Seznam upozornění v mobilní aplikaci

Dobrý den.
Mam podnět týkající se upozornění v mobilní aplikaci. Konkretne upozornění o vyléčení klienta.

Kliknutím se dostanu na vystavenou půjčku.

To mi ale k ničemu moc není. Nešel by tento odkaz spíše přesměrovat na informace o půjčce?

Odsud už se pak dostanu i na vystavenou půjčku.
Pokud bych chtěl treba onu uzdravenou půjčku prodat, musim listovat mezi stovkami pujcek abych se k ni vubec dostal. Dávalo by to větší smysl.
Děkuji.

1 Like

Ono celkově na webu i v aplikaci se k něčemu rozumnemu proklikat je fakticky nemožné. Přitom je to jen o odkazech na správná místa.
Tak jako to má třeba Mintos.

2 Likes

Na nepoužitelnost seznamu upozornění poukazuji již skoro rok. Přes spoustu slibů se nic nezměnilo. Takže dále procházím desítky upozornění, že někdo předčasně splatil 0,01 Kč (ať to rychle investuji!). O víkendu se v několika desítkách zpráv dozvím, kdo neposlal splátku, po neděli, že jsou tito klienti vyléčení (protože májí nastavený příkaz k úhradě příliš blízko datu splatnosti splátky). Když se pár dní na zprávy nedívám, tak jich tam pak vykoukne i několik stovek, z to zajímavých jen pár procent, které ovšem v té mase zapadnou. O vývoji situace v zesplatněných půjčkách, což je podstatná informace, se ale nedozvím nic. Navíc na webu se zprávy procházejí po 5, a když si na nějakou kliknu kvůli podrobnostem, musím se seznamem problikávat znovu po 5.

A jak píše PetrM, provázanost na další podstatné informace o vývoji splácení konkrétního klienta žádná. Takže zprávy mají smysl max. pro člověka, co má pár desítek participací, možná těch doporučených 120.

Mezitím se v newsletterech se stále dočítám, jak se v Zonky inovuje a jak je u nich všechno supercool :wink:

6 Likes

K tomu se musím připojit, při větším počtu investic je zpráv denně i přes stovku a orientovat se v tom moc nedá.

Předčasné splátky bych vůbec neoznamoval, protože člověk vidí na zůstatku v peněžence, kolik může investovat, a na rozložení investic, jak se mu mění zastoupení jednotlivých kategorií rizika - to podle mě pro informaci bohatě stačí.

Propojení ze zpráv na informace k participaci je taky dobrý nápad, taky jsem už několikrát chtěl “uzdravenou” participaci prodat, ale dnes je to z mobilní aplikace dost obtížné kvůli nutnosti manuálně hledat v seznamu se stovkami položek.

3 Likes

Problém je, že celé prostředí zonky je sestaveno tak, že je přehledné do pár desítek participaci.
Při stovkách, nedejbože tisících je celé to prostředí totálně nepoužitelné a znovu se budu opakovat… Design a logiku navrhuje někdo, kdo s tím prostě nepracuje. Navíc několik týmu délka věci různě, proto třeba na webu a v mobilní aplikaci nevidím skoro žádný údaj, který by si neodporoval.
Excel je fajn, ale je to třetí úroveň, která nesedí s těmi dvěma. Navíc i tam je spousta chyb.
Mohu srovnat třeba s Mintosem, tak jsem vše našel intuitivně po pár hodinách, tady se trápím I po měsících.
Jenže manažeři zonky říkají, že to co chceme požaduje jen minorita uživatelů, většině stačí ta místní hrůza. Ano, ta většina, která je ale Zonky paradoxně úplně k prdu, protože investují jen drobné.
Takže buď Zonky lže , když tvrdí, že chce více investorů, kteří budou hodně investovat, nebo jim naopak vyhovuje, že nikdo neinvestujte.

2 Likes

Dobrý den,
rovněž bych se přimlouval k propojení notifikace na informace o půjčce, případně (nebo i jako doplněk) mít možnost rozšířeného filtru v seznamu půjček (např. dle názvu půjčky, jména /ID dlužníka, ratingu /procent apod.)
S pozdravem,
Kalnas

1 Like

Hezký den všem,

v nových dashboardech myslíme na to, aby na půjčce bylo co nejvíce informací, o jaké investoři stojí. Stejně tak budou i rozšířené možnosti filtrů :slight_smile:

Je to ale velký projekt, o spuštění se můžeme bavit v rámci několika měsíců. Momentálně nejvíce kapacit směřujeme na expanzi do Španělska.

Pěkný den přeji,

Zebra-Iva

A zase jsme u toho, investor je až na páté koleji. Bohužel kdy tam dojede vlak nikdo neví.
PS: minimálně ta beta verze nového dashboardu na webu je strašná a rozhodně na přehlednosti nepřidá. Možná si někdo myslel, že chybějící funkce dožene novým designem, to je ale omyl.

1 Like

Dobrý den, už někdy vloni jsem navrhoval, že by bylo príma, kdyby se ve zprávách zobrazovaly pouze předčasné splátky nad 10 Kč (nebo lépe nad 50 Kč apod.). Takhle už zprávy raději nečtu.

Jde jen o to sparavne propojit informace a pridat filtrovani. Ale muselo by se nas investoru ozvat asi daleko vice, aby se neco pohlo k lepsimu.

1 Like

Přesně jak píše PetrM. Stávající “staří” investoři nejsou pro Zonky evidentně zajímaví. Ale Španělsko, Rentiér, … – to je jiná.

Mail od „Iva Soukupová ze Zonky“ 9. 8. 2019 v reakci na můj e-mail z 12. 7. 2019:
„V současné době se již na dashboardu pracuje. Pomalu se dává dohromady a nějaká jeho podoba bude k dispozici už v dohledné době.“

Zonkytimes 31. 1. 2020: „Slibem nezarmoutíš“.