Rentiér na sekundárním tržišti?

Zdravím
Jakpak to, že jsou stokorunové participace na sekundárním tržišti ?

1 Like

Už jsem kupoval i participace 50 Kč na sekundáru. V čem je problém?

Já i za korunu.
Ale toto nejsou zbytky, toto jsou participace kupované na primárnním tržišti za 100 Kč.

1 Like

@SAURON krásný den,

Rentiérům byla spuštěna likvidita portfolia a jednotlivé pohledávky se tak mohou začít objevovat na sekundárním tržišti. Včera jsme posílali newsletter, kde jsme investorům, kteří mají zároveň Rentiéra, psali, že umožňujeme odprodej portfolia.

Informaci si můžete přečíst zde:

https://forum.zonky.cz/t/zmena-smluvni-dokumentace-k-11-5-a-dalsi-novinky/675

P.S. Na Vyděláno a slevy stále myslím :slight_smile:

Zebra-Iva

1 Like

Dobrý den,
nějak mi ta odpověď připadá jako k úplně jinému dotazu.
Já dotaz SAURONa pochopil takto: Doposud měly všechny participace počáteční cenu (hodnotu) vyjádřenou jako celočíselný násobek částky 200 Kč. Odkud se vzaly participace jen stokorunové? Kdy byly poprvé spuštěny? Kdy a kde jsou nabízeny?

Díky.

@Hentai1966 hezký den,

má odpověď je k dotazu @SAURON - nejmenší participace pro manuální investování je ve výši 200 Kč (vyjma sekundárního tržiště samozřejmě), nicméně, u portfolií Rentiéra je minimální pohledávka na půjčce ve výši 100 Kč (minimální vklad je 50 000 Kč a nejmenší pohledávka proto začíná již na 100 Kč).

Sauron se ptal, jak je možné, že jsou na sekundárním tržišti ke koupi částky, jejichuž původní výše byla 100 Kč - je to proto, že jsou to pohledávky z Rentiéra.

A prodej portfolií Rentiéra byl umožněn poprvé tento týden.

Zebra-Iva

OK. Koexistují dva systémy, které nepracují se stejnou nejmenší jednotkou. To se dozvídám díky této diskusi.
Děkuji.

1 Like

Jsou to jen dva různé produkty, ale abychom zajistili maximální možnou diverzifikaci portfolia u Rentiéra, museli jsme snížit minimální hodnotu investice na 100 Kč.

Zebra-Iva

a co tak uvažovat i o nižší minimální hodnotě investice u manuálního investování?

No když si vezmu,jaký nepořádek byl na sekundáru,začátkem roku,tak si nedovedu představit,jak by to tam vypadalo při rozkouskování na stokoruny :grinning: :grinning: . Pokud by systém uměl sloučit na tržišti jednodtivé participace od různých investorů do jednoho balíčku,z kterého by si zase ukousl nakupující tolik,kolik chce,aby byla zajištěna likvidita a pořádek na sekundáru,tak budiž. A jinak se obávám,že timto chce Zonky motivovat k přechodu na Rentiéra :smiley: . Snížením by byli sami proti sobě :slight_smile: .