Námět na doplnění mobilní aplikace a aplikace na webu o oblíbené položky

Dobrý den,

bylo by možné doplnit mobilní aplikaci a aplikaci na webu v sekci “Tržnice” u každé vystavené položky o možnost jejího přidání do oblíbených položek, které by se ukládaly např. do nově vytvořené sekce “Oblíbené”. Tím by investor mohl sledovat pouze položky u kterých by měl případně zájem o investici. Nemusel by tedy stále prohledávat celou tržnici a hledat své oblíbené položky. U položky přidat např. hvězdičku, tak jak je to řešeno u internetových prohlížečů www stránek, která kliknutím na ni změní barvu a tato položka se objeví také v sekci “Oblíbené”.

Jirka

Hezký den, @GeorgeOpl,

děkujeme za zpětnou vazbu, kolegům jsem ji předala.

Co píšete, se mně osobně líbí, nicméně je třeba si uvědomit skutečnost, že některé půjčky z tržiště mizi skutečně raketově rychle a než si některé i stihnete označit, mohou být už zainvestované. Obávám se proto, aby tato funkiconalita pro investory neznamenala spíše negativní zkušenost, která by pramenila z toho, že nic, co si označili, již nemohou zainvestovat.

Mějte hezký den,

Zebra-Iva

Dobrý den,

samozřejmě, jak píšete, může být pro některé investory tato funkce ne příliš vhodná, ale předpokládám, že by byla využívána převážně pro nabídky, které se na tržišti vyskytují delší dobu, např. v řádu několika hodin, případně celý den a někdy i následující den. Nepředpokládám, že bude investor označovat nabídku, když uvidí, jaká je po ní rychlá poptávka. Pokud o ni bude mít zájem, bude reagovat ihned.

Hezký den,

Jirka

Přemýšlel jsem nad tím a popravdě alespoň z mého pohledu to nedává úplně smysl. Půjčky opravdu mizí tak rychle, že vše co chci, tak do toho investuji hned. Moc si nedokážu představit, proč bych si tak triviální věc měl rozmýšlet až do pozdější doby a investovat až potom s vědomím, že je až moc velká šance, že mi ta nabídka uteče.
Tady mnohem víc chybí nástroje jak se vypořádat na trhu s mizejícími půjčkami, než s těmi, které tam visí 2 dny a nikdo je moc nechce (proč asi není těžké domýšlet).

2 Likes

Dobrý den,
spíše než oblíbené bych navrhl “neoblíbené” tedy možnost si nějak označit nabídku, kterou jsem rozklikl a nemám do ní zájem investovat a nerozklikávat ji opakovaně…

1 Like

Dobrý den,

díky za Váš názor. I toto je řešení, jak si odfiltrovat oblíbené od neoblíbených.

A víte co ?
Dáme hlasovačku ? Kdo chce, aby se zavedla Captcha, aby roboti nesežrali všechno jako první a dle hesla “Lidé půjčují lidem” měl ruční investor ty dvě minuty náskok před robotama.
Zonky to samo nezavede. Psal jsem i řediteli a odpověď byla : Rezervační systém.
Teď budu směřovat otázku na Ivu Zebru:
Proč je takový problém, zapnout na ty dvě minuty zase Catchu ?
Jako opravdu je fér, aby lidi co pouzivaj roboty měli přednost před ručním investováním ?
Čeho se bojíte to zase zapnout ? Stejně tak nebo tak se to zainvestuje.
Co vim, tak jsou mimo Robozonky roboti placení.
Takže buď máte dohodu s autory robotů a nebo se bojíte, že velcí investoři, co mají v Zonkách miliony Vám odejdou, protože nepochytaj ty nejvíc úročený půjčky ? Asi proto.
Jinak totiž nevím, proč neumožníte obyčejným lidem dát 2 minuty na ruční zainvestování.
A nepište mi, že je to technicky složité, nebo že to zase budou klikací závody. A co, tak ať to jsou zase klikací závody.
Pořád lepší než robotí monopol.
Pusťte Captchu nebo si vymažte z loga ten slogan.
Takže kdo je pro, napište nebo dejte palec :+1:

