Výnosy -Rentier

Vložil jsem 10 000 Kč. do Zonky Rentier - po 4 a půl měsíci - mi to vydělalo cca 70 korun - ale vstupní poplatek, 1,8 proc (180 kč.) - mne vrhl do 110 korun mínus…takže jestli dobře počítám - první rok to bude splácet jen ten vstupní poplatek? To v reklamě nebylo…ještě že jsem do toho nedal více.

Btw. - kdybych pujčil 10 litrů sousedovi, tak mi za půl roku vrátí 11, a ještě mne pozve na grilování nebo mi pomůže opravit motorku. :smiley:

3 Likes

Myslím, že to půjde rychleji. Počítejte s měsícem až dvěma od zainvestování, že se nevrací nic, protože lidi začínají splácet teprve po měsíci, a taky nějakou chvíli trvá, než se celých 10k proinvestuje. Takže těch 70 Kč je spíš za 2 měsíce než za 4. No a pokud máte souseda, který je od vás ochotný půjčit si za úrok 20 % p.a. a vám nevadí, že tak koncentrujete riziko do jediného dlužníka, tak nechápu, proč jste to nepůjčil jemu a investujete přes zonky. To je jako nadávat prodavačce v kauflandu, že má papriky o dvacku dražší než v albertu místo toho, abyste si je teda koupil v albertu.

1 Like

Dovolím si zde citovat jay.a keye:

Bloková citace

Ještě si nezapomeňte uvědomit, že těch 70 korun zdaníte, ač jste 110 v mínusu :slight_smile:
Rentiér je velmi nevýhodný, ale na obranu Zonky - tyhle věci se obecně velmi zřídka uvádějí do reklam.

Ptal jsem se účetní - a zdanovat se to nemusí, když jsem v minusu. Což je zcela logické…Když Vám prodělává hospoda tak dan ze zisku (z prijmu) taky neplatíte, ne? Záporný zisk nedaní snad ani v Zimbabwe :smiley:

1 Like

pozor to by nebyl urok 20 proc. - 399 korun by byl poplatek za zpracování pujčky a 250 Kč., za vedení účtu a 199 Kč. za etické inv.školení :smiley:

Účetní zřejmě nemá správné informace - přečtěte si hned první odstavec:

Daní se všechny příjmy (pozor, ne zisk) bez možnosti odečíst náklady
“Jako daňový výdaj nebudete moci uplatnit žádné jiné výdaje (např. vstupní poplatek, poplatek za správu portfolia)”

díky pane ,

máte recht…ale píše se tam i - Nemáte ze Zonky Rentiéra příjem vyšší než 6 000 Kč za kalendářní rok, což odpovídá investované částce ve výši cca 80 000 Kč - a do toho se vejdu…:smiley:

(taky jsem za to té učetní nic neplatil…ptal jsem se jí jenom na obědě…:smiley: )

A jo, tak jestli plánujete mít za všechny investiční aktivity (nejen Rentiér) příjem do 500 za měsíc, tak to já už jsem svým časem na odpovědi spálil celý váš měsíční příjem… :slight_smile: . Ale souhlasím, že v tom případě jste v klidu.

1 Like

Jo kdybych měl ze Zonek příjem 500 kč., to bych byl přestastný - ale jak jsem psal výše mám ztrátu - viz výše. :smiley:

Tak ještě jednou - na Zonky Rentiér je pro daňové účely důležitý příjem. To, že jste ve ztrátě, daňový úřad nezajímá. Příjem jsou peníze, které přišly na váš účet, výdaj jsou poplatky. Zisk/ztráta je rozdíl těchto dvou čísel. Daň se platí z příjmu.

Naštěstí příjem z Rentiéra je tak malý, že pokud nemáte investice jinde, nebudete muset ten příjem danit.

Dobrý muži, já to pochopil už na poprvé. Btw. není to divné danit i ztrátu ( i když se tomu říká “výnos” ) , mně to přijde absolutně padlé na hlavu. Ještě, že je tam zákon.bariera, že se daní pouze když někdo prodělá pořádně, nejen málo, jako já :smiley: Zlatý prciny…

A to do přijmu se počítají i peníze, které jsem někomu pujčil, pak mi jakože přišli, tak je to také příjem?
Jednou jsem peníze přijmul od zaměstnavatele a zaplatil daň z příjmu. Pak jsem je někomu pujčil, on mi je vrátil a já ty stejné peníze znovu přijmul, tak je zase musím zdanit?
Když je párkrát otočím, a několikrát je tedy znovu přijmu, tak mi jako znich nic nezůstane a protočí se jen jako poplatky na daně?

19.4. - jsem do Rentiera dal 10 000 kč, dnes 1.9.- mi to hlasi výnos 45 kč - když zohledním - minus 190 oplatek na zacatku - tak mi to nepokrylo ani inflaci, jsem 145 korun v minusu - kdybych tam dal milion , tak jsem 14 500 plus inflace další 3,5 proc. do minusu…Rentier, to se fakt vyplatí :smiley: zlatý spořící učty :smiley:

1 Like

Já jsem tam poslal tedy více.
Na rentiera jsem poslal o 100 proc. víc než na ruční investování, s tím, že na ruční budu postupně přidávat na 150% rentiéra.
V současnosti ale dvojnásobný rentiér mi udělal díru do (-) a poloviční ruční investování mi udělalo aspoň něco plus.
Tak fakt nevím od kdy se má jako rentiér vyplácet, když jsem v něm měkolik měsíců spíše se záporným výdělkem.