Nový formát exportů 3/2019

#1

Vážení investoři,

ode dneška, 8/3/2019, můžete exporty stahovat nikoli ve formátu .xls, ale ve formátu .xlsx.

Důvodem je omezení počtu řádků ve formátu .xls, kde byl maximální počet řádku 65 536 a někteří investoři již narazili na strop, v tomto formátu bude maximální limit přes 1 000 000 řádků.

Zebra-Iva

#2

Proc je ve vyslednem exportu u bunek s datumem specielne vlozene formatovani “mm.dd.rrrr”?
To je hodne divny format. V cestine je “dd.mm.rrrr”. V aglictine “mm/dd/rrrr”, pripadne se pro strojove spracovani kvuli trideni jako text pouziva “rrrr-mm-dd”

#3

Dobrý den, @jdobry,

máte pravdu v tom, že tento formát se nám do exportu investic dostal teprve nedávno, kolegové nastaví stejný formát, jako je v exportu peněženky, tedy dd.mm.rrrr.

Děkujeme, Zebra-Iva

#4

Diky za odpoved. Stale plati, ze se pripravuje export jako CSV, ktery bude obsahovat vice informaci o pujcce? Pokud ano, tak bych se na nejake upravy formatu datumu vykaslal, je to detail.

#5

Rádo se stalo. CSV stále v plánu máme, zatím ale nevím, kdy přesně k tomu dojde. I detail je podstatný, smysl takhle datum úplně nedává.

Mějte krásný den, Iva ze Zonky

#6

Dobry den,
taky bych mel jednu dlouho trvajici nekonzitenci:

 • export “Lidé, které jsem podpořil” obsahuje sloupec ID příběhu napr: 420412
 • ale export “Peněženka” obsahuje sloupec “ID půjčky” napr: 1004995767
  id pribehu lze dohledat v exportu “Peněženka”, ale musi se vytahnout ze sloupce “Odkaz”
  napr: https://app.zonky.cz/marketplace/detail/420412/

Bylo by mozno tuto nekonzistanci opravit?
Nejlepe do Lidi pridat sloupec “ID půjčky”
Vitek

#7

Hezký den, Vítku,

to máme v plánu také, toto přijde až v CSV formátu, ale rozhodně s tím počítáme.

Mějte krásný zbytek neděle,

Zebra-Iva

#8

Ahoj,
jeste jeden dotaz k exportum:

 • export “Lidé, které jsem podpořil” obsahuje sloupec “Zaplacena pokuta”,
 • ale v exportu “Peněženka” nikde pokuty nejsou videt.
  Budete pridavat dalsi sloupec “Pokuta” do exportu “Peněženka”?
  Diky V
#9

Vítku ještě jednou dobrý den,

ano máme to v plánu :slight_smile: Pokud Vám tam ještě něco chybí, jistě mi to napište, dokud je čas.

Zebra-Iva

#10

Dobrý den,

předem se omlouvám, pokud uvedený dotaz/poznámka již někde padla, ale nepodařilo se mi najít. Rád bych se zeptal, zda by bylo možné pro export mého portfolia doplnit ještě sloupec “prodatelné”, aby si investor mohl v každém okamžiku snadno zjistit, kolik v daném okamžiku ze svých investic může získat vše (samozřejmě, že se podaří na sekundárním trhu vše prodat).

A v souvislosti s prodatelností, mne napadá ještě jedna myšlenka, zda by nebylo možné změkčit kritéria pro prodatelnost (z 1 na 3 dny po splatnosti). Nevím jak přesně funguje mechanismus splátek, ale rozumím tomu, když někdo zapomene splátku zaplatit, přijde mu informace a když ten den uhradí, druhý den je splátka na Zonky (a tedy se vejde do 1 dne), v případě, že tato situace nastane v pátek, na Zonky se splátka dostane až v pondělí (tedy 3 dny), přičemž princip “zapomětlivosti” je stejný, ale díky smůle, že splátka přijde na pátek/víkend se stává půjčka neprodatelnou, což je škoda.

Předem děkuji za reakce.
S pozdravem,
Kalnas

1 Like
#11

Hezký den, @Kalnas,

tuto položku máme rozhodně v plánu přidat, chceme ji tam s Ivou1.0 již delší dobu a na jaře uzrál čas změn a potěšení našich investorů. Přehledně tak skrze exporty zjistíte, jaké položky jsou prodatelné.

Co se další úpravy sekundárního trhu týká - je třeba si uvědomit, že půjčky, které jsou reálně delší dobu po splatnosti mají již jiné rizikové náklady než ve chvíli, kdy byly půjčka jako tabula rasa na tržišti. Tato úprava tak není jednoduchá, protože musíme tuto změnu zohlednit a práce na ocenění takové půjčky je na delší dobu. Nicméně i na této úpravě sekundárního trhu pracujeme a v budoucnu tak bude možné prodávat i půjčky, které jsou po splatnosti.

Pěkný den, Zebra-Iva

#12

Dobrý den, Zebro-Ivo,

děkuji za reakci.
Ad1) Zobrazení prodatelnosti - super, budu se těšit!
Ad2) Kritéria prodatelnosti - můj dotaz/myšlenka nesměřoval ani tak k obecné možnosti prodávat participace, které jsou déle po splatnosti (i když zavedení této možnosti asi rád přivítám), ale spíše k tomu, zda nepohlížet na skupinu po splatnosti (1 - 3 dny) stejně, protože u těchto participací bude zřejmě stejný důvod prodlení (zapomnětlivost). A dokonce i z pohledu regulátora jsou pohledávky do 30 dní po spl. kategorizovany jako “standardní”.

Přeji pěkný den,
Kalnas

#13

@Kalnas z hlediska čísel není žádný rozdíl v tom, zda se klient opozdil s platbou kvůli víkendu nebo ne, i víkend a tato zodpovědnost klienta pohlídat si datum splatnosti vypovídá o jeho přístupu a má to vliv na celkové hodnocení jak rizika, tak i např. pro další půjčky. Půjčka, která je více dní po splatnosti, je rizikovější, než jak byla ohodnocena při schválení a to je třeba umět dobře pro nakupující investory zohlednit.

Zebra-Iva

1 Like
#14

Ok, děkuji. Ano, máte pravdu, že je zodpovědností každého dlužníka poslat splátku včas, bez ohledu na víkend apod.
Moc děkuji za Váš čas.
Kalnas

#15

Hezký den, @Kalnas,

rádo se stalo a krásný den i Vám.

Zebra-Iva