Zjednodušení exportů

Dobrý den investoři,
někteří z vás nás upozornili na to, že reporty, které najdete ve vašem profilu, jsou složité a těžko se v nich vyznáte a protože víme, že jejich stažení někdy trvalo i několik minut, rozhodli jsme se je zjednodušit.

Od tohoto týdne si proto můžete stáhnout report, který bude přehlednější a jednodušší na orientaci. Zároveň zpřehledníme i přehled investic v profilu, kde odstraníme některé filtry, které nejsou vůbec využívány nebo je používáte minimálně.

Zdraví,
Honza Zonky

Dobrý den.
Ano, je pravda, že se exporty stahují opravdu velmi dlouho. Nicméně už jsem si zvykl exporty každý měsíc po stažení upravit pro svoje potřeby a lepší orientaci. Takže pokud by to nebyl velký problém, uvítal bych možnost stahnout si vedle toho nového zjednodušeného i ten původní obsáhlý u kterého jsem si stihnul uvařit kávu. Je možné, že budu asi jediný, kdo si přeje ponechat i tento původní export, ale pokud bude zase něco jinak, přidělá mi to práci. Je to jako z neustálým inovováním internetového bankovnictví, unavuje to. Pokud by tedy byla možnost stahnout si původní i zjednodušený export, bylo by to fajn. Přeci jen si většina investorů bude exporty stahovat 5-10 let, takže by to za to stálo.
Děkuji pokud se nad tím zamyslíte.

3 Likes

Taky se přimlouvám o zachování stávajících exportů a přehledu, alespoň jako alternativy k něčemu inovativnímu. Lepší mít tam nějaké informace navíc, které nepoužiji (ale třeba zajímají někoho jiného), než aby mi tam nějaké chyběly jen proto, že si někdo usmyslí, že je nemám chtít.

4 Likes

Též se připojuji k zahování stávajících exportu, příp. zda by si mohl uživatel vybrat.

2 Likes

Já chci taky původní export.

3 Likes

Dobrý den,

děkujeme všem za zpětnou vazbu. Se starými exporty jsme se bohužel už nadobro rozloučili, možnost stáhnout starší obsáhlejší exporty už vracet nebudeme. Položky, které jsme z exportů odebrali byly většinou údaje, které zejména po ukončení manuálního investování už byly pro investory méně důležité. Věříme, že snadnější práce s exporty a jejich rychlejší stažení nakonec převáží případné komplikace s odstraněním několika méně používaných filtrů.

Zdraví,
Honza Zonky

Tak to pište rovnou : děkujeme za zpětnou vazbu, ale strčte si ji někam, protože nás nezajímá. S tím jděte s dopuštěním do ha*zlu. Chováte se k investorům jako hovada.

2 Likes

Je vcelku zajímavé, že někteří z investorů upozornili, že exporty jsou složité (podotýkám že upozornili nějak neveřejně, mimo toto forum), ale pokud se ozvou investoři veřejně, tak je zpětná vazba s poděkováním přesměrována do žumpy. Nebo mi snad uniklo, že by tu bylo ještě nějaké forum, třeba Rentiérské, kde nemají manuální veteráni co dělat a Rentiéři tam sdílejí svoje vývary v excelových tabulkách ? :joy: :joy: :joy:

2 Likes

Bez varování změnili taky API, takže komu záhadně přestaly fungovat skripty, tak to bude možná proto. Předpokládám nejsem jediný kdo si statistiku automatizoval.

1 Like

Tak teda díky, že si námi opět vytíráte zadní otvor. Spousta lidí tu měla různé skripty, aby si mohli dělat statistiku, což jste tímto totálně dojebali. To je tak těžké prvně přemýšlet, než něco uděláte? Opravdu je tak těžké udělat tam možnost volby, aby si člověk vybral typ exportu??? Njn…idiotismus na Zonky bohužel převládá. Já upřímně doufám, že vám ten byznys brzo zkrachuje a že z toho bude pořádnej průser!

1 Like

Dobrý den,
aktuálně, zřejmě s ohledem na omezení filtrů, se nedá v mobilní aplikaci přes “problematické investice” zobrazit půjčky jen 91+ dní po splatnosti … resp. ve výpisu pak jsou spolu se zesplatněnými půjčkami (aplikace pod IOS). Toto funguje stejně i na webu.
Dále pak už nejsou připisovány splátky půjček každou hodinu (jak bylo zvykem v pracovní dny cca od 8 do 16h). To je také nějaké nové “vylepšení”, nebo je to jen dočasné?
Děkuji.
Mirek

Dobrý den, @MirekJBC,

děkuji Vám za nahlášení chyby při filtrování půjček. Již jsem to předala kolegům na IT, aby se na to podívali.

