Testování nových investorských dashboardů 2.0

Dobrý den,
ještě mne napadlo… bylo by možné přidat do dashboardu nějaký odhad, kolik bude příště strženo ( a kdy ? chápu,že to běžně bývá ± pravidelné,ale tak na nepravidelný covid máme taky filtr :slight_smile: ) jako poplatek ? Osobně nerad nechávám drobné na účtu nevyužité a kdyby bylo někde vidět,kolik se příště baj oko strhne,tak by se to snáze plánovalo. Vlastně by stačilo vysčítat v exportu sloupec AF a přepočítat podle počtu dní od posledního stržení a počtu dní do příštího.
Pavel

1 Like

Rozumim, ze videt, kolik se strhne, je super, ale nerozumim vztahu k uctu na Zonky a jeho zustatku. Nejidealnejsi je (podle mne) mit cely ucet nulovy a strzenim poplatku se dostane do minusu, ktery se splati nasledujicimi prijmy.

Možná to bude znít divně,když jsem investorem na platformě,která stojí na půjčkách,ale osobně dluhy vůbec nemusím,takže aspoň za sebe se nechci dostávat do stavu,kdy dlužím Zonky, byť jen krátkodobě. A zase nechci držet na Zonky nevyužitelné finance - za mne by bylo ideální doplnit 200x + poplatek - aktuální zůstatek. Na to musím čekat,až se poplatek strhne ( což ze mne udělá krátkodobě dlužníka ) a nebo počítat s nějakou výší. Tu můžu sice vzít odhadem z minula, ale obzvlášť teď, když celkem slušně nechávám portfolio růst, to není moc přesné :slight_smile:

Jakmile mi nekdo zdarma nabidne penize, tak po nich okamzite hrabnu a investuji je. Nevyuziti takove prilezitosti a zaroven realizovani jiste ztraty (z neinvestovanych penez, ktere tam cekaji) pro mne neni investorskym racionalnim chovanim.

Samozrejme vas vsak od vaseho zpusobu nezrazuji. :slight_smile: :wink:

Právě proto,že nechci aby tam čekaly nevyužité finance,tak chci posílat optimalizovanou částku ve výši “200*x + poplatek - aktuální zůstatek” :smiley: na což by se hodilo znát výši poplatku :slight_smile:

Zdravím, objevil jsem jednu chybku ve zobrazování prodatelnosti, viz screen

:

V přehledu investora bych uvítal uvádění částek na 2 desetinná místa

1 Like

Dobrý den, @majk.2005, děkujeme. Opraveno. :slight_smile:

V novém dashboardu mi dost vadí, že zmizel jednoduchý přehled počtu půjček v jednotlivých kategoriích a také přehled vložených prostředků do každé kategorie. Přijde mi to jako základní údaje pro řízení strategie investování, které byly ve starém dashboardu snadno vidět. Nebo jsou i v novém dashboardu a jen špatně vidím?

Dobrý den, @m.tal, děkuji za dotaz.

Zřejmě máte na mysli ten graf “Investice podle výnosových kategorií”, který najdete úplně dole. Pokud na něj najedete myší, zobrazí se Vám částka, kterou máte v jednotlivých kategoriích aktuálně zainvestovanou.

Hezký den

Dominika

Nejsem si jistá, jestli jde o chybu nebo to jen blbě chápu, ale předpokládala bych že Aktuální stav účtu by mělo odpovídat částce nahrané peníze - vybrané peníze + vyděléno, což u mě ale úplně nesedí. A na to, aby šlo o nějakou zaokrouhlovací chybu mi přijde ten rozdíl docela velký. Jak to tedy je?

Zdravím.
Jak veliký rozdíl to máte ?
S tímto jsem se potýkal už od začátku a už jsem to i řešil s Ivou. Teď jsem to vzal dle Vašeho vzorce: nahrané peníze - vybrané peníze + vyděláno a ten rozdíl je brutální, skoro 50 tisíc, ale došlo mi, že jsem nakupoval hodně půjček ve slevě na sekundárním tržišti.
Takže zapátrejte v paměti, zda jste nenakupovala na sekundáru se slevou.
Pokud jste třeba nahrála 100 tisíc, vybrala 50 tisíc, vydělala 10 tisíc (včetně započítaných poplatků a ztrát), tak by položka Aktuální stav účtu měla logicky být 60 000,-
Jenže pokud jste v průběhu investování nakoupila participace v hodnotě třeba 10 tisíc s 50% slevou, tak jste za ně zaplatila jen 5 tisíc a v tom případě Vám bude v položce Aktuální stav účtu bude figurovat částka 65 000,-
A to proto, že v peněžence máte o těch 5 tisíc víc, které jste ušetřila při nákupu participací ve slevě.
Položka Jistina ke splacení totiž zobrazuje zůstatkovou jistinu v původní výši participací bez ohledu nákupů ve slevě. Pokud by jste nakoupila participace v hodnotě 100 tisíc za 50% slevu a zaplatila za ně tedy 50 tisíc, položka Jistina ke splacení bude zobrazovat 100 tisíc. Zde budou právě vznikat ty diference.
Jinak i bez nákupů participací ve slevě mi skoro téměř vždy položka Aktuální stav účtu ukazovala částu vyšší než výpočet nahrané peníze - vybrané peníze + vyděláno.
Denně to lítá nahoru dolu. Asi tam bude problém s položkou Blokováno, že nedojde k současnému zápočtu položky Blokováno, Jistina ke splacení a Aktuální stav účtu, protože čím více změn (splátek, předčasných splátek, nákupů participací) za den provedete, tím větší je diference. O víkendech, když ještě “nefrčely” okamžité platby (jako že frčí jak 163 let stará senilní korytnačka bez zadní nohy), tak se to téměř shodovalo nebo byl rozdíl minimální.

Mi to taky nesedí.
Nabito 77000- vybráno 27000 = 50000Kč
Aktuálně investováno 58224 + blokováno 200 + v pěněžence 720 = 59144 Kč
Takže vyděláno by mělo byt 9144 Kč, ale Zonky mi ukazuje,že mám vyděláno 9298 Kč
Na sekundáru jsem koupil jen jednu půjču se slevou 6% a to dělalo asi 7 Kč,takže tam ten rozdíl nebude. Je to sice jen pár korun,ale nesedí to.