Poplatky vs podklady pro daňové přiznání

Dobrý den,

v prvé řadě musím říct, že jsem velmi spokojený s přehledností, jakou mají Zonky. Je to stále jen lepší. Proto tohle není nějaká kritika, jako spíš něco, na co jsem narazil a nějak mi to nedá…

Jako každý investor si dělám ve svých věcech přehled. A koho by nezajímala věc, jako poměr zisku k výdajům. A když jsem náhodou procházel podklady pro daňová přiznání, sečetl veškeré poplatky v daných excelových tabulkách dohromady a porovnal je s cifrou na “Celková čísla, jak si vedu - zaplaceno na poplatcích”, tak mi vyšel rozdíl. Respektive v podkladech mám větší částku. Pak jsem se zamyslel a vzpomněl si, že na začátku využívání Zonky byl moment, kdy jsem těch pár prvních investic prodal, abych vzápětí si portfolio upravil po rozkoukání a zde je dotaz:

“Započítává se nebo nezapočítává poplatek za případný prodej investice i do oněch poplatků za měsíční správu a využívání Zonky?”

Pokud už tento dotaz zazněl, tak se omlouvám. Chvilku jsem se snažil dohledat, ale nakonec jsem si řekl, že se nic nestane, když se zeptám znovu…

Děkuji za odpověď
Petr Sirůček

Krásný den, @sirucek.petr,

děkuji za dotaz i pochvalu, moc si toho ceníme.

Do poplatků v podkladech k daním se počítají jak poplatky z aktivních investic, tak i za prodej na sekundárním tržišti. Zde je tak máte uvedené současně.

Do měsíčního poplatku z aktivních investic se ale prodej nezapočítává, poplatek za prodej účtujeme ihned po prodeji investice.

Mějte hezký vstup do nového týdne,

Zebra-Iva