8 Likes

Pod toto se mohu jen a pouze podepsat a @Zebra-Iva to ví moc dobře.
Zmíněný rezervační systém je naprostý nesmysl, který tuto problematiku vůbec neřeší.
Mě osobně chytá takové půjčky, že bych ho klidně okamžitě zrušil

2 Likes

Taky jsem pro lhůtu dvou minut :+1:

1 Like

Vidím, že mé téma přešlo v téma jiné, ale rád se k němu připojím. Má zkušenost s rezervačním systémem není také příliš pozitivní. Za posledních 5 dnů investování žádná nabídnutá rezervace. Mé požadavky na rezervaci dle mého názoru nejsou nějak přehnané (5,99% až 10,99% a doba splatnosti do 48 měsíců). Přitom dělám se zapnutou rezervací na tržnici spoustu investicí s těmito parametry a to bez jakékoliv rezervace. Tak tedy nevím, jak tento systém opravdu funguje. Já bych spíše v tuto chvíli více přivítal můj původní návrh na oblíbené položky. Udělám si užší výběr dle svých požadavků (úroková sazba, doba splatnosti, výše úvěru, atd.) a poté v klidu zainvestuji. Co mezi tím vypadne než zainvestuji, je má chyba.

Zdravím, jsem hodně pro :slight_smile: Nebaví mě platit za robota (ale nic jiného mi dnes nezbývá, pokud chci riskovat ve výše úročených půjčkách)

1 Like

Hezký den všem,

captchu dnes nemáme ze dvou důvodů. Ten první je čistě prozákaznický, investoři nám ve velkém psali, že vyplňování captchy zhoršuje jejich pozitivní uživatelskou zkušenost. Před zrušením jsme si udělali anketu, ze které vyplynulo přání investorů ji zrušit. Ten druhý důvod je praktický, captcha bohužel toto neřešila, protože když investor přijde na Tržiště jednou denně, přes 95 % půjček je na Tržišti déle než 2 minuty. Pomohlo by to tak pouze investorům, kteří u toho sedí prakticky celý den. Těch podle našich dat příliš mnoho není a tak se stejně ke slovu dostanou roboti. Tuto žádost evidujeme zejména od investorů, kteří chtějí investovat do krátkodobých půjček s vysokým úrokem, nicméně doporučujeme budovat vyvážené portfolio napříč všemi úrokovými sazbami i dobami splácení. Z našich statistik vidíme, že riziko selhání půjčky je v prvních 18 měsících splácení větší. Proto jsou bezpečnější dlouhodobé půjčky, kde je toto riziko po této době významně menší. Investováním do nové krátkodobé půjčky investor tak podstupuje riziko nové půjčky znovu.

K možnosti označení oblíbených půjček se ještě vyjádřím, jednu úpravu chystáme. Ze zpětných vazeb víme, že investorům chybí možnost si půjčku, o kterou nemají zájem, skrýt, tak se zřejmě vydáme touto cestou.

Mějte hezké odpoledne,

Zebra-Iva

@Zebra-Iva
tak ono to nemusí být zrovna captcha, těch způsobů, jak to efektivně omezit je mnoho, ale kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Mluvíme spolu o tom denně a na Zonky se opravdu bez robota investovat rozumně nedá. Na půjčky 4,99 a 5,99 se splatností na 6-8 let jako výrazně majoritní část portfolia tuto platformu nepotřebuji a pokud to tak má do budoucna zůstat bez výhledu na nějakou změnu, půjdu prostě jinam tak jako spousta investorů.
Je vidět, že je to tu šité na míru zejména robotům a nikoho zdá se moc nezajímá, proč menší investor nezůstává a po měsíci své portfolio rozprodává a jde pryč. Já začal investovat se dvěma kolegy v kancelář, 2 už to vzdali, já jsem na nejlepší cestě to vzdát také.
Zkrátka, také si myslím, že platforma by se měla vzdát toho hesla “lidé půjčují lidem”, ale ono by asi nebylo tak cool přiznat, komu se to takhle ušilo na míru, že?

