Zrušení poplatku na sekundárním trhu po 12 měsících

Krásný den, vážení investoři,

někteří z Vás si jistě všimli, že slíbenou a dlouho očekávanou změnu na Sekundárním tržišti jsme již nasadili.

Od nyní tak můžete participace po 12 měsících od držení prodat na Sekundárním tržišti bez poplatku.

U participací držených kratší dobu zůstává poplatek 1,5 % ze zbývající jistiny, abychom předešli spekulacím na Sekundárním tržišti.

V přehledu Lidé, které jsem podpořil na webu vidíte, která participace je prodatelná zdarma a případně, za jak dlouho bude. Stejně tak v mobilní aplikaci v Přehledu po rozkliknutí detailu investice.

Věříme, že tato změna udělá z investování na Zonky ještě příjemnější zkušenost.

Zebra-Iva

2 Likes

Zdravím,

přišlo mi líto, že za tento počin vás nikdo nepochválil, takže tak činím.

Na likviditě sekundárního trhu se to hned projevilo.

Zonek

Zonku dobrý den,

to je od Vás milé, děkujeme :slight_smile: Souhlasím, je to znát, je to také změna, po které investoři dlouho volali. Každopádně se změnami nekončíme, chystáme toho více. Jako agilní služba na sobě neustále pracujeme, aby obě dvě strany, které obsluhujeme, byly spokojené.

Mějte krásné odpoledne,

Zebra-Iva

I já děkuji. Ani bych nutně nečekal že to musí být úplně bez poplatku ale tím líp pro nás. Bude někdy možné dokoupít další participaci v rámci jednoho příběhu? Těch nabídek s textem “V tomto příběhu již máte investici” (takže smolík) se množí a přijde mi, že by to nemuselo být těžké tohle omezení odstranit.

díky

@miratx dobrý den,

jsme rádi, že změnu vítáte. Bohužel problém to technicky je a je podstatný, ale je to jedna z dalších úprav, ke které bychom se na sekundárním trhu chtěli dostat. Nicméně jako prioritu měly a mají ostatní funkcionality, protože na primárním tržišti je dostatek půjček, které můžete zafinancovat. Problém je ale složitější, než se může zdát, proto jsme se k tomu ještě nedostali.

Mějte krásný víkend,

Zebra-Iva