O kategorii Rentiér

Rentiér za vás zhodnotí vaše peníze investicím do stovek nízkorizikových spotřebitelských úvěrů stejně jako to dělají banky.

Sami si jen vyberete počáteční investici, o vše ostatní se za vás postaráme my. Vybudujeme vám bezpečné a vysoce diverzifikované portfolio, které vám bude každý měsíc generovat očekávaný výnos, který je 4,4 %.

Oficiální představení proběhlo na tiskové konferenci 5. listopadu. Výstupy si můžete přečíst na CzechCrunch.cz a Roklen24.cz

O Rentiérovi jsme mluvili i na našem workshopu, kde se můžete dozvědět také další novinky :slight_smile:

Pokud máte jakýkoliv dotaz k fungování naší nové služby pro investory, napište nám.

Zebra-Iva

Dobrý den @Zebra-Iva ,

je možné mít v rámci jednoho investorského účtu 2 oddělené “balíky” peněz, jeden pro dosud běžnou formu investování a druhý v režimu Rentiér? V podstatě by šlo o dvě oddělené peněženky.

Předem děkuji za odpověď.

Krásný den, @Tec,

ano, přesně tak je to i myšlené - oba dva produkty můžete obsluhovat přes jeden profil, ale fungují naprosto oddleně, máte i jiný variabilní symbol pro nabití peněženky.

Rentiér je služba pro investory, kteří sami rizikovost portfolia nechtějí řídit nebo mu věnovat více času než na zaslání peněz.

Mějte hezký den,

Zebra-Iva

Dobrý den, chci se zeptat, zda:

  1. bude nějaká odměna za doporučení Rentiéra a kolik? Na školení u Vás v Zonky jste říkali, že ano.
  2. zda se bude i rentiér losovat o superinvestora?

Děkuji

Hezký den, @petrburza,

odměnu v souvislosti s dporučením určitě chystáme, ale konkrétní podobu zatím řešíme.

V souvislosti s Retiérem se Superinvestor losovat nebude, prodkut je koncipován jinak, Superinvestor má zejména začínající investory motivovat k tomu, aby se naučili pravidelně a stejnoměrně investovat a budovali bezpečné portfolio. Toto vše za Rentiéry děláme my.

Krásný den,

Zebra-Iva

jak je to se slevou na poplatku? podle toho co jsem slyšel tak u rentiera je prakticky poplatek stejný jako u ručního investování plus teda 1,9% vstupní

  • je tam taky stejná sleva při vyšším množství investovaných peněz
  • pokud ano, sčítají se investované peníze v zonky a v rentierovi?

@Buzziczech sleva v rámci produktu Zonky Rentiér není. Zonky Rentiér je plně automatizovaná služba s vysokou mírou pohodlí bezobslužného produktu, cena je tak vyšší. Při daném riziku se ale jedná o bezkonkurenční výnos, který Vám jiné společnosti/banky nenabídnou.

Mějte hezký den,

Zebra-Iva

Dobrý den,
předpokládal jsem, že když vložím do rentiéra 100000 Kč a nezvolím reinvestování, tak (při průměrné délce půjček 5 let) mi bude na účet chodit měsíčně něco kolem 2000 Kč. Ale vaše kalkulačka udává pro 100000 Kč měsíční rentu 370 Kč, tedy podstatně méně. Jak je to možné? To dostanu vložené peníze zpět až po době, na kterou jsem zvolil rentiéra?