2 Likes

Ano, roboti půjčují lidem.
Naprosto s Váma souhlasim. Jenze noví investoři teď budou tlačeni do Rentiéra.
Na druhou stranu má Iva pravdu, že pokud noví investoři přijdou s desetitisícema, pochytaj pár půjček a investují vše do “rizikovějších” tzn. krátkodobějších půjček a přijdou o ně, tak Zonkymu asi pěknou reklamu neudělají…
Prostě smiřme se s tím, že dohoda mezi Zonky a autory robotů má svá pravidla a že roboti prostě budou mít VŽDY první volbu.
Toto je fakt.
Určitě ta anketa, která proběhla před dvěma lety je aktuální…
Noví investoři by určitě hlasovali pro to, aby se na půjčky koukali do seznamu zainvestované.
Ale není na pořadu dne investor, ale je potřeba zruinovat konkurenci a je potřeba, aby si všichni půjčili od pana Kellnera.

Ivo, vy si normalne protirecite :grinning:. Ale je to asi tim jak naznacuje SAURON.
Investori maji spatne zkusenosti s captchou a jednim dechem dodavate, ze jen 5% investic by se captcha tykala :blush:.
Takze kvuli 2 minutovemu zapnuti captchy se hned zhorsuje pozitivni zkusenost. Vtipne…
A je nas jen neprilis mnoho co do 2 minut dokazou investovat. Tak mi nejake vyjmenujte z tech neprilis mnoho investoru co se jim zhorsila zkusenost :blush:. At zije robotika, a barter mezi mima a Benxy, pisi to dobre…?

1 Like

Dobrý den,
byl bych pro nějakou Captcha, ale určitě ne pro ten debilní, dnes častý způsob zaklikávání obrázků s něčím. Pak se objeví „a ještě nové obrázky“ a další a další – a dvě minuty jsou pryč. Dříve používaný systém odpovědět na nějakou náhodnou otázku (např. „jaký letopočet bude za rok“) je mnohem příjemnější.

1 Like

Smiřte se s tím, že ruční investování je dlouhodobě neudržitelný fetiš pro pár jedinců, kteří si čtou pro zábavu vybájené příběhy a cítí se důležitě, když se mohou rozhodnout “tomu ano, tomu ne, tomu málo, tomu víc”. Jediná schůdná cesta pro dlouhodobé investory a větší investory je autoinvest nebo robot. Rentiér je pro ně také nepoužitelný, protože nad portfoliem chtějí mít aspoň nějakou kontrolu. Prostě robot, autoinvest nebo jít o dům dál. A to doufám, že Zonky nedopustí. Pro mě by zákaz robotů byla jistota exitu. I s poměrně drobným portfoliem bych reinvesticemi trávila tolik času, že by mi to za nějakých průměrných 4 -5% opravdu nestálo.

2 Likes

Robota nepoužívám, na Zonky ,investuji" spíše pro zábavu a Captcha je jeden ze způsobu, jak mi tuto kratochvíli zprotivit (i když by byla časově omezená). Mě tedy vyhovuje současný stav i za cenu, že mám omezené možnosti vložit prostředky do rizikovějších participací.

5 Likes

A v průměru kolik si myslíš, Jejinko, že těch VELKÝCH investorů na Zonky je, oproti těm “běžným” ? Z těch 16 000 lidí ?
Myslím, že těch se 100 tisícema nahoru bude naprostá menšina. Pokud budu mít na Zonky 100 tisíc, tak se mi bude vracet měsíčně cca 5000,- a to je po 200,- na půjčku 25 participací za měsíc, takže cca 1 půjčka denně. Opravdu těžce ležet v tom budou všichni. Jedna půjčka denně, to je fetiš jako kráva :joy:
Hlavně že všichni ti velcí investoři nemaj čas, ale na P2P foru hnijou od rána do večera a opěvujou (momentálně teď tedy oplakávaj) lotyšskej Mi…s !!!

1 Like

S roboty by se dalo zatočit i jinak než captchou. Jde o to, že kdo chce robota používat, tak k tomu má důvody. Bez robota se na Zonky vykašle. A i když můj osobní názor je, že Zonky je primárně jen další kanál pro PPF, jak rozpůjčovat peníze a P2P aura okolo je jen divadlo - jinak by Zonky neinvestovalo do všech půjček, některé by se zainvestovaly plně jen z peněz investorů. Tak přesto si myslím, že uživatelé robotů jsou pro Zonky zajímavá skupina. Aspoň prozatím.

2 Likes