiště jsou pouze dvě půjčky, pak musím rolovat. Pro větší přehlednost a orientaci bych si přál využítí barevného rozlišení půjček. Sjednocení sekundáru bez volby odfiltrování, je špatné rozhodnutí. Ve staré verzi bylo možné si nastavit úvodní plochu co chci mít nahoře a co chci mít dole. Tady jsem to nedohledal, ale pokaždé když otevřu aplikaci se mě zobrazuje jestli chci investovat, půjčit si a nebo být rentiérem - PROČ? Aplikaci máme hlavně pro rychlé investování a né se proklikávat, pořád tím stejným než dojdu k tržišti. Myslel jsem si, že jste chtěli investorům pomoct se zrychlením zainvestování půjčky a zpřehlednit aplikaci. Stal se pravý opak. Rezervace se dali přesněni nastavit ve staré verzi. Jak to tady čtu, není to jen názor jednotlivce a jestli jste se snažili zlepšit novou aplikaci pro investory, tak máte co zlepšovat.
Ale abych pouze nekritizoval, troje grafické zobrazení se mi líbí.
Přeji ať se práce daří.

Zatím neuspořádaný první dojem:
(1) po oveření otisku prstu místo na proužek ze zebří kůže koukám na geometrické obrazce. OK. Je to hezký. Ale ve starý i v nový appce na to koukám minimálně 10 sekund, někdy i 30, že se mobil do tý doby vypne, než se to naloguje. Nebo musím appku sestřelit a zkusit s přihlásit znova. Na podruhý už je to rychlejší.
(2) Tu reklamu “Půjčte si od 2,99%” tam uvidím pořád? Doufám, že ne.
(3) “Staňte se Rentiérem” neprovede nic.
(4) obrazovka Přehled investora to na ni budu muset dloubat pokaždé?
(5) Dlaždice “Bezpečnost portfolia” mě nezajímá. Když mám 2000+ investic, tak pro mě nemá žádnou informační hodnotu. Pro toho kdo má 50 či 80 to je užitečný.
(6) Pozitivně vnímám rámečeky “Aktuální stav účtu” v kombinaci “Vyděláno od začátku”. To jsou čísla, která mě většinou zajímají.
(7) ve staré aplikaci bylo detail, kolik mám v jednotlivých rizikových skupinách a kolik z toho je po splatnosti. Tady mám jen ty vodorovné sloupcové grafy, ale není tam detail

Tržiště
(8) fitrům asi budu muset přijít na chuť. Jak bude fungovat, když zatrhnu “Pouze pojištěné” a zároveň “Pouze nepojištěné”? Prostřelí všeprůstřelná střela neprůstřelnou zeď?
(9) V detailu půjčky je vidět, kolik jsem půjčil a kolik se mi vrátilo. Splátkový kalendář. Konečně. Hurá.
(10) Z peněženky býval aktivní odkaz na detail půjčky. To jsem používal. To mi chybí. A teď obzvlášť, když už je tam splátkový kalendář.
(11) “Moje investice” je bez filtru nepoužitelný. Tady buch uvítal barevnější rozlišení

(testováno na iPhone8)

U půjčky, která se zobrazuje mezi rezervacemi, není poznat, že už jsem do ní investoval, takže hrozí, že do ní budu nechtěně investovat dvakrát.
Ta samá půjčka na primárním tržišti takové označení má (žlutý pruh pod půjčkou s uvedením výše investice).

Jak již bylo zmíněno, na tržišti se dost plýtvá místem. Teď, když není moc do čeho investovat, to tak nevadí, ale věřím, že časem objem půjček opět naroste.

Dobrý den, nová aplikace je určitě krok správným směrem, i když není dokonalá, ale od toho je beta verze. :slight_smile: Za mě bych upravil následující:

  • Domovská obrazovka - chápu že každý od aplikace očekává něco jiného i v závislosti na svojí roli - investor, dlužník, rentiér… Proto bych v aplikaci umožnil nastavit si libovolnou domovskou obrazovku - za mě bych určitě volil Tržiště.

  • Sloučení primárního a sekundárního tržiště - sloučení může působit zmatečně, ale možná že je to správná cesta. Každopádně bych umožnil vyfiltrovat jen půjčky na sekundárním trhu (vypnout primární) tak, aby mohlo být rozdělení trhů volitelně zachováno pomocí filtrů.

  • Zobrazení půjček na tržišti - zobrazení max. 3 půjček na obrazovce nepůsobí moc přehledně, spíše bych volil odstranění některých informací z přehledu půjčky a tím umožnil zobrazit vice půjček - např. informace o kraji původu je pro mě zbytečná - pokud bych nechtěl půjčky z nějakého kraje, můžu si je vyfiltrovat. Dále je zbytečný modrý pruh, respektive je to duplicitní informace s již uvedenými procenty zainvestovanosti půjčky. Přehlednost by možná zlepšilo i zachování možnost řazení půjček (např. podle ratingu).

  • Sleva z poplatku - u slevy z poplatku mám uvedeno: Pro získání 0 procent slevy, investujte dalších - X Kč, což asi nebude správně.

Díky za zvážení uvedených návrhů. :slight_smile:

1 Like