Velkost participace v Rentiérovi

Zdravím,

když mi před týdnem dorazily do e-mailu novinky (mimochodem tady v ňůsletrech ještě nejsou) a krom jiného tam byly věty: “Aby byl Zonky Rentiér dostupnější více klientům, snížili jsme vstupní vklad na 10 tisíc Kč. Minimální počet investic, do kterých pomocí vstupního vkladu investujete, přitom zůstává 490”, přišlo mi, že by velikost participace musela vycházet asi na dvacetikorunu.

Před chvílí byla na sekundárním trhu participace za 3,99 %, 78 měsíců, zbývá 78 splátek, zbývající jistina 20,00 Kč. Předpokládám, že to je jedna z nich.

Jsou tyto dvacetikorunové participace jen pro rentiéra, nebo se dostanou i na normální tržiště?

Zdravím. Ani stokorunové participace nebylo možné na primárním tržišti nikdy nakoupit…

Jenze rentier nemuze byt nikdy ziv ze sekundarniho trhu a to jeste s takto omezenym filtrem na tak nizkou castku. To bude spis nedomyslena informace, kdy se jeden parametr zmenil, ale druhy se ponechal, i kdyz maji mezi sebou tuto zavislost.

@Sauron: já vim, ale neptám se na minulost, nýbrž na budoucnost. Třeba se v někom něco hnulo a do budoucna to půjde.

@Wazowski: nemyslím, že by se rentiér krmil na sekundáru. Cesta té participace byla spíš opačná: vznikla jako dvacetikorunová nějakému rentiérovi podle nových pravidel, ale on si to rozmyslel a tak ještě za čerstva putovala na sekundár.

Dobrý den, @Mnauk,

dvacetikorunové pohledávky jsou pouze pro Rentiéry, kde jsme, jak jste již správně zmínil, snížili minimální výši vkladu na 10 000 Kč.

Pro klasické investory zatím snížení minimální investice neplánujeme.

Hezký den,
Dominika