Klienti s více půjčkami

 1. Na tržišti : Nové příběhy je půjčka klienta, který žádá již o 3.půjčku :

Není vidět, jaké měl ty 2 předchozí půjčky, na co byly a jak jsou splácené. Stejná je situace je u půjček, když půjčujeme někomu, komu jsme již půjčili v minulosti. Proč to není přístupné?

 1. Investuji jen přes webové stránky a jsem znevýhodněn rezervacemi. Investuji jen do pojištěných půjček do 60M a těch je na tržišti velmi málo. Vlastně ani nejsou.

 2. Přehled zpožděných půjček, problematických a zesplatněných také nevyhovuje, psal jsem to do Zonky již před 2 roky a nic se nazměnilo. Jediná změna je klesající výkonnost portfolia.

Zdravím.
No, velmi stručně řečeno, i bez toho, že ty předchozí půjčky nevidíte je to takto:
Jedná se teď o 3.půjčku a ty dvě předchozí běží současně s touto a věřte, že jsou poctivě spláceny a myslím, že se ani o jeden den nezpozdila jediná platba, jinak by Zonky již další půjčku neposkytnul.
S přehledem problematických půjček s Váma souhlasím a dle nového Dashboardu v testovací fázi jsem už zaznamenal zlepšení.
Klesající výkonnost je, pokud se držíte stejné strategie a investujete stejné ratingy, rovněž na místě, protože s narůstající dobou splácení sem tam nějaká půjčka spadne do defaultu a pokud jste investoval i před 1.9.2017 za starých poplatků a neustále reinvestujete a to i do půjček nad rating 5.99 %, poplatky Vám narůstají.

2 Likes

Připomenu tento odkaz kde najdete přehled grafů a také je zde krásně vidět, zda je vhodné investovat do nízkých úvěru a jak splácí lidé s více půjčkami a pod :+1:t2:

3 Likes

Díky za komentář. Když to nevidím, tak tomu nevěřím. Nebudí důvěru, když to schovávají.

ad : Klesající výkonnost je, pokud se držíte stejné strategie a investujete stejné ratingy, rovněž na místě, protože s narůstající dobou splácení sem tam nějaká půjčka spadne do defaultu a pokud jste investoval i před 1.9.2017 za starých poplatků a neustále reinvestujete a to i do půjček nad rating 5.99 %, poplatky Vám narůstají.

 • s tím nejde než souhlasit
 • dříve mělo Zonky v reklamě, že v průměru je výnos 7 %, tomu se lze jen smát, už je problém udržet výkonnost kolem 6%
 • problematické půjčky neustále narůstají, mám mnoho půjček, kde proběhla jen 1 platba a nic se neděje, půjčil jsem 200 Kč a vrátilo se mi jen 2Kč. Ani nevím, jak to nazvat. Jedině okrádáním investora !
1 Like

Děkuji za velmi přínosný odkaz, podrobně to prozkoumám, neznal jsem, je to velmi užitečné.
:+1:

1 Like

No, jako když to vemu takhle:
Myslíte si, že pokud si někde půjčíte peníze a nebudete je vracet, že na Vás někdo zapomene ? Jako vztaženo přímo konkrétně na Vás.
Já to vidím tak, že pokud si půjčíte a nevrátíte, u soudu skončíte.
Pak máte několik možností:

 1. Můžete umřít.
 2. Můžete dluh splatit, máte-li z čeho nebo vyrazit klín klínem.
 3. Uvalí na Vás exekuci a buď to splatíte majetkem nebo srážkou ze mzdy nebo budete do smrti pracovat načerno.
 4. Máte-li dostatečné příjmy, vyhlásit osobní bankrot a zaplatit alespoň něco.

Podtrženo shrnuto, Výkonnost portfolia je pouze “ilustrativní” a nikdo neví 5 let dopředu, co dlužníci splatí.
Osobně si myslím, že výkonnost portfolia je zobrazována pesimističtěji, aby se předešlo povyku při optimističtějších prognózách, které by nevyšly.
Jak je ale napsáno v podmínkách: Půjčování peněz je rizikové.
Pokud se chce někdo třeba nechávat okrádat prašivou zrzavou německou liškou, může si založit stavebko za:

 1. 0,5 % p.a
 2. 2000,- poplatek za to, že jsem si dovolil jim posílat peníze= jedna státní podpora v Reichu.
 3. 6 x 360,- za vedení účtu, t.j. 2040,- a to máme druhou státní podporu v Reichu.
  Takže si mohu dávat 1700,- měsíčně na stavebko a za 6 let vydělat sotva 10 tis. korun s tím, že úroky ani nepokryjou poplatky a jediný zisk je ze státní podpory.
  To se to panečku Lištičce mazaný v ČR daří. A ovečky české spoří a spoří.
  Ona se ta finanční gramotnost v ČR už vyučuje nebo ne ?
  Nenarážím a neurážím nikoho konkrétně, jen prostě nechápu ten princip.
  Pokud si nemůžete dovolit o prostředky přijít, investujte raději do bezpečnějších ratingů, ale s nižším výnosem.
  Jedna situace je, pokud by jste třeba investoval jen A,B,C,D a investoval uplně do všech těchto půjček, protože by jste je chytnul robotem a měl na to dostatek financí a jiná situace je, pokud by jste měl 10 tis měsíčně a nasypal to taky vše do A,B,C,D.
  Takže pokud bude v měsíci třeba 500 půjček v ratingu A,B,C,D, tak po 200,- na půjčku dá velký investor 100 000,- a Vy s těma 10 000,- jich dáte 50.
  No a z těch 500 půjček jich půjde 50 do kopru a Vy budete mít “štěstí” a chytnete těch všech 50. Prachy v trapu, ale velkej investor vydělá na zbylejch 450 půjčkách možná i víc jak 7%.
  Ale máte pravdu v tom, že 7 % průměrný investor nevydělá asi. Mám ale pocit, že pan ředitel v rozhovoru říká 5-7% :wink:
3 Likes

Trochu morbidní představa :smiley:

Jinak jsem si vzpomněl, že jsem dlouho neaktualizoval Stonky :thinking: Tady je můj zisk… Je to fakt rozptyl, jak píšete, do budoucnosti nevidí nikdo… :roll_eyes:

SharedScreenshot

1 Like
 • úročení stavebního spoření na nové smlouvy je 1,2-1,5% dle věku, já mám 2%
 • díky Kalouskovi jsou nižší úroky, menší státní podpora a úroky se daní
 • na Zonky jsem 3 roky, že mají stránky neprůhledné je fakt
 • když si někdo půjčuje potřetí, tak mě zajímá na co si půjčoval předtím 2x
 • nesplácené půjčky mám až 865 dní
 • Zonky nevymůže nic, i když se snaží - 46 Kč/2000 Kč, 55 Kč/400Kč, 91 Kč / 400 Kč - zisk žádný a ztráta většiny investice - to jsou výsledky u těch nejstarších (přes 636 dní) - to je výsměch
 • o 7% mluvili před 3 roky, většina investorů má tak 4 - 4,5 %, když investují do méně rizikových půjček
 • Zonky výkonnost je nepřesná, používám raději Stonky statistiku, té věřím více
3 Likes

a za 5. pockate az vsemocny Andrej socanum posveti dluhovou amnestii, ze pujcky do 100.000 Kc se proste splacet nemusej :grinning:

1 Like

Já jsem momentálně lehce přes 6 %, realisticky to vidím na těch 6 %. Ovšem držím se své strategie a prostě to funguje, na množství investovaných peněz mám hromadu půjček, investuji po 200 Kč.

2 Likes

Mne zisk take pada a mam pocit, ze pujcek je mene. Neni do ceho investovat. Kazdopadne jsem zaznamenal u mych problematickych pujcek jednu velkou zmenu. Drive z tech pujcek bylo alespon neco splaceno. Ted se opravdu mnozi pujcky, kde neni jedina splatka a nejde o ty nejrizikovejsi pujcky. Trochu mam obavu, jestli si lide podle reklam mylne nepredstavuji, ze tim, ze je Zonky prezentovano jako pro lidi, tak bude snazsi se platbam a splaceni vyhnout.

Přesně tohle si myslím také.
Dokonce kolega v práci si myslel, že lidé půjčují lidem a to jako že zadarmo :joy:
No, někteří dlužníci maj možná pocit, že lidem se to vracet narozdíl od bank nemusí :roll_eyes:
Hodně lidí se probere po zesplatnění a nebo po soudní pozvánce :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Přiznám se, že i tato varianta mě napadla, když jsem nad těmi nesplácenými půjčkami od Zonky přemýšlel. Někteří lidé opravdu mohou nabýt dojmu, že jim půjčují jednotliví lidé a těm když to nevrátí, tak jsou z obliga.