Zonky podklady k daním 2018

Vše je uvedeno v podkladech pro danové přiznání

  1. poplatek do 31.12. 2017; poplatek 2018

  2. příjmy do 31.12.2017; příjmy 2018

Pridam jeden komentar do diskusie. Neviem, ako je to so zdanovanim akcii (tak ma opravte, ak sa mylim), ale predpokladam, ze ak v roku 1 si kupim jednu akciu za 100 Kc a v roku 2 predam tu istu akciu za 100 Kc (ziadny zisk), tak do danoveho priznania za rok 2 predsa nebudem davat iba prijem 100 Kc, ale odpocitam si od toho naklady, ktore som vynalozil na nakup tej akcie (aj ked tie naklady neboli vynalozene v zdanovacom obdobi). Analogicky budem postupovat s investiciami u Zonky.

Ak by to neplatilo, tak u kazdej investicie mam v podstate “garantovanu stratu” vo vyske sadzby dane. Pochybujem, ze by potom niekto niekedy investoval…

A este jedna otazka, prikladate k danovemu priznaniu ten excel s investiciami od Zonky spolu s vyplnenou prilohou c. 2 DPFO? Alebo prikladate iba tu prilohu bez excelu?

to Colgate White: FÚ tu tabulku bude chtít, případně si o ni řeknou (za rok nebo dva). S tou akcií máte pravdu. Ale u akcie víte že to bylo 10 akcií za 1000Kč. Pokud prodáte jen jednu - jedna tedy byla za 100Kč. Z zonky právě nevím kolik jsem “prodal” (kolik mi bylo vráceno se ziskem, splaceno) a kolik mám tedy odečíst do nákladů. Kolik je ten základ a kolik zisk (úroky, penále, atd.).

Dobrý den. Ty daně chápu a asi to není takový problém. Já mám jiný. Mohu jako důchodce
uplatnit slevu na dani za poplatníka? Nikde si nepřivydělávám. Vím, že to asi není dotaz pro Zonky, ale snad se někdo najde kdo poradí. Děkuji.

Dobrý den, i jako důchodce máte slevu na dani na poplatníka 24.840,-. Prošlo judikáty (byly roky kdy to nešlo). V současnosti od r. tuším 2015 již zase ANO.

Díky, už jsem něco naše na internetu. Zákon říká: slevu může uplatnit každý plátce. Uff.

Dobrý den,
mám dotaz k daňovému přiznání ohledně platformy Zonky. Jsem zaměstnanec v
soukromé výrobní firmě. Daňové přiznání za mě (za HPP) řeší mzdová účetní ve firmě.
Je možné podat daňové přiznání za Zonky zvlášť? Tedy jedno podá můj
zaměstnavatel (za mé zaměstnání v hlavním pracovním poměru) a druhé si podám
já sám za Zonky zvlášť. Nebo se musí podat jedno daňové přiznání, kde se
bude danit mé zaměstnání a také Zonky dohromady? Ten formulář DP ,který by se
vyplňoval za Zonky se jmenuje PŘIZNÁNÍ k dani z příjmu fyzických osob?
Děkuji za odpovědi

Dobrý den, nejsem daňový poradce ani účetní, takže mohou nabídnout jen vlastní zkušenost - podle mě nelze podávat dvě samostatná daňová přiznání (DAP), nejspíše se musí podat jen jedno DAP, kde se zadní za příslušný rok vše najednou.
Jsem také zaměstnanec a vždy nám zaměstnavatel zpracovával DAP jen pokud jsme neměli žádné vedlejší příjmy. Od doby, co investuji na Zonky, si musím DAP podávat sám - zaměstnavateli podepisuji růžový papír a dostanu od něj potvrzení o příjmech.
Podávám formulář “Přiznání k dani z příjmů fyzických osob”

Souhlasím s whikki - za daný rok se podává jen jedno daň.přiznání. Předpokládám, že SirPooll již podepsal příslušné formuláře u mzdové účetní ve své práci - doporučuji se na ni obrátit s tím, že máte nějaký jiný příjem (ze Zonky). Očekávám, že to skončí tak, že za vás váš zaměstnavatel vepodá daň.přiznání, jen vám dodá podklady (potvrzení o zdanitelných příjmech), a daň.přiznání si budete muset vyplnit sám.

Vzhledem k blížícímu se termínu podání daň.přiznání (1.dubna) tedy doporučuji s návštěvou vaší mzdové účetní neotálet.

(disclaimer: také nejsem daň.poradce ani účetní)

Zdravím, omlouvám se, ale možná mám trochu delší vedení a nevím si rady s daněni ze Zonky.
Potřebuji poradit s daňovým přiznáním, opravdu polopatě. Bohužel ani na FÚ nebyli schopni mi poradit, proto píši sem. Jsem zaměstancem a jediný další příjem mám ze Zonky. Proto jsem myslel, že příjmy, které mám nad 6 000 Kč musím danit. Donesl jsem na FÚ export ze Zonky, kde mám za rok 2018 příjem cca 9 000 Kč. Myslel jsem si, že z tohoto budu odvádět daň, ale když mi paní řekla, že je to 1350 Kč, tak jsem jí řekl, že je to blbost, že tolik jsem ani nevydělal. Výdaje za rok 2018 mám cca 17 000 Kč.
Máme tedy co k danění? Logicky mi z toho vyplývá, že asi ne.
Mám tyto částky tedy uvádět to přiznání?
Moc děkuji za pomoc!

Použijte návod již uvedený dříve http://navodyprolidi.blogspot.com/2018/01/zonky-dane-dulezite-nize-uvedene.html . Ve zkratce do přiznání zapište ten váš příjem 9000 a výdaj 9000, daň vyjde 0. Do budoucna si poznamenejte neuplatněné výdaje ve výši 17000-9000 = 8000, které můžete využít až přestanete přisypávat a reinvestovat a budete mít příjem vyšší než výdaj.

2 Likes

Dobry den Ivo,

lze tento rok ocekavat podklady k danim opet do konce ledna 2020?

diky

Dobrý den, @dkatolicky,

daně chceme udělat nejpozději do konce ledna, podklady budete mít v profilu.

Mějte hezký den,

Zebra-Iva