Výpočet výkonnosti portfolia

Zdravím,

bylo by možné změnit už konečně ten výpočet výkonnosti portfolia v tom smyslu, aby započítával poplatky na denní bázi a ne na měsíční?
Myslím, že toto číslo by mělo být víceméně konstantní a ne, že den před odečtením poplatků vyšplhá nahoru, aby o den později slétlo nesmyslně dolů a to dost výrazně.

Fakticky ve vašem podání jediný den, kdy to číslo má reálnou vypovídací hodnotu je ten den, kdy se odečtou poplatky, zbytek měsíce je to virtuální nicneříkající nesmysl.

Osobně neznám žádný jiný investorský nástroj, který by se takto choval, Zonky je naprostý unikát.

Nevím Petře,

Ale pokud jsem si zkoušel počítat výnosnost portfolia z denních pohybů (vč. poplatku)
vyšlo mi zhruba následující křivka.

Já popravdě nevím, jak to Zonky počítá, každopádně ten efekt lítavé výkonnosti nevypadá dobře u investičního nástroje.
Jen kvůli tomu výdělku tu všichni jsme a mě zajímá jedno konstantní číslo. Když to dokáže Mintos a další platformy, Zonky určitě taky a je mi popravdě jedno, jak toho docílí.

1 Like

Dobrý den, @PetrM,

děkujeme za konstruktivní kritiku, problematikou jiného způsobu výpočtu investorských poplatků se intenzivně zabýváme, jedná se však o zásadní zásah do celého systému a tak Vás prosím o trpělivost při čekání na implementaci dané funkcionality.

Dominika

2 Likes