Suoerinvestor - výhra

Ahoj, je zde na fóru někdo, kdo už vyhrál v nějakém měsíčním losování superinvestorů? :slight_smile:

12 Likes

1,5 roku jsem superinvestorem. A nic.

Protože jsem sám zvědavý, tak se i já podělím o svůj smutný osud superinvestora - cca 2 roky a bez výhry. Asi musím zkusit štěstí jinde :smiley:

Také to tak vidím, ne že bych pravidelně sledoval, jestli jsem vyhrál, ale jak to pozoruji, spíše mi celé losování přijde jako vládní loterie v knize 1984 od Orwella (nebo Účtenkovka? :smiley: ). Možná kdyby se oněch 50k měsíčně a výdaje za natáčení a losování přesměrovaly do úprav mobilní i webové aplikace, asi by byla většina investorů spokojenější :slight_smile:, ale opravdu bych tu rád na fóru našel někoho, kdo doopravdy už něco (a kdyby byl i tak štědrý a řekl kolik) vyhrál, ale věřím, že to bude max v řádu sto korun.

Taky za celou dobu nic, ale vůbec mě to neudivuje.

Trocha pravděpodobnostních počtů:
Podle infomailu bylo tento měsíc losováno z 4473 superinvestorů. Rozdává se 21 výher, tedy pravděpodobnost alespoň nějaké výhry je 21 ÷ 4473 = 4,7 ‰.
Pokud by podmínky losování zůstaly stejné (jak počet výher, tak superinvestorů), pak se teoreticky každý dočká výhry jednou za 213 losování, tedy za 17¾ roku.
To ale není tak úplně pravda. Počet superinvestorů teď poklesl, ještě v srpnu byl kolem 5000 a předtím od května osciloval mezi 5100 a 5300 (dál se mi to nechtělo hledat). Při tomto počtu už bude čekání na výhru trvat teoreticky 253 losování, tedy přes 21 let.

Mnohem větší šance na výhru je tak třeba v ruletě při sázce na třináctku.

4 Likes

Dobře, dejme tomu, kdybych tedy počítal cca 5000 losovanných, 21 výher, tak je to p0,0042. To je nějakých 238 losování na výhru. Ale když vezmu v potaz 12 lajků na můj úvodní příspěvek, jeden od Ivy odečtu, jeden za vás přičtu a jeden za sebe, tak je to cca 19,8 losování na výhru, tzn během 1,7 roku by alespoň jeden z nás měl vyhrát. Celé tohle téma je naprostá zbytečnost a věřím, že víc peněz bych našel vrácením lahváčů co se někde válí, než psaním těchto příspěvků a sledování koho vylosovali, ale přišlo mi to jako zajímavé téma :smiley:

Ještě mě napadlo zpracovat ty přezdívky měsíčních výherců, kolik se jich už opakovalo, ale pak jsem zjistil, že výsledky jsou v obrázku místo PDF, což by se mi dost špatně automaticky tahalo ven, ale zároveň mě zarazily přezdívky výherců, které jsou občas tak…originální, že to určitě nemohl vymyslet žádný zaměstnanec zonky :slight_smile:

Pamatuji si, že jednou, už hodně dávno, vylosovali investora “Airbus” a toho znám z fora, jiného fora, velmi dobře :slightly_smiling_face:
Ale je to zrovna investor takové velikosti objemu, že jsem se pousmál, na koho že se to usmálo štěstí :smile:

2 Likes

Jsem od začátku a nic ani kilo. Možná by bylo lepší těch 50 litrů rozdělit po 2 stovkách a dostalo by se na 250 výherců a i malá výhra potěší víc než nic a těch půjček je stejně tak málo že 2 kila stačí.
Jinak v účtenkovce jsem vyhrál 2x než ji ovládli roboti.

Ani kilo…
Buď litr a nebo 30 litrů, jiná možnost není.
Jako 30 už potěší :+1:t2:

Jsem na tom úplně stejně. V Zonky i v Účtenkovce. Ale teď, když moc není kam investovat, jsem přestal být superinvestorem.

Ačkoliv se trochu stydím, aplikaci Účtenkovka jsem stáhl kvůli avizovanému OCR…a byla to katastrofa, nascanoval jsem jednu účtenku z Billy a na aplikaci zapomněl :smiley: no a za měsíc mi přišla SMS že sem vyhrál 200 Kč, tak jsem šel do hospody na pár piv a aplikaci smazal. Jinak jako student jsem vděčný, za onen limit 1000Kč pro super investory (přijde mi to také málo, ale to už se tu na fóru probíralo). Prostě mám trvalý příkaz na 1001 Kč a můj rozpočet se tomu už nějak přizpůsobil…a vždy se najde pár investic, hlavně díky rezervacím, že dokážu cca do 30 nových příběhů investovat.

Jsem superinestor cca 2,5 roku a po cca roce mi volá někdo ze Zonky, že mají pro mě dobrou zprávu a po čase mi skutečně připsali 1000 kaček do peněženky.
Takže šance je, ale souhlasím s výše uvedeným, že není příliš velká.

1 Like

Já si osobně přijdu jako top smolař. Cca z 29 slosování se mi 21x stalo že vyhrálo číslo o jedno vyšší, nebo nižší než mé. Že startu mě to štvalo, teď se jen kouknu na výsledky a zasměju se…

Nesleduji to a vidím, že dělám dobře :wink:. Já bych naopak ocenil, kdyby investorský poplatek byl dle objemu investice více kategorizován po procentech. Je až silně demotivující, když mi Zonky pravidelně sděluje, že když přihodím 2xx.xxx tisíc, tak budu mít slevu z 10% patnáct… :smirk:

2 Likes

Jsem superinvestor skoro od začátku a jednou jsem tu tisícovku vyhrála. Zavolali mi a poslali mi ji na investorský účet. Šance existuje. :grinning:

3 Likes

…Taky 2x po 100 kč

1 Like

Jsem tu rok, jednou mě vylosovali a připsali na účet 1.000,-Kč

Na mě se jednou usmálo štěstí. Myslím, že to bylo za litr. Pak mi volali, že to byl omyl. Jako kompenzaci jsem dostal flašku vína.
Za mě rozhodně “to nejvíc, co jsem mohl ze slosování vymlátit” :smiley:

Náhodou mě to zonky slosování přijde fajné. Osobně jinak nehraju žádné loterie ani učtenkovku, ale tohoto se rád zúčastňuji. Alternativně to vnímám tak, že je to lepší loterie, než jiné, protože když nevyhraju, tak i tak zhodnotím ty peníze co jsem do toho dal. Což u loterie je v podstatě spáleno když člověk nevyhraje :D.

2 Likes