Testování sekundárního tržiště 2.0

Krásný den, milí investoři a milé investorky,

do tohoto vlákna nám můžete psát zpětnou vazbu na vylepšené sekundární tržiště. Jste součástí již velké testovací skupiny, toto je finální kolo testování a pokud vše půjde i dle Vašich dojmů v pořádku, nové sekundární tržiště brzy spustíme na celou investorskou komunitu.

Děkujeme za názory,

Zebra-Iva

Dobry den,

mam nekolik otazek:

Jak se dostat do teto testovaci skupiny?

Je nekde dostupny vzorec, podle ktereho se pocita castka za kterou bude participace na pujcce nabizena?

Bude funkcionalita dostupna v mob. aplikaci i na webu zaroven?

S pozdravem Michal

Hezký den, @zonky23,

testujeme se skupinou Superinvestorů, možnost testování je tak i benefitem k tomuto statusu, ale ráda si Vás napíši na příště.

Vzorec je interní záležitostí, kde počítáme s daty, které nechceme vzhledem ke konkurenci dávat ven, do detailu tak k dispozici nebude.

Až funkcionalitu spustíme, bude na webu i v mobilní aplikaci :slight_smile:

Přeji hezký den,

Zebra-Iva

Mně se zdá, že to zbytečně komplikujete. Mám rád jednoduchou a přehlednou tržnici s přezdívka dlužníků. Opičky navíc fakt nepotřebují.

Dobrý den,

1. Ocenil bych možnost vyfiltrovat si jen “zdravé” půjčky, u kterých dosud ke zpoždění platby nedošlo.
  2. U všech půjček na sekundárním tržišti zmizela možnost prohlédnout si otázky investorů a odpovědi zájemců o půjčku.
  3. Lidé kteří investovali - aplikace hlásí, že při načítání dat došlo k chybě.
  4. Jak půjčku zachraňujeme - prázdná obrazovka.
    Honor Play / Android9

@najivka dobrý den, jaké opičky máte, prosím na mysli?

Děkuji,

Zebra-Iva

Hezký den, @investor424,

mohl byste nám, prosím, eventuálně poslat printscreeny obrazovek daných chyb? Jaký telefon pužíváte? Nezkusil jste aplikaci reinstalovat? Můžete mi případně i napsat na e-mail iva@zonky.cz.

Mějte hezký večer,

Zebra-Iva

Ivo nedostanu se již 14 dní na půjčky s Raitingem D a chat je komplikovaný pro získání přezdívky. Tomu já říkám, že jste přidělali opičky navíc které mi brání v psaní informací k jednotlivým půjčkám a omezují mi na tržišti Marcel.

---------- Původní e-mail ----------

Od: Zebra-Iva via Zonky Forum zonky@discoursemail.com

Komu: marcel.stancl@seznam.cz

Předmět: [Zonky Forum] [Jak to funguje?/Mobilní aplikace] Testování sekundárního tržiště 2.0

Bohužel mi chybí filtry.

Poslal jsem email včetně screenshotů.

Proti realizaci záměru asi nic nemám. Přijde mi to uspokojivě vyřešeno.
Problém mám se záměrem.
Přišlo by mi výhodnější, kdyby se opustila metoda, kdo dříve přijde, dříve mele, ale mohli se půjčky dražit.
Půjčky by na tržišti byly např. 4 dny. Každý by mohl napsat cenu, za kterou je ochoten půjčku koupit (otázka je zda ji zveřejňovat, spíše ano, dosáhne se tak lepší ceny). Pokud by ceny byly shodné, vyhrává ten kdo napsal dříve.
Podle mne by to bylo výhodnější pro prodávající i pro Vás. Taková půjčka, která má úrok 13 % a je z poloviny splacena, má možná větší hodnotu než nominál.

1 Like

Za mne super. Nemožnost prodat participaci, která byla byť jednou jeden den po splatnosti bylo špatné.
Pro mě je půjčka, splácená přes rok s několika zpožděními v řádech dnů velice přijatelná.

Když se chci podívat “jak půjčku zachraňujeme”, mám také prázdnou obrazovku mobilu (Samsung A50, android).

Díky

1 Like

Nechápu proč to nenechate na nas, prodavajici at si nastavi slevu a kupujici at se rozhodne jestli koupi nebo ne, staci tam dat upozorneni

3 Likes

To jiri

Tento nápad se mi líbí :v:
Pro Zonky žádná ztráta (sleva jde na vrub prodávajícího)

1 Like

Systém sekundárního tržiště postavený na slevě/přirážce se běžně používá jinde. Investor při prodeji sám určí jak participaci prodá. A světe div se ono to funguje…

1 Like

Vaši participaci proto můžete prodat jiným investorům na sekundárním tržišti se ztrátou za cenu, která odpovídá zbytkové jistině, od které jsme odečetli dodatečné rizikové náklady.

slovo “proto” bych vypustil, je zřejmé proč…

ještě si kladu otázku, zda bude o tyto půjčky zájem, ale to asi ukáže čas

Postrádám stále kolonku, která by obsahovala aktuální souhrnnou částku, kterou bych získal zpět ze zonky investic, pokud bych odprodal vše možné na sekundáru…jinými slovy, budu potřebovat z nějakého důvodu peníze ze Zonky…

2 Likes

Testováno na desktopu, je to přehledně, filtry fungují, je jasné s jakou slevou je participace na prodej. Určitě krok vpřed. To tady chybělo už dávno. Nezobrazuje se, kolik to je korun, nevím, jestli to byl záměr?
Na mobilu netestováno, u velkých portfolií jako je to moje by to zabralo týden než bych se dostal k těm nejstarším prodatelným nebo alespoň problematickým.
Ačkoliv se nechystám nic prodávat tak vítám možnost prodat i ty participace, který byly v minulosti v problémech.

Dobrý den, jak již psal někdo dříve, velmi postrádám detail příběhu a otázky / odpovědi, a také zmiňovaný filtr na půjčky bez delikvence (případně např. dle výše slevy). Jinak rovněž hodnotím záměr velmi pozitivně, což je přínosné především pro krátkodobá prodlení.
Děkuji, O. K.