Co se tyká připisování plateb, jedná se pouze o dočasné řešení. Je to kvůli technické chybě, kdy u některých klientů došlo ke zdvojení plateb. Příští týden by se již platby měly připisovat standardním způsobem. :slight_smile:

Hezký víkend,
Dominika

Zdravím. Vidíte to a já si myslel, že to hodinové připisování plateb jste zrušili kvůli mně, protože jsem si prostředky posílal na účet třeba i 3x denně :crazy_face: :joy:

2 Likes

Díky za odpověď. Mirek

Takže dnes jsem se poprvé podrobněji podíval na zjednodušený export a na nové filtry.
Já žasnu. Nejen že pro lepší orientaci, aby nás to nemátlo, jsou teď půjčky seřazeny dle data naopak, což mi opravdu strašně moc pomohlo (sarkasmus) ale představte si, lidičky, že já už nemám VŮBEC ŽÁDNÉ ZTRACENÉ PŮJČKY a moje portfolio je zcela vyléčeno. No to je obrat !!! Takže 2 roky nebo jak dlouho se tu hovořilo o filtru jehož název se nesmí vyslovit nahlas ( ZTRACENÉ, ZTRACENO ), protože takové půjčky vlastně na Zonky asi neexistují a ztracené půjčky šlo najít pouze v exportu v položce “Ztraceno v %
Ale jelikož nám v Zonky nechtějí dělat těžkou hlavu, tak se na ztracené půjčky prostě uvalí informační embargo, takže je to stejný, jako že v severní koreji nikdy nebyl covid a Rusko nemá žádné ztráty. Mně se teď tak ulevilo, že půjdu asi všechny prachy narvat do Rentiéra.
Ne teď ale vážně. Já žádám a to jako že důrazně, že mám právo vědět které konkrétní půjčky jsou nenávratně v prdeli a chci to v exportu a chci na to filtr, kurva fix !!! Nebudu trávit dny tím, že budu rozklikávat všechny půjčky jako idiot, abych našel ty ztracené a celková položka “Ztraceno” mi prostě nestačí !!!
Nevím, zda se na to zapomnělo a nebo se chystá nápor ztrát a nechcete o nepopulárních věcech informovat, ale tohle je alfa a omega investování znát své zisky a ztráty.
Takže ještě jednou : Vložte do přehledu filtr na ztracené půjčky a do exportu vraťte tuto položku a to vše jednoduše a transparentně.

4 Likes

Dobrý den. Dnes jsem zjistil další důležitý údaj, který v exportu chybí a tím je zaplacený investorský poplatek. Je sice strašně moc užitečný, abych věděl, že poplatek je 1 nebo 3, 3,5, nebo 5 procent, ale nevím, kolik jsem za to zaplatil.
Takže jestli podle Vás není důležitý to, kolik jsem Vám zaplatil u jednotlivých participací za to, že mi měsíčně pošlete export, kde mi tajíte důležité informace o mých finančních prostředcích a ještě navíc o těch, které už nikdy neuvidím (ztracené půjčky), tak to tedy smekám !
To vypadá snad na poradu s právníkem. Zonky jsem vždycky všude obhajoval, ale teď už začínáte překračovat meze transparentnosti.
Jako vůbec to celé zjednodušení exportů, dle Vašeho vyjádření kvůli apelaci investorů, že je to zbytečně složité, mi přijde jako výmysl. To mi jako chcete říct, že za dva měsíce po zjednodušení nikomu nechybí údaje kolik za jednotlivé participace zaplatil a kolik ztratil ???
Nebo počkat, jestli oni to nebyli ti Rentiéři, kteří vlastně jen potřebují vědět, kdy půjdou do předčasného důchodu, já zapomněl…

1 Like

Dobrý den,

co se týká ztracených půjček, tak přemýšlíme nad nejlepším řešením. Od 1.6.2022 můžete prodávat všechny participace, tedy i ty, které byly do té doby vedené jako ztracené. Výše slevy, se kterou prodáte takovou participaci, určuje pouze aktuální prodlení půjčky. Více o tom shrnujeme zde:

U každé problematické půjčky máte zároveň informace o stavu vymáhání. Samozřejmě stále platí, že na vyžádání Vám zjistíme bližší stav jakékoli participace.

Filtr pro ztracené půjčky v profilu nikdy neexistoval a v tuto chvíli jej neplánujeme vyvíjet. U exportů mohou do budoucna nastat změny, ale neplánujeme jejich rozšíření. Pokud Vám některé konkrétní údaje v exportu chybí, spojte se s námi prosím individuálně a zkusíme vymyslet způsob, jak Vám tato data předat.

Hezký víkend,
Honza