Odkup zesplatněné půjčky a zrušení účtu

Zdravím,

Chtěl bych se zeptat, kdy bude možné Vám odprodat i zesplatněné půjčky už jsem potvrzoval nějaký dokument, že s tím souhlasím i za cenu, že některé půjčky budou odkoupené se 100% slevou.
Chci to tady mit dokonce roku uzavřený a zrušeny účet nechci tady byt uvězněný kvůli 8 zesplatněným půjčkám z kterých bude stejnak prd.

Děkuji za odpověď

5 Likes

Dobrý den,

do konce tohoto roku bohužel ještě prodávat zesplatněné půjčky nepůjde. Spuštění této možnosti plánujeme v průběhu příštího roku.

Honza

Nevrátí se Zonky k původním investicím? Vždyť musí přijít o spoustu klientů.

Teď bez urážky: Vy jste ale najivka…
Lidé mají na svých bankovních účtech naspořeno 3 biliony korun. S těmito penězi banky zdarma obchodují a neplatí za to klientům téměř nic. Takže Air bank velmi ráda zainvestuje vše ze svých vlastních zdrojů (včetně peněz klientů, kteří je roky nechávají hnít na svých účtech) a zbytek se zamaže zdroji od “Rentiérů” , kterým se hodí pár drobků.
Zonky byl můj počátek investování a za to mu děkuji. Nyní jsme byli odejiti a za to mu děkuji také, protože mě tímto donutili vystoupit ze své komfortní zóny a hledat štěstí jinde. Inu jak se říká: Všechno špatné je pro něco dobré.

6 Likes

Hodně štěstí jsem najivka, ale myslím, že Zonkam zbytečně utíkají prachy které bychom za normálních okolností dále investovali.

Ano, toto má logiku, pokud jako poskytovatel nemáte dost peněz a tak si třeba v Súdánu nebo Zimbabwe otevřete pobočku na půjčování peněz.
(Pro upřesnění: Zonky tu není pro investory, ale pro lidi, co potřebují půjčit, protože bez nich by nebylo komu půjčovat a generovat zisk).
No a teď si otevřete pobočku na půjčování peněz a ono se Vám začne dařit, lidi chodí a půjčují si, ale už je jich tolik, že nemáte co půjčovat, protože jste všechno rozpůjčoval. A tak si do podniku pozvete někoho, komu za jeho peníze, které Vám půjčí (na to, aby jste je půjčil dál), vyplatíte podíl na zisku a to budou třeba ti investoři.
A přesně takhle to nějak u Zonky fungovalo v jeho počátcích.
Mohl bych se tu rozepsat o tom, jak to celé těch 5 let jelo, jak se musí platforma zviditelnit, napumpovat prachy do reklamy, jinak si nikdo nic nepůjčí a tudíž nikdo nic nevydělá, jak se musí zvednout poplatky, jinak se na tu reklamu a rozrůstající se zaměstnance nevydělá, jak Zonky musí z vlastního zafinancovat půjčky s nízkým úrokem (kdo bude z investorů půjčovat za 3-4% před zdaněním a ještě ponese riziko a budě dělat DP, když může investovat do 6-20% ? )
Když se od začátku plácáte v mínusu a nejde se z něj vyhrabat, tak pokud za Váma nestojí někdo opravdu VELIKÝ (PPF), tak už jdete dávno do kytek.
Pokud za Váma stojí někdo opravdu VELIKÝ, nepotřebujete se dělit s investory, kteří Vám užírají zisk, nepotřebujete se o ně starat a zaměstnávat dalších X lidí, prostě nemusíte. Nemusíte proto, že máte tolik peněz, protože PPF, protože Air Bank, protože máte 6 plných prdelí peněz a investoři pro Vás budou jenom zátěž a jejich peníze prostě už teď nepotřebujete, tak proč to dělat složitě, když to jde jednoduše ???
Někde v Zonky na poradě: " A pane šéf, když pošlem všechny tam, co slunce nesvítí, jak si obhájíme ten slogan že Lidé lidem ? "
Šéf: “Na to je tady přece ten Rentiér

12 Likes

Rentiér a Zonky jsou úplně jiný produkt! Dominika zrovna není terčem do kterého bych se chtěl trefovat ani není z těch žen která by zasloužila ohnout přes koleno. odnáší rozhodnutí šéfů už tím, že vybíráme po 20 000 měsíčně, které bychom normálně opětovně investovali. Těším se až jednou Dominika , Iva a další své šéfy za Rentiéra nakopnou s rozběhem.

Už aby to co nejdřív bylo !