Zonky CEO se stává Jiří Humhal

Novým CEO společnosti Zonky je Jiří Humhal

Zonky, online poskytovatel spotřebitelských úvěrů a investičních finančních produktů, má nového šéfa. Stal se jím Jiří Humhal, který ve společnosti dosud působil jako finanční ředitel a jednatel.

Na pozici CEO Zonky od roku 2017 působil Pavel Novák, který firmu vedl v období raketového růstu na straně poskytnutých úvěrů, inovací na straně investorů i příprav na expanzi na zahraničí trhy. Ze Zonky se stala nejen respektovaná společnost, ale také firma, která mění tvář moderního finančního trhu ve prospěch zákazníka. „Když jsem do Zonky nastoupil, byli jsme spíš startup. Jirkovi ale předávám Zonky, které už půjčilo lidem přes deset miliard a má 90 tisíc klientů. Šlapeme nejen na paty zavedeným hráčům na finančním trhu, máme skvělý zákaznický servis, používáme technologie, které šetří lidem čas i peníze,” říká o svém tříletém působení Pavel Novák.

Důvodem změny na pozici CEO je fakt, že v lednu došlo ke zrušení dlouho připravované expanze na evropské trhy. Novák měl v plánu se věnovat zejména novým trhům a český provoz měl řídit právě Jiří Humhal. „Jirka se na roli šéfa českého businessu dlouhodobě připravoval, a když došlo ke zrušení expanze, šlo mu to už tak dobře, že jsem se dohodl s vedením skupiny na plánech nic neměnit a roli CEO Zonky.cz předat Jirkovi. Já se v budoucnu chci věnovat spíše mezinárodním projektům,“ komentuje svůj odchod Novák.

I pod novým CEO má Zonky, jako online služba postavená na základech sdílené ekonomiky, v plánu dostat se v tomto roce na černá čísla a dál směřovat k 10% podílu na trhu nezajištěných spotřebitelských úvěrů v Česku.

Za celé Zonky,

Zebra-Iva

Gratuluji a preji, aby se Zonky pod vedenim Jiriho nyni pohybovalo milovymi kroky dopredu. Pokud bych to tusil na posledni akci Zonky, toto prani bych ucinil osobne. :mask::laughing:

Hezký den, @Wazowski,

gratulace Jiřímu vyřidím a jeho jménem rovnou poděkuji :slight_smile:

Mějte krásný den,

Zebra-Iva