Počet půjček 2P, 3P, 4P

Jako nově příchozí investor na Zonky, rád bych se zeptal na význam jednoho označení.
U navrhovaných půjček, se někdy píše 2P, 3P, 4P / 2.Půjčka, 3.Půjčka, 4.Půjčka. Ale co se tím přesně myslí?

A) člověk si půjčuje 4. půjčku, protože 3 půjčky už předtím splatil … tzn. pro mě, že je důvěryhodný, protože už splácel.

B) člověk si chce půjčit 4. půjčku, ale již má zároveň půjčeno další 3 půjčky u Zonky … tzn. vyšší riziko, při nahromaděných splátkách třeba nebude moc splácet.

Když si člověk půjčuje 4. půjčku 900 000 a má splácet 10k+ , tak potom nevím, jestli je A) a dá se mu věřit, nebo je B) má hodně rozpůjčováno a může mít problém splácet.

Může mi tuto ikonu / informaci u půjčky někdo lépe objasnit?

Myslim si, ze 2. pujcka znamena, ze uz splaci jednu pujcku u Zonky, 3. pujcka znamena, ze uz 2 pujcky soubezne splaci, atd. Ale at se radeji vyjadri nekdo od Zonky.

Uz to zde jednou rikali, je to pocet aktivnich pujcek u zonky, navic bohuzel pro investrora, jsou mezi sebou provazane, takze kdyz u jedne bude neplatit a u druhe se zapomene treba jen o den, hned pujcka skoci se slevou atd. Navic investor nema moznost si ty dalsi pujcky prohlednout, nevidime jak si v nich klient vede, ikdyz to vlastne primo ovlivnuje vyber investivni strategie. Taky strategie “pujcuju jen lidem bez dalsich pujcek na zonky” je zbytecna, protoze kdyz si pujci dalsi, nejsme informovani, nemame to jak zjistit a razem se participace stava rizikova.

Hezký den všem, je to tak, jak zde již zaznělo. Údaj uvádí, kolikátou půjčku u nás klient má sjednanou. Je to tedy ukazatel, kolik půjček u nás klient aktuálně splácí.

Pokud se klientovi rozhodneme schválit další půjčky, znamená to, že u předchozích splácí dobře a nejsou zde žádné indicie toho, že u další tomu bude jinak. Každou novou žádost zkoumáme, od klientů si žádáme aktuální údaje o jejich příjmech, abychom právě předešli situaci, že bychom jej například předlužili a ohrozili jeho schopnost splácet. Stále platí, že maximální limit, který jednomu klientovi půjčíme, je celkem 900 tisíc Kč v rámci všech jeho aktivních půjček.

Hezký skoro letní den, Honza :slight_smile:

Omlouvám se zda jsem založil téma, které se to tu už probíralo, ale nic jsem předtím nenašel.
Přinde mi, že je tu ma fóru nějak málo informací, či ty informace vypadají staré, nebo je neumím najít.

Honzovi-Zonky děkuji za informaci.
I když jsem vyděl teď na tržiští nabídku na 2. půjčku za 900K. Což by znamenalo, dle informací od Honzi, že první půjčka už je 0, aby maximální limit byl 900K.

Hezký den, dobrý postřeh. Klienti si u nás mimo standardní půjčky můžou také refinancovat své stávající závazky. V takových případech si klient rozhodl refinancovat svou půjčku u Zonky a půjčit si další prostředky do limitu 900 tisíc. Jakmile dojde k vypořádání půjčky na Tržišti, původní půjčka se u nás uzavře, předčasně doplatí a klient bude mít u nás pouze novou půjčku na 900 tisíc, s novými podmínkami.