Zonky a "Milostivé léto"

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda-li se uvažuje, že by Zonky byly také zahrnuty do tzv. Milostivého léta (viz. např. - Milostivé léto má i Home Credit, nabízí odpuštění sankcí | Peníze.cz)

Příjde mi, že by to mohlo být výhodné i pro investory jakožto věritele (i když s klesající úrovní příspěvků na tomto fóru očekávám bouřlivou reakci …).

Díky, Zonek

Veritel pujci sve hotove penize, dluznik je nesplaci.
Jak to muze byt pro veritele vyhodne?

1 Like

Za určitých případů to může být pro typu investor na Zonky výhodné. Někteří dlužníci jsou v takové spirále dluhů, že nezvládají platit příslušenství (exekuční náklady, pokuty atp.). Pokud mají perspektivu, že ať budou dělat cokoliv, dluhů se nikdy nezbaví, ztrácejí motivaci cokoli řešit a před exekucí utečou do šedé ekonomiky. Naopak možnost se dluhů zbavit může část z nich namotivovat k zaplacení alespoň jistiny. Investor tak dostane alespoň jistinu, což je pořád víc než výsledek marné exekuce nebo proběhlé insolvence.

3 Likes

Hezký den všem,

ano, k myšlence takzvaného Milostivého léta jsme se rozhodli připojit a připravili jsme naší vlastní akci, která platí od 28. 10. 2021 do 28. 1. 2022. Klienty Zonky, kterých se tato naše akce týká, už aktivně oslovujeme s konkrétní nabídkou řešení. Chceme je upozornit, že řešit své závazky má smysl a řešení se dá najít.

Hezký víkend,
Dominika

2 Likes