Půjčka a věk žadatele o půjčku

Rád půjčuji lidem peníze, nerad půjčuji peníze lidem v důchodovém věku. Příklad: zaměstnanec středočeský kraj ,pracující v automobilovém průmyslu. Je jasné že ten člověk pracuje pro Škoda MB a že bude bezproblémový. Pokud mu není 64 let a za rok nejde do důchodu kde bude brát 14 000 kč a na splátky nebude mít nedej bože , že umře !!! Proto chci , aby jste uváděli věk žadatelů o půjčku.Prostě lidem nad 64 let půjčovat nechci, je tam riziko. My investoři , neznáme věk , ten znáte jen vy na Zonky a to je špatně!!!

1 Like

Hezký den, @37rio,

děkujeme za zpětnou vazbu.

Věk už je údaj, který o sobě klienti veřejně obecně prozrazovat nechtějí a nemáme v plánu ho tak na tržiště přidávat. Musíme myslet na naši konkurenceschopnost, někomu to vadit nemusí, ale naše průzkumy ukazují, že toto klienti nevítají. Je především důležité, aby na Tržišti byl dostatek kvalitních půjček.

Mohu Vás ujistit, že věk je parametr, na který se při přípravě díváme a samozřejmě tak vstupuje do scoringových modelů.

Pokud je pak klient v době žádosti o půjčku důchodce, na Tržišti je jako typ příjmu uveden Důchodce.

Jak si naše půjčky vedou můžete sledovat zde, https://zonky.cz/risk/, každý měsíc archiv půjček aktualizujeme.

Hezké odpoledne,

Zebra-Iva

Nerad půjčuji ženám ve věku 20-40 let, protože se určitě chystají založit rodinu a nebudou mít peníze. Zrovna tak nerad půjčuji mladým do 20 let, kteří nemají rozum a zbytečně se zadlužují a nesplácí. A pak mi ještě vadí muži od 50 do 63 let, jelikož určitě přijdou o práci…

Požadavek na věk, či mnou výše uvedené “požadavky” je celkem solidní úlet, ikdyž samozřejmě podstatu Vaší myšlenky chápu. Zrovna v případě důchodce se investice v rozumné délce může naopak stát jednou z těch bezpečnějších. Stabilní příjem bez výpadků, většinou vše již vypořádané. Při případném exitusu je to sice nemilé, ale většinou po člověku něco zbyde a vypořádání v delším časovém horizontu je reálné.

2 